مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

6 راه برای بالا بردن ویو ی کلیپ ها در اینستاگرام

رویا ایزدی
نویسنده رویا ایزدی
نوشته شده در تاریخ April 03, 2020

آیا می خواهید تبلیغاتتان جهانی شود و درهمه جا پخش گردد؟

خیلی از مردمی که کلیپ هایشان ویو ی جهانی می خورند، از قبل برای آن برنامه ریزی نکرده ند.لحظات خجالت آور و دوربین های روشن پنهان دست به دست هم میدهند و این کلیپ ها را میسازند. نتیجه اش 15 دقیقه ای است که شهرت را برایتان به ارمغان می آورد، شهرتی که حتی شاید شما آن را نخواهید.

برای کسانی که می خواهند به این شهرت جهانی دست پیدا کنند، مسلما دست نیافتن به انتطاراتشان بسیار ناامید کننده است. اگر شما هم یک کاربر اینستاگرام هستید، حتما با تشریفات عادی چک کردن بازدید آخرین پست ویدیویی تان آشنایید. تعداد بازدید های شما نشانه ی وضعیت شماست. اگر شما تعداد لایک های بالاتری داشته باشید، به این معناست که ویدیوی پست شده شما ارزش تماشا کردن را دارد، بنابراین باید تعدادشان افزایش یابد.

اگر شما یک نوازنده اید، هدف شما از گذاشتن آخرین اجرای ضبط شده تان، نشان دادن استعدادتان است.اگر برای تجارت خود یک ویدیو را پست میکنید، هدف شما احتمالا رقابت در بازاریابی ست. اگر شما به سادگی یک ویدیو پروفایل را آپلود میکنید، مطمئناً آن را برای خود انجام نمیدهید. موضوع درباره اشتراک گذاری آن با دوستان و فالوئر هاست.شما میخواهید توجه تمام دنیا را جلب کنید. باخبر شدن دنیا و اشتراک گذاری سریع باعث شد که اینستاگرام پس از یک هفته انتشار به پر فروش ترین نرم افزار جهان تبدیل شود.این نرم افزار در کوتاهرتین زمان به یک میلیون دانلود رسید.

چطور میتوان به ویو ی بیشتری در اینستاگرام رسید؟ فرمولی دارد؟

اما احتمالا شما از چند نکته آسان برای جذب بازدید بیشتر بی خبرید.پس بیاید تا با چند راه برای بالا بردن بازدید آشنا شویم.

1- با نکات اساسی شروع کنید.

اینستاگرام یا IG به عنوان یک نرم افزار برای سرگرمی در سال 2010 شروع به کار کرد اما امروزه اینستاگرام به یک ابزار قدرتمند برای تجارت و کسب کار و لذت بیش از 1 میلیارد کاربر تبدیل شده است. اگر هدف شما تبلیغات جهانی است، با فکری اقتصادی و مناسب کسب و کار به سراغ اینستاگرام بروید.

تنظیمات اینستاگرام

آیا از تنظیمات اینستاگرام خود اطلاعاتی دارید؟ تغییرات کوچکی در تنظیمات می تواند به سادگی شما را با کابران بیشتری آشنا کند.

این نکات را امتحان کنید:

• مطمئن شوید که میتوانید تا جایی که امکان پذیر است با کاربران بیشتری آشنا شده اید.در تنظیمات اینستاگرام ، از بخش « پیدا کردن و دعوت دوستان » و « کابران پیشنهاد شده » اطلاعاتی را بدست آورید

• پروفایل شما تصویر عمومی شما را نشان می دهد. شا نباید از یک تصویر بد و خراب برای نشان دادن پروفایلتان استفاده کنید. زیر تنظیمات، دنبال عبارات « اختیارات تگ شدن » و بعد « افزودن دستی » بگردید. حالا دیگر کنترل بیشتری برای جذب کاربر دارید.

• با افراد مهمی که میتوانند پست های شما را ویو و اشتراک گذاری کنند، ارتباط برقرار کنید.تنظیمات را طوری تنظیم کنید تا لحظاتی که این افراد پست جدید میگذارند را به شما اطلاع دهد تا شما سریعاً آن را بازدید و لایک کنید.

• بعد از گذاشتن پست مخاطبان مهم، بهترین وقت برای نشان دادن خودتان است. اگر شما جزو اولین کسانی باشید که آن ها را لایک می کنید ممکن است آن ها نام شما را به خاطر بسپارند و با دنبال کردن شما پست شما هم بازدید بیشتری می خورد.

