مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

11 وب سایت برتر و رایگان برای دانلود عکس های با کیفیت

مینا پاکزاد
نویسنده مینا پاکزاد
نوشته شده در تاریخ June 07, 2020

تصاویر در کیفیت محتوی تاثیر بسیاری دارند. اما اگر شما تصویر با کیفیتی در اختیار نداشته باشید ، چه می کنید؟ خوشبختانه سرویس های آنلاینی وجود دارند که تصاویر با کیفیت بالا را به طور رایگان در اختیار شما قرار می دهند و تنها کاری که شما باید انجام دهید، این است که در این سایت ها ثبت نام کنید. در اینجا 11 وب سایت برتر در ارائه ی رایگان تصاویر معرفی شده است؛ وب سایت هایی که فرآیند بارگذاری و اشتراک تصاویر را نیز آسان تر از همیشه کرده اند.

1. وب سایت Pixabay


این وب سایت یکی از جامع ترین وب سایت های ارائه ی رایگان تصاویر است و بیش از یک میلیون تصویر با مالکیت عمومی را جمع آوری کرده است. در این وب سایت می توانید تصاویر، گرافیک های برداری و حتی فیلم های مورد نظر خود را بیابید. در انتخاب تصاویر منظره ، این وب سایت بهترین است و در مقابل در ویرایش عکس ، اگر ایده ی خاصی در ذهنتان نداشته باشید تنها زمان شما را تلف خواهد کرد.

زمانی که عکس مورد نظر خود را پیدا کردید ، می توانید با انتخاب وضوح آن و جواب دادن به کپچا به راحتی آن را دانلود کنید و یا اگر علاقه ای به جواب دادن به کپچا ندارید ، با ثبت نام در سایت، رایگان این کار را انجام دهید. تقریبا تمام تصاویر موجود در این وب سایت امن است اما برای جلوگیری از ظاهر شدن نتایج نامناسب ، می توانید گزینه ی جست و جوی امن را قبل از جست و جوی خود فعال کنید.

2. وب سایت Pexels


این وب سایت به همگان اجازه ی بارگذاری تصاویر را می دهد و سپس اداره کنندگان سایت این تصاویر را بررسی کرده و بهترین ها را برای قرار گرفتن در نتیجه ی جست و جو ها بر می گزینند. این وب سایت همچنین امکان انتخاب زمینه را نیز فراهم کرده است به طور مثال می توانید زمینه ی جست و جوی خود را مکان ها ، احساسات و یا سرگرمی ها قرار دهید و همچنین می توانید به دنبال یک تصویر خاص باشید.

این وب سایت در بین طراحان وب و اپلیکیشن بسیار محبوب است زیرا دارای حجم عظیمی از تصاویری است که برای استفاده در رابط کاربری بسیار مناسب است. همچنین بیشتر تصاویر موجود در این وب سایت اصل و همراه با خلاقیت هستند. این وب سایت از معدود وب سایت هایی است که تصاویر رایگانی از فضا را در اختیار شما قرار می دهد. برخی از این تصاویر از ناسا گرفته شده است ، پس در کیفیت آن هیچ شکی وجود ندارد.

3. وب سایت Freerange


زمانی که فرآیند ثبت نام رایگان خود را به طور کامل انجام دادید، می توانید به تصاویر با کیفیت موجود در این وب سایت دسترسی داشته باشید. این وب سایت این اجازه را به شما داده است تا اینکه بتوانید از این تصاویر برای کارهای تجاری و شخصی خود استفاده کنید. در این وب سایت ، علاوه بر هزاران عکس اختصاصی ، تقریبا بیست هزار تصویر با مالکیت عمومی نیز یافت می شود. مالکیت عمومی بدین معناست که می توانید در تصاویر هر تغییراتی که می خواهید را ایجاد کنید و آن را به نمایش بگذارید و برای این کار به هیچ وجه به اجازه ی صاحب اثر نیازی ندارید.

