مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

کاوشی در بازار، 45 ایده سودآور برای راه اندازی کسب و کار ورزشی

تیم محتوا سلدان
نوشته شده در تاریخ February 08, 2022
میخواهید یک کسب‌و‌کار ورزشی را آغاز کنید و به دنبال ایده هستید؟

میخواهید یک کسب‌و‌کار ورزشی را آغاز کنید و به دنبال ایده هستید؟ در این مقاله میتوانید لیستی از سودآورترین فرصت‌ها و کسب‌و‌کار های ورزشی را مشاهده کنید. صنعت جهانی ورزش به سرعت در حال گسترش است. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی (PwC)، بازارهای ورزشیِ در حال گسترش در برزیل، روسیه، هند، چین و خاورمیانه، موقعیت مناسبی برای توسعه فرصت های تبلیغاتی در حوزه ورزش و رویدادهای داخلی و بین المللی در این مناطق به شمار می‌روند.  صرفنظر از ورزشی بودن یا نبودن شما، بی شک میتوانید کسب‌و‌کار خودتان را در این صنعت راه اندازی کنید. البته باید ایده مورد نظرتان را از حیث تقاضای بازار داخلی و حجم سرمایه‌گذاری خود بررسی نمایید. به علاوه باید یک طرح کسب‌و‌کار که شامل استراتژی‌های بازاریابی و مالی است، تهیه کنید.  بر اساس گزارش مطالعاتی فوربز ، در سال 2014 ارزش بازار ورزشی در آمریکای شمالی 60.5 میلیارد دلار بوده است. پیش‌بینی شد که این عدد تا سال 2019 به 73.5 میلیارد دلار برسد. اصلی ترین دلیل این میزان رشد، افزایش درآمد حاصل از معاملات حقوق رسانه‌ها (حق پخش مسابقات) گفته شده که این درآمد از درآمد بلیط فروشی‌ها ،که بزرگترین بخش این صنعت هستند، نیز بالاتر خواهد رفت. این آمار و ارقام بسیاری از کارآفرینان را تشویق کرده که کسب‌و‌کاری را در حوزه صنایع ورزشی آغاز کنند.

لیست 45 ایده پرسود و موفق در حوزه ورزش

1- جایگاه تیراندازی با کمان

محبوبیت تیراندازی با کمان در سراسر دنیا روز به روز در حال افزایش است. این کسب‌و‌کار را میتوانید به دو شیوه آغاز کنید. میتوانید باشگاه تیراندازی با کمان خود را تاسیس نمایید و یا با یکی از کسب‌و‌کارهای فعلی مثل باشگاه تیراندازی با تفنگ همکاری کنید.

2- حصار توری تمرین بیسبال

این بازی محبوب در فضای سرپوشیده انجام میگیرد و این حصار ابزار مناسبی برای تمرین ورزشی است. البته باید درمورد انتخاب مکان این کسب‌و‌کار(برای قرار دادن حصار توری) دقت به خرج دهید.

3- طراحی یک وبلاگ ورزشی

اگر به ورزش‌ خاصی علاقه دارید و دوست دارید اطلاعات خود در آن حوزه را با دیگران به اشتراک بگذارید، طراحی وبلاگ ورزشی ایده مناسبی برای شما به نظر می‌آید. موضوعات بسیار زیادی برای ارائه در یک وبلاگ ورزشی وجود دارد. ایجاد یک وبلاگ، فوق‌العاده ساده است. شما میتوانید از طریق تبلیغات در وبلاگ کسب درآمد کنید.

4- مرکز بوکس

بوکس اندک اندک به یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌های تناسب اندام در دنیا تبدیل می‌شود و میلیون ها نفر از آن به عنوان روتین تمرینی و تناسب اندام خود لذت می‌برند. شما می‌توانید با به کارگیری مربیان مجرب در کمپ ورزشی خود علاوه بر تمرین بوکس، فعالیت‌های تناسب اندام دیگری نیز ارائه دهید.

5- اجاره دادن کانو و کایاک

صنعت اجاره کایاک نوعی بازی در فضای باز بوده و زیر مجموعه صنعت تفریحی قرار می‌گیرد. اگر در اطراف محل زندگی شما رودخانه یا آب‌های آزاد وجود دارد، این کسب‌و‌کار را در پس ذهن خود داشته باشید. در هنگام انتخاب محل تاسیس به این موارد توجه کنید: سهولت دسترسی، قابل رویت بودن، پارکینگ و دیگر عوامل مهم.

6- آموزش گلف

این کسب‌و‌کار را نیز میتوانید به دو روش آغاز کنید. 1. آموزش به صورت مستقل و در حیاط پشتی منزل. 2. راه‌اندازی یک مدرسه آموزش گلف. سرمایه مالی راهکار دوم در حد متوسط است.