بیوگرافی شما

اینستاگرام فقط برای عکس و کلیپ نیست.کاربران می خواهند بدانند که چه کسی را فالو کرده اند. بیوگرافی خود را کامل کنید.افزودن حقایق جالب ممکن است باعث شود فالوئر هایتان برای پست بعدی شما انتظار بکشند. بیوگرافی شما بهتر است شامل هشتگ هایی که اغلب اوقات استفاده می کنید باشد. می توانید از کلیدواژه ها هم استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا توجه موارد زیر را جلب کنید :

• کاربران پینترست (Pinterest) با علاقه مندی های مشابه

• موتورهای جستجو

• جستجوگر های هشتگ

برای فالوئر هایی که می خواهند اطلاعات بیشتری کسب کنند، می توانید لینکی نیز ازسایت خود در بیو قرار دهید. اجازه ندهید که به خاطر کمبود اطلاعات، علاقه ی کاربران نسبت به صفحه ی شما کم شود.

2- به جمعیت کاربران بپیوندید


شما نمی توانید سر جای خود بنشینید و انتظار داشته باشید تا بازدید کننده ها به سراغ شما بیایند. تنها راه افزایش ویوی شما در اینستاگرام این است که شما هم به این جمعیت بپیوندید. درحصار گروه فالوئر های معمول خود نمانید. این جریان مثل این است که شما همیشه به پاتوق همیشگی خود بروید و انتظار داشته باشید دوستان جدیدی پیدا کنید. فقط از این راه می توانید با کاربران دیگر هم آشنا شوید.

چه کسی را فالو می کنید؟

فعالیت بالای اینستاگرام به این دلیل است که مردم میل به برقراری ارتباط با یکدیگر دارند. اگر شما کسی را فالو کنید،آن شخص به نشانه ی قدردانی، لطف شما را پاسخ می دهد. خب پس حالا بگویید که شما چه کسانی را فالو کردید؟ آیا آن ها هم میل به دنبال کردن شما دارند؟ با افرادی ارتباط برقرار کنید که می دانید ارتباط با آنان برای شما فایده ای دارد. اگر همه پست های شما در یک زمینه ی خاصی مثل موسیقی یا کسب و کاری هستند، افراد سرشناس و مهم در آن زمینه را فالو کنید.

ببینید که کاربران موفق در اینستاگرام چه کار هایی انجام می دهند و به چه کسانی تقاضای فالو می دهند. اگر یک شخص پیشگام درخواست شما برای فالو را اکسپت کرد، ممکن است او پست های شما را ویو و لایک و اشتراک گذاری کند. در این صورت است که شما توسط گروه جدیدی دیده می شوید و توجه آنها به شما جلب می شود. پست های دیگران را بازدید کنید تا بازدید پست های شما نیز بالا رود

آیا شما به اندازه کافی در اینستاگرام فعال هستید؟

شما مطمئنا از برگشت سرمایه گذاری و گذراندن وقتتان در اینستاگرام حیرت زده می شوید. پس به ویو و لایک کردن پست ها ادامه دهید. همانطور که قبلا اشاره شد، اگر شما به این کار ادامه دهید، کاربران اینستاگرام هم به خوبی ویو و لایک پست های شما را بالا خواهند برد. برای مثال می توانید نِیل پَتل، موسس موفق شرکتی در دنیای نوین بازاریابی را ببینید، این مراحل برای او شش فالوئر به ازای هر 100 لایک به ارمغان آورد. روش او با برنامه قبلی نبود و تصادفی بود ولی جواب داد و باعث موفقیت او شد.

3- روش هشتگ

هشتگ اثبات این است که چطور شبکه های اجتماعی جزئی از زندگی روزانه ما شدند.امروزه حتی از هشتگ برای گفتگوی رو در رو استفاده می شود.

چطور یک علامت ساده اینقدر رایج شد؟ چون برای سازماندهی داده های آنلاین مهم نیز به کار می رود. در اینستاگرام، هشتگ ها از منحصر به فرد ترین راه های فهرست کردن پست ها هستند. شما می توانید برای پیدا کردن انواع پست ها فقط با تایپ کردن ( # ) و موضوع یا شخص مورد نظر با فرد ارتباط برقرار کنید. اگر پست های شما دارای هشتگ های رایج باشند بیشتر توسط مردم مورد بازدید قرار خواهند گرفت. مثل این است که عضو خانواده ای باشی که هر کسی میشناسد! اگر هشتگ خودتان،(شما می توانید برای خود هر هشتگی بسازید)، هنوز محبوب و رایج نیست، باید هشتگ های دیگری هم به پست هایتان اضافه کنید.