4. وب سایت Flickr


اگرچه هدف اصلی این وب سایت ارائه ی تصاویر با مالکیت عمومی نیست ولی یک کتابخانه ی عظیمی از تصاویر باکیفیت رایگان را در اختیار شما قرار می دهد. این وب سایت یکی از مناسب ترین کتابخانه های آنلاین است که بیش از سه میلیون عکس با وضوح بالا را در خود جای داده است و هیچ گاه ترس به پایان رسیدن تصاویر آرشیوی به شما دست نخواهد داد.

این وب سایت یکی از قدیمی ترین و مشهورترین شبکه های اجتماعی برای اشتراک گذاری است. علاوه بر راحت و رایگان بودن تصاویر این وب سایت ، این امکان را نیز در اختیار شما قرار داده است تا عکس انتخاب شده ی خود را پیش از دانلود ویرایش کنید.در این وب سایت امکانی وجود دارد که با آن می توانید برای خود یک آلبوم تهیه کنید. این نکته را نیز در نظر بگیرید که برای استفاده ی تجاری یا شخصی از این عکس ها به اجازه ی صاحب اثر نیاز است؛ بنابراین به مجوزی که در زیر هر عکس قرار گرفته است توجه کنید.

5. وب سایت Gratisography


اگر به دنبال تصاویر رویایی ، جالب و اصل هستید ، این وب سایت برای شما بسیار مناسب خواهد بود. این مجموعه توسط طراح گرافیک با استعداد ، رایان مک گوئر ، ایجاد شده است ؛ کسی که به چیز های جذاب علاقه مند است. عکس های او فراواقع گرایانه است و برای کسانی که از عکس های آرشیوی خسته شده اند بسیار عالی خواهد بود. در مقایسه با سایر وب سایت ها ، تنوع عکس های رایگان این وب سایت بسیار کمتر است اما به دلیل اینکه هر هفته عکس های جدیدی به این مجموعه اضافه می شود ، شما را از دیگران متمایز خواهد کرد.

اگر در خبرنامه این سایت عضو شوید، هر هفته اخبار تصاویر جدید منتشر شده را در ایمیل خود دریافت می کنید. در ضمن می توانید از تمام تصاویر موجود در وب سایت بدون اجازه گرفتن از رایان مک گوئر استفاده کنید؛ البته اگر اجازه بگیرید نیز خوشحال خواهد شد.

6. وب سایت FreeImages


این وب سایت آرشیوی از تصاویر رایگان است و در آن بیش از هزاران تصویر با کیفیت بالا قرار دارد که می توانید از بین آن ها ، تصاویر مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید جست و جوی خود را بر اساس دسته بندی ها و زمینه های مختلف انجام دهید و از پیوست ها برای پیدا کردن عکس مورد نیاز خود استفاده کنید.

در این وب سایت هم تصاویر رایگان وجود دارد و هم تصاویری که همراه با هزینه است. البته تعداد تصاویر رایگان خیلی بیشتر است و حدود چهارصد هزار تصویر رایگان در این وب سایت موجود است. فقط کافیست که بر روی تصاویر کلیک کنید و درباره ی صاحب اثر ، پیوست ها و اینکه چگونه تصویر را دانلود کنید و یا آن را به لیست مورد علاقه ی خود اضافه کنید، اطلاعات کسب کنید. تا زمانی که تبلیغات موجود در سایت شما را آزار ندهد می توانید بدون ثبت نام ، تصاویر را دانلود و یا بارگذاری کنید. همراه تصاویر رایگان ، کد های HTML نیز موجود است که می توانید به واسطه ی آن ، تصاویر را به سرعت به اشتراک بگذارید.