7- آکادمی بازی‌های داخل سالن

امروزه این ایده بسیار پر سود و منفعت است. شما میتوانید بازی‌های متنوعی را در محل آکادمی خود ارائه دهید. این نوع از آکادمی‌ها افراد از گروه‌های سنی مختلفی را جذب می کنند.

8- فروشگاه لوازم ورزشی

تاسیس یک فروشگاه ورزشی کسب‌و‌کاری سودآور بوده که میتوان با یک سرمایه اندک اقدام به راه‌اندازی آن نمود. اگر به دنبال جذب مخاطبان بیشتری هستید میتوانید یک فروشگاه آنلاین نیز به راه بیندازید.


9- آموزش اسکی

هر روزه به محبوبیت اسکی به عنوان یک ورزش زمستانی افزوده می‌شود و هر سال میلیون ها نفر از این ورزش لذت میبرند. ارائه آموزش و تمرین در حوزه اسکی کسب‌و‌کار فصلیِ پرسودی به شمار می‌رود.

10- تولید اسنوبرد(اسکی روی برف)

تولید اسنوبرد یکی دیگر از کسب‌و‌کار هایی است که میتوانید با سرمایه ای متوسط و در محیطی کوچک آن را آغاز کنید. فرایند تولید نیز بسیار ساده بوده و این کسب‌و‌کار را میتوان از منزل نیز شروع کرد.

11- باشگاه ورزشی

باشگاه ورزشی مجموعه‌ای است که افراد با علایق مشترک را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد. فردی آینده‌نگر و مشتاق می‌تواند چنین کسب‌و‌کاری راه‌اندازی کند. در این کسب‌و‌کار وجوه نقدی زیادی جابجا می‌شود.

12- مربیگری ورزشی

اگر مدرک مربی‌گری ورزشی دارید و یا تجربه بازی هاکی روی یخ، فوتبال، بیسبال، بسکتبال، بوکس، گلف، تنیس، فوتبال آمریکایی، غواصی و یا هر ورزش محبوب دیگری را دارید میتوانید این تجربیات و مهارت‌ها را به کسب‌و‌کاری پرسود به نام مربی گری ورزشی شخصی تبدیل کنید.

13- مغازه خرده فروشی لباس‌های ورزشی

این ایده یکی از بهترین کسب‌و‌کارهای خرده فروشی ورزشی است. شما میتوانید محصولات را از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان تامین کنید. البته می توانید حق پخش یک تولیدکننده را نیز بخرید.

14- باشگاه آموزش شنا

یک شناگر ماهر و مشتاق هستید؟ پس می‌توانید به مردم شنا کردن را آموزش دهید و یا می توانید یک مدرسه شنا تاسیس کنید. این مدارس مورد علاقه افراد در همه سنین بوده و همچنین شنا یکی از بهترین گزینه‌های تمرین و ورزش است.

15- مدرسه موج سواری

موج سواری به دلیل ماهیت کم هزینه و مقرون به صرفه‌ای که دارد یکی از پرطرفدارترین ورزش های خارج از سالن است. اگر در این ورزش حرفه‌ای هستید، درنگ نکنید و از همین فردا کسب‌و‌کار خود را آغاز کنید. حتی اگر در این حوزه ماهر نیستید هم می‌توانید با استخدام افراد خبره در موج سواری کار خود را آغاز کنید.

16- باشگاه ورزشکاری قهرمانی

باشگاه ورزشکاری را نیز می‌توانید با سرمایه مالی اندکی راه‌اندازی نمایید. اساسا این باشگاه‌ها برای بهبود وضعیت روحی و فیزیکی ورزشکاران آموزش‌ها و تمرین‌هایی را ارائه می‌دهند. در این کسب‌و‌کار لازم است که محل باشگاه را به دقت برگزینید.

 17- آکادمی بدمینتون

دو راه برای احداث یک آکادمی بدمینتون عبارتند از: 1. ایجاد کردن برند خودتان 2. تاسیس یک آکادمی تحت لوای یک برند معروف (شراکت). برای کسب موفقیت بلند مدت در این کسب‌و‌کار باید مربیانی مجرب را به کار بگیرید. امروزه بدمینتون افراد بسیاری از حوزه هایی همچون علاقمندان به ورزش، تامین‌کنندگان تجهیزات و حامیان مالی قهار را جذب می‌کند.

18- تولید توپ

اگر به دنبال یک کسب‌و‌کار تولیدی کوچک در این صنعت هستید، ما به شما کسب‌و‌کار تولید توپ را پیشنهاد می کنیم. انواع توپ‌ها در این صنعت تقاضای بسیار بالایی دارند برای مثال توپ‌های فوتبال، تنیس، کریکت، بسکتبال.