امروزه ایستگاه های رادیو هم به شما درمورد هشتگ های رایج اطلاع می دهند. شما به سادگی می توانید دنبال هشتگ رایجی بگردید که مناسب و مربوط به عکس یا کلیپ پست شما باشد، بعد آن را به پست خود اضافه کنید، در نهایت شاید افرادی که به دنبال محبوب ترین پست های روز می گردند، پست شما را ببینند. بهتر است بدانید که نباید به پست های خود، هشتگ های تصادفی و نامربوط اضافه کنید. این به معنای عجز و ناتوانی شما در جلب توجه می باشد. فقط سه یا چهار هشتگ که با پست شما ارتباط دارد را انتخاب کنید.

محبوبیت های هشتگ ها هر روز تغییر می کنند، پس از هشتگ های رایج جدید اطلاع داشته باشید. چند هشتگ که محبوبیت خود را از دست ندادند به شرح زیر هستند:

  1. #instafollow
  2. @l4l (Like for like)
  3. #FF (Follow Friday)

4- آیا پست های شما ارزش دیدن دارند؟

عکس گرفتن به یک علم تبدیل شده است.حقیقت این است که عکس نهار شما منجر به بیشتر شدن فالوئر ها نمی شود. این روز ها پست های شما باید با چنین پست هایی رقابت کنند :

• عکس های سلبریتی ها

• عکس برداری های حرفه ای

• ویدیو های تبلیغاتی

روز به روز بیشتر بر عدم حساسیت کاربران اینستاگرام افزاده می شود پس فقط بهترین عکس ها و ویدیو ها مورد توجه قرار می گیرند.چه ویژگی هایی باعث می شود که پستی دیده شده و به دسته ذخیره شده ها منتقل شود؟

پست هایی که مردم دوست دارند.

لازم نیست شما به دنبال دوره های عکس برداری حرفه ای بروید. شما می توانید پست های خود را با رعایت چند نکته بهتر کنید.

• اگر می خواهید پست اینفوگرافی بگذارید، از ابزار ها و نرم افزار های انلاین حرفه ای مثل Canva استفاده کنید. شاید مجبور شوید برای استفاده از بعضی از آنها پولی پرداخت کنید ولی مطمئنا ارزشمند خواهد بود. استفاده از روش های حرفه ای بسیار بهتر و دلنشین تر است و ویوی پست شما را در اینستاگرام بالا می برد.

• در کلیپ های خود از مردم استفاده کنید.کاربران به چهره ها و اشخاص مختلف جذب می شوند.مثلا به ویدیو ی خود شخصی را اضافه کنید حتی اگر درباره باغداری باشد.

• می تونید حدس بزنید رایج ترین فیلتر اینستاگرام چیست؟ فیلتر mayfair. این نکته مخصوص پست های بازاریابی و کسب و کار است. حتما یکبار آن را امتحان کنید.

• رنگ ها مهم هستند. اگر شما در ویدیو ی خود از رنگ آبی استفاده کنید 24 درصد بیشتر از موقعی که از بقیه رنگ ها استفاده میکنید، بازخورد دریافت می کنید. این نکته همچنین برای پست های روشن نسبت به پست های تیره، کابرد دارد.

• فیلتر ها را کنترل کنید. این مورد، ویژگی رایج اینستاگرام است ولی این نکته ویوی شما را بالاتر نمی برد هر چند که قاب ها در جذابیت پست های شما بسیار موثرند.

به کاربران از محل و مکان خود بگویید

اینستاگرام فکر همه چیز را کرده است. ویژگی Geotagging (تگ مکان جغرافیایی) برای کاربران فاش می کند که یک عکس یا ویدیو کجا گرفته شده است. این تگ به دو دلیل باعث بالارفتن ویوی (بازدید) یک پست می شود :

• کاربران اینستاگرام می خواهند بدانند که در محدوده شان چه اتفاقات تازه ای افتاده است. مردم درباره طبیعت کنجکاو و عاشق شایعات اند. اگر شما لینک لوکیشن خود را به پستتان اضافه کنید، حتی غریبه هایی که در محدوده شما هستند می خواهند بدانند شما درحال انجام چه کاری هستید. این هم یکی از راه های بالا بردن آمار ویو ی تان خواهد بود.