7. وب سایت Unsplash


امکانات این وب سایت شامل تصاویر با کیفیت از عکاسان نیمه حرفه ای و حرفه ای است و تمام تصاویر موجود در این وب سایت به وسیله ی عکاسان ماهر گرفته شده است. اگرچه تصاویر موجود در این وب سایت آن قدر زیاد نیست اما کیفیت آن ها به مراتب بالاتر از سایر وب سایت ها می باشد. این وب سایت یک موتور جست و جوی بسیار قوی دارد اما اگر برنامه ی خاصی ندارید و به دنبال تصویر به خصوصی نمی گردید ، می توانید از مجموعه ای که توسط کاربران ایجاد شده است و شامل زمینه های مختلف می باشد استفاده کنید؛ به طور مثال می توانید از قسمت های حیات وحش ، روشنایی ، تاریکی و یا زندگی خیابانی و غیره بهره ببرید.

زمانی که در وب سایت ثبت نام کنید ، شما هم می توانید مجموعه ی خاص خودتان را ایجاد کنید. این وب سایت برای جمع آوری تصاویر جهت استفاده در پروژه هایتان بسیار مفید خواهد بود. مانند سایر وب سایت هایی که در اینجا معرفی شد، برای استفاده از تصاویر این وب سایت، نیازی به اجازه گرفتن از صاحب اثر نیست ، اما خود سایت لینکی را برای تشکر از صاحب اثر قرار داده است.

8. وب سایت Picjumbo


این وب سایت ، یک وب سایت نسبتا کوچک است اما تصاویر اختصاصی ای از عکاس مستعد و صاحب وب سایت، ویکتور هاناچک، در آن قرار دارد. همه ی تصاویر موجود، رایگان و با کیفیت بالا نیستند اما بسیاری از تصاویر این ویژگی ها را دارند. ویکتور یک طراح وب خوب نیز هست، بنابراین می توانید تصاویری با دسته بندی های مختلف را در این وب سایت پیدا کنید. با مجموعه ای قوی از تصاویر اختصاصی ، به نظر ثبت نام کردن در این وب سایت مفید خواهد بود.

9. وب سایت Morguefile


این وب سایت یکی از قدیمی ترین وب سایت ها با تصاویر با کیفیت و رایگان است. شما می توانید بدون محدودیت از تصاویر موجود برای کارهای تجاری و شخصی خود استفاده کنید. یکی دیگر از امکانات این وب سایت ، علامت گذاری تصاویر و یا پیدا کردن آن ها در بسته ی علاقه مندی های خود است. همچنین با ثبت نام در بخش تجاری آن و پرداخت هزینه، می توانید تصاویر را با استفاده از لینک های شبکه های اجتماعی و یا ایمیل به اشتراک بگذارید. برای ثبت دوست داشتن ، دانلود و یا اشتراک تصاویر باید وارد حساب خود در وب سایت شوید.

10. Google Image Searchیا همان جست و جوگر تصاویر گوگل


در نهایت ، بخش تصاویر موتور جست و جوی گوگل می تواند به شما برای پیدا کردن تصاویر آزاد و بدون مالکیت شخصی و یا تصاویری که نیاز به اجازه برای استفاده دارد ، کمک کند. به سایت بروید و در قسمت جست و جوی آن یک کلمه ی کلیدی برای جست و جوی تصویر تایپ کنید. سپس دکمه ی "Enter" را بزنید. در صفحه ی نتایج ، در منوی پایین جست و جو گر به دنبال ابزارها ( tools) بگردید و بر روی آن کلیک کنید و یکی از مولفه های حق استفاده (Usage Rights) را انتخاب کنید.

در این قسمت 5 گزینه روبروی شما خواهد بود:

  • برای مجوز، فیلتر نشده است.
  • نشانه گذاری شده برای استفاده مجدد همراه با ایجاد تغییر
  • نشانه گذاری برای استفاده مجدد
  • نشانه گذاری شده برای استفاده ی غیر تجاری همراه با ایجاد تغییر
  • نشانه گذاری برای استفاده ی غیر تجاری

بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پیشنهاد ما استفاده از گزینه ی "استفاده همراه با ایجاد تغییر" است. این گزینه، این امکان را برای شما فراهم می سازد تا بتوانید تصاویر را تغییر دهید و از آن در مصارف شخصی و تجاری خود استفاده کنید. زمانی که یکی از این گزینه ها را انتخاب کردید ، تمام نتایج جست و جو بر اساس آن گزینه خواهد بود. استفاده از جست و جوگر تصویر گوگل نه تنها به شما این امکان را می دهد تا تصاویر سایت های مختلفی که در اینجا بیان شده است را پیدا کنید بلکه می توانید از سایر سایت ها که نامشان در اینجا نیامده نیز تصاویر مد نظر خود را بیابید.