19- حصار توری بیسبال

این مورد کسب‌و‌کاری است که می‌توان آن را به صورت پاره وقت نیز به اجرا درآورد. باید در نظر داشته باشید که این کسب‌و‌کار نیازمند سرمایه مالی متوسط و برنامه‌ریزی استراتژیک است. افزون بر این موارد باید مربیانی حرفه‌ای در کنار اعضا قرار دهید.

20- باشگاه بیلیارد

به طور کلی می‌توان گفت باشگاه‌های بیلیارد و اسنوکر، تسهیلاتی مخصوص افرادی که ورزش‌های با چوب(همان بیلیارد و اسنوکر) انجام می‌دهند، ارائه می‌کنند. حوزه وسیع این نوع ورزش‌ها دربردارنده‌ی اسنوکر، پول و بیلیارد کارُم می‌باشد. علاوه بر این شما می‌توانید برای افراد حاضر در باشگاه نوشیدنی های سرد و گرم و اسنک سرو کنید. این کسب‌و‌کار نیازمند سرمایه مالی قابل توجهی است.

21- خانه‌های بادی

راه های مختلفی برای ایجاد کسب‌و‌کارِ خانه های بادی وجود دارد. شما میتوانید یک سرویس اجاره‌ای در اختیار افراد بگذارید. همچنین می‌توانید یک خانه بادی ثابت برای کودکان ایجاد کنید. البته در هنگام آغاز به کار باید به حجم سرمایه گذاری و پتانسیل بازار محلی خود توجه نمایید.

22- بانجی جامپینگ

بانجی جامپینگ اساسا یک ورزش ماجراجویانه است. راه‌های بسیار زیادی برای به کارگیری این ایده وجود دارد. ابتدا باید قوانین ایمنی را در آن محدوده بررسی نمایید. این کسب‌و‌کار به سرمایه‌ای جهت خرید تجهیزات و استخدام نیروی کار نیاز دارد.

23- اردوگاه

اردوگاه‌ها مورد توجه ورزشکاران و گردشگران هستند. این ایده نیازمند محلی خوب با فضای مناسب برای اقامت است که در آن می‌توانید جایگاه‌های مختلفی را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. برای شروع به کار، سرمایه‌ی انبوهی نیاز دارید.

24- مدرسه شطرنج

شطرنج یک بازی درون سالن است. این ورزش در سراسر جهان طرفداران بسیاری از سنین مختلف دارد. در یک فضای خیلی کوچک و حتی در منزل می‌توانید این مدرسه را به راه بیندازید. جهت کسب موفقیت در بلند مدت به مربیانی کارآزموده و برنامه ریزی استراتژیک نیاز دارید.

25- باشگاه دوچرخه‌سواری

اساسا این باشگاه‌ها محلی برای گردهمایی دوچرخه‌سواران است. فعالیت‌های چنین باشگاه‌هایی بسیار متنوع بوده و شامل انواع فعالیت‌های مربوط به دوچرخه سواری تا فعالیت‌های اجتماعی است. باشگاه‌های مسابقه به دنبال جذب رقیب برای اعضا و دیگر افراد هستند مسابقاتی همچون رقابت در پیست، دوچرخه سواری در شیب، مسابقات دوچرخه سواری در جاده و دوچرخه سواری در زمان محدود.

26- مدرسه تربیت مربی و داور فوتبال

با رشد روزافزون صنعت ورزشی بالطبع بر میزان تقاضا برای داور و مربی نیز افزوده شده و این ایده نوظهور ارزشمندتر میگردد. به همین دلیل شما می‌توانید یک مدرسه مخصوص این هدف خاص طراحی کنید. البته دقت داشته باشید که باید بعد از اتمام دوره آموزشی گواهینامه‌ای معتبر در اختیار دانش‌آموختگان بگذارید.

27- باشگاه تناسب اندام

بر اساس این ایده شما می‌توانید یک سالن ورزشی در فضای بسته و یا باز تاسیس کنید. البته برای آغاز به کار باید لوازم و تجهیزات ضروری همچون هالتر، پارلل ژیمناستیک، تخنه پرش، مسیر دویدن، توپ تنیس، زمین کریکت و محل شمشیر بازی را فراهم بیاورید.

28- مربی سلامت/ تغذیه

برای اینکه یک مربی سلامت یا تغذیه خوب باشید نیازمند دانش و مهارت خاصی هستید. علاوه بر این باید شخصیت شما به گونه‌ای باشد که به صحبت کردن با افراد علاقمند باشید. در کل می‌توان گفت مربی سلامتی یک منتور حامی بوده و می‌خواهد به افراد کمک کند تا با تغییر سبک زندگی و نحوه تغذیه خود احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند.