• Geotagging یکی از راه های جستجو پست های اینستاگرام است. مردم می توانند به راحتی با تایپ در حومه ی شهر شما، پست تان را پیدا کنند. این نکته و تکنیک آسان را از دست ندهید.

حذف و مرتب کردن

آلبوم عکس های شما جلوه ای از شما را نمایش می دهد و همراه بیوگرافی تان دست به دست می چرخد و اثری از شما برای کاربران دیگر به جا می گذارد.

اگر پست های اینستاگرام شما مجموعه ای از تجارب باشد که برای مرجعیت شخصی به کار می رود، شما می توانید هر مطلبی که تا حالا پست کرده اید را نگه دارید. هرچند که پروفایل اینستاگرام شما باید تاثیری روی کارکنان یا شرکای تجاری داشته باشد، پس باید مطلب درست را بفرستید. اجازه ندهید آلبوم شما افکار منفی را درباره شما بازتاب دهد.از این چند نکته راهنما استفاده کنید :

• پست هایی که می دانید بد هستند را پاک کنید. یک عکس با کیفیت بد یک تفکر منفی را نسبت به عکاس آن بر می انگیزد.یک اینفوگرافی بد هم تاثیر خوبی روی مشتریان شما نمی گذارد.

• آلبوم خود را مرتب کنید و بهترین پست ها را نگه دارید. افرادی که میخواهید تحت تاثیر قرار بگیرند نباید بین تعداد زیادی پست سرگردان شوند. اگر آن ها با چنین پروفایلی رو به رو شوند، ممکن است دنبال فردی دیگر بگردند. اگر شما بهترین پست هایتان را نگه دارید، آن ها می توانند مطالبی با کیفیت بالا را ببینند.

5-برای حرفه ای ها


اگر کسب و کار شما و آینده تان به موفقیت اینستاگرام تان وابسته است، شما باید از همه منابعی که در دسترستان هست استفاده کنید. نه این که از هر کسی که در اختیارتان هست استفاده کنید، ولی ارزشش را دارد که امتحان کنید.

ابزار های مورد نیاز برای بازخورد

از آمار و ارقام کمک بگیرید تا به شما برای برنامه ریزی آینده کمک کنند. ابزار های آنلاینی موجود هستند که اطلاعات را جمع آوری می کنند:

• Piqora به شما می گوید که چه نوع پست هایی بیشترین سفارش و مشتری را دارند. اگر نوعی از پست یکبار کار کرد، به احتمال زیاد باز هم جواب خواهد داد.

• Iconosquare به شما خلاصه ای از موفقیت تان را ارائه خواهد داد، پیشرفتتان را ارزیابی و دنبال می کند، بنابراین شما میتوانید ببینید چه پست هایی از بقیه موفق تر بودند و بیشتر دیده شده اند. به این ترتیب می توانید نحوه پست گذاری آن نوع پست را ادامه دهید تا تعداد بازدید پست هایتان بالا و بالاتر رود.

• Hootsuite و Latergramme و نرم افزار های مشابه دیگر هم به شما اجازه می دهند تا پست های آینده را فهرست کنید. این قابلیت می تواند پست شما را با پست هایی که در بقیه شبکه های مجازی گذاشته می شوند مرتبط کند. هرچه این پلتفرم ها پست های بیشتری را به پست شما مرتبط کنند، تعداد بازدیدتان هم بالاتر خواهد رفت. شما میتوانید حتی در هنگام خواب هم پست های فعالی داشته باشید. بعضی از این نرم افزار ها هم می توانند بازخورد کاربران نسبت به پست هایتان را به شما انتقال دهند.