نکته ی منفی ای که در این نوع جست و جو وجود دارد این است که نتایج جست و جو ، وضوح کمتری دارند و آماتوری به نظر می رسند. به یاد داشته باشید که مجوزها را از سایت مرجع بررسی کنید زیرا ممکن است نیاز به پرداختی به صاحب اثر باشد. این کار را با انتخاب آن تصویر و کلیک بر روی "مشاهده صفحه" (Visit page) می توانید انجام دهید.

11. وب سایت Pikwizard


Pikwizard یک وب سایت جدید محسوب می شود. این وب سایت یک دیتابیس بسیار بزرگ از تصاویر را آماده کرده است و یکی از ویژگی های مهم آن این است که رابط کاربری کاملا راحتی دارد.آن ها تصاویر با کیفیت بالای بسیاری دارند؛ تصاویری که معمولا در سایت های دیگر کمتر یافت می شوند. به طور مثال زمانی که کلمه ی "office" را جست و جو می کنید تصاویر جذاب بسیاری را خواهید دید که برای سایت هایی از نوع B2B ( تجارت بنگاه به بنگاه) بسیار کارآمد و مناسب است. این بدین معنا نیست که محتواهای مفید دیگری را نمی توانید بیابید زیرا تعداد تصاویر بارگذاری شده با کیفیت بالا در این سایت رو به افزایش است و من پیش بینی می کنم که به زودی این وب سایت به منبعی موثق تبدیل خواهد شد.

ویژگی دیگری که در این وب سایت جلب توجه می کند عملکرد فوق العاده ای است که در ویرایش تصاویر دارد. زمانی که بر روی ویرایش تصویر کلیک می کنید ، شما را به صفحه ی جدیدی به نام Design Wizard منتقل می کند. در آنجا می توانید تصاویر خود را به روش های مختلف ویرایش کنید و به تصاویر خود افکت، متن و حتی لایه های دیگر و آیکون های دیگری اضافه کنید. این ویژگی برای من بسیار جذاب است ، زیرا می توانم تصویر مناسب برای ویرایش را بیابم و سپس به صفحه ی ویرایش بروم و آنچه که می خواهم را به آن اضافه کنم. فرقی نمی کند که تصویر برای شبکه های اجتماعی یا آگهی های تبلیغاتی و یا برای چیز های دیگر باشد. علاوه بر این ، اگر می خواهید هر یک از این تصاویر چاپ شود ، علائم توقف را بررسی کنید.

نتیجه گیری

به این وب سایت ها بروید و امیدواریم که این یازده وب سایت شگفت انگیز با عکس های زیبا به شما کمک کنند تا تصویر مناسبی را برای پروژه بعدی خود پیدا کنید. اما اگر شما یک طراح وب نیستید، می توانید طراحی وب خود را به یک فریلنسر واگذار کنید و این لیست را نیز در اختیار او قرار دهید. تصاویر با کیفیت قرار دادن در فروشگاه شما، می تواند تاثیر به سزایی در جذب مخاطب برای خرید داشته باشد.


با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

مینا پاکزاد
نویسنده مینا پاکزاد
تاریخ انتشار: October 13, 2019 June 07, 2020

مطالب مرتبط با 11 وب سایت برتر و رایگان برای دانلود عکس های با کیفیت

مطالب مرتبط با 11 وب سایت برتر و رایگان برای دانلود عکس های با کیفیت