رشد لحظه ای

گاهی رشد لحظه ای ضرروی است. اگر شما می خواهید افراد را تحت تاثیر قرار دهید، نمیتوانید با روند یکنواخت این کار را انجام دهید و ویو تان را بالا ببرید. دراین زمان است که شما باید تعدادی بازدید اینستاگرام بخرید. مراحل ساده ای دارد، شما باید با یک کمپانی که با یک انجمن بزرگ سر و کار دارد، قرار داد ببندید. در قبال پرداخت پول، این کمپانی ها با کاربران اینستاگرام ارتباط برقرار کرده و از آنها می خواهند که پست شما را لایک کنند

این کارآسان است و نتایج بلند مدتی دارد. این روش با بالا بردن ویو به پست های شما قدرت بیشتری می دهد و سبب می شود تا پست های شما بازدید بیشتری جمع کنند و بین پست های دیگران برجسته تر شوند.با ویو ی بالاتر و دنبال کنندگان بیشتر یک پست شما، پست بعدی تان بیشتر مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

شبکه اینترنت

اگر شما درحال ارسال پستی برای کسب و کارتان هستید، در واقعا دارید با مشتریان تهیه کنندگان و شرکای تجاری خود ارتباط برقرار می کنید و اینجا مکانی است که کارشناسانی در محدوده کاریتان را شامل می شود که میتوانند به کسب و کار شما کمک کنند. از این افراد که مطمئنا خودشان هم عضوی از دنبال کنندگان اینستاگرام هستند، بخواهید که شما را تگ یا منشن کنند. این دریچه ای جدید برای ارتباط با فالوئر شما می باشد.

6- زمان مشخصی را انتخاب کنید

شبکه های اجتماعی نیاز به روش هایی علمی برای موفقیتی مستقل دارند. پست گذاری های تصادفی و حساب نشده شما را به جایی نمی رسانند.

زمان ها

بررسی ها و مطالعات نشان می دهند که پست گذاری در ساعت مشخصی از روز بازخورد ها و ویو های بیشتری را در پی دارد. برای تصمیم گرفتن دراین مورد، به چند نکته توجه کنید :

• شما میخواهید عکس آپلود کنید یا انتخاب شما فیلم است؟ ویدیو ها کشش بیشتری را در زمان های بیکاری در پی دارند. اگر شما میخواهید که کسی همه ی ویدیو را تماشا کند، باید بدانید که اکنون زمان بیکاری و فراغت آن شخص است یا درحال انجام کاری می باشد. فایل های صوتی ویدیو ها موجب می شود که آنها در زمان کار غیرقابل مشاهده باشند.

• چه کسانی پست شما را می بینند؟ درباره ی کسب و کار و افراد مربوط به موضوع کاریتان، اطلاعات داشته باشید. باید بدانید که چه وقتی از روز پست تان بیشتر ویو می خورد. سپس باید فقط در این اوقات از روز پست بگذارید و ببینید که چطور میتوانید ویو ی بالاتری داشته باشید.

• در زمان های متداول هم پست گذاری را امتحان کنید. بسیاری از کسب و کار ها فهمیده اند که قرار دادن پست های مربوط به کسب و کار در ساعت 9 شب می تواند بهترین بازخورد را داشته باشد. در خصوص کاربران عادی اینستاگرام هم می توان گفت که درساعت 2 صبح و 5 بعد از ظهر می توانید بیشترین بازخورد را داشته باشید

• آیا می دانستید که اینستاگرام یکشنبه ها کمترین مشغولیت را دارد؟ بنابراین اگر شما در این روز پست بگذارید، در این رقابت موفقیت کمتری به دست می آورید پس این نکته را به یاد داشته باشید.

درنهایت

وقتی بهترین زمان را برای فعالیت روزانه اتان پیدا کردید، باید به کارتان در آن ساعات ادامه دهید. پست گذاری روزانه کاری ضروری است. به پست گذاری در اینستاگرام خود به عنوان یک ایجاد برند فکر کنید. ایجاد برند وقتی جواب می دهد که محصولات درست –یعنی کالا و اطلاعات- به طور مداوم در دسترس مشتریان قرار بگیرند کارخوب شما برای مشتریان، قدردانی آنها را درپی خواهد داشت. کیفیت خوب کار ،مردم را چشم انتظار پست جدید می کند. اگر شما برای مدتی غایب باشید، ممکن است آن ها شما را فراموش کنند و دیگران را دنبال کنند. به آن ها این اجازه را ندهید.


با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

رویا ایزدی
نویسنده رویا ایزدی
تاریخ انتشار: August 26, 2019 April 03, 2020

مطالب مرتبط با 6 راه برای بالا بردن ویو ی کلیپ ها در اینستاگرام

مطالب مرتبط با 6 راه برای بالا بردن ویو ی کلیپ ها در اینستاگرام