29- مدرسه کاراته

کاراته یکی از انواع هنرهای رزمی است. اگر در این حوزه حرفه‌ای هستید و دانش کافی دارید شاید بتوانید مدرسه کاراته خودتان را تاسیس کنید. این کسب‌و‌کار به سرمایه اولیه آنچنانی نیاز ندارد و همچنین می توانید این کار را به صورت پاره وقت یا تمام وقت انجام دهید.

30- مدرسه هنرهای رزمی

در زمینه هنرهای رزمی ماهر هستید و تجربه رقابت دارید؟ تاسیس یک مدرسه هنرهای رزمی برای شما ایده خوبی به نظر می‌رسد. چنین مدرسه‌ای پتانسیل بالایی در کسب درآمد دارد. ایالات متحده، کانادا، انگلستان، ژاپن و چین از کشورهایی هستند که بالاترین تقاضاها را در این حوزه دارند.

31- فروش اشیای یادگاری

در این مغازه می‌توانید اشیای بسیار متنوعی را بفروشید وسایلی همچون کلاه، عکس امضا شده، چوب بیسبال، بازی‌های با توپ و پیراهن ورزشی. این آیتم‌ها بسیار پرطرفدار هستند. چنین فروشگاهی را می‌توان به شکل حضوری و یا آنلاین اداره کرد.

32- فروشگاه آنلاین لوازم ورزشی

اگر به دنبال یک کسب‌و‌کار الکترونیک در صنعت ورزشی هستید این ایده گزینه‌ی مناسبی به شمار می‌رود. اگر سرمایه اندکی دارید در ابتدا می‌توانید از یک مغازه کوچک شروع کنید. در هر صورت شما باید متناسب با میزان سرمایه‌گذاری خود برنامه ریزی کنید.

33- مربی شخصی بدنسازی

در ابتدا باید بدانید که این ایده نیازمند مهارت و دانش خاصی است. از ویژگی های مثبت آن این است که راه اندازی آن بسیار راحت است و دیگر اینکه حتی از منزل هم می‌توانید این کار را آغاز کنید. بازار بدنسازی شخصی بسیار پر رونق است و افراد با اهداف متفاوت از همه سنین و تیپ‌های بدنی مشتری آن هستند.

34- تولید توپ بدمینتون

توپ بدمینتون اصلی‌ترین عنصر این بازی بوده و بنابراین تقاضا برای این توپ در بازار همیشگی است. با توجه به فرایند تولید ساده آن شما می توانید با یک سری ابزار و تجهیزات معمول اقدام به تولید آن کنید.

35- کافه‌های ورزشی

این کافه‌ها(بار)، در واقع رستوران هایی با تم ورزشی هستند. طرفداران تیم ها ترجیح می‌دهند حین تماشای بازی‌های مورد علاقه‌شان غذا نیز میل کنند و به آنها خوش بگذرد. از نیازمندی‌های ضروری این کسب‌و‌کار میتوان به برنامه‌ریزی استراتژیک و سرمایه ای متوسط اشاره کرد.

36- آکادمی بسکتبال

به جرات میتوان گفت برای کسانی که در بسکتبال مهارت دارند این ایده، گزینه فوق‌العاده‌ای است. حتما لازم نیست از ابتدای کار سالن خودتان را داشته باشید. برای شروع می‌توانید از زمین‌هایی که در اطراف محل اقامتتان وجود دارد بهره ببرید.

37- کمپ ورزشی

یکی از سودآورترین حوزه‌ها در این صنعت، کمپ‌های ورزشی هستند که تعداد زیادی از بزرگسالان و کودکان که دائما به این کمپ ها سر میزنند. در این کمپ می‌توانید انواع بازی‌ها را ارائه دهید. برای مثال هاکی، بسکتبال، بدمینتون، بیسبال یا ژیمناستیک.

38- نویسندگی در حوزه ورزش

اگر به تقریر مقالات در حوزه ورزش علاقمند هستید ما این کسب‌و‌کار را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این حوزه شما بنا بر تقاضای مشتریان خود، محتوا تولید می‌کنید. این ایده را می‌توانید در خانه و حتی به صورت پاره وقت به اجرا درآورید.

39- انتشار مجلات ورزشی

امروزه مجلات ورزشی بسیار به‌صرفه و سودده هستند و مشتریان این حوزه نیز طیف وسیعی را دربرمیگیرند. در هر صورت اگر به دنبال انتشار در صنعت ورزشی هستید به این ایده فکر کنید. البته در نظر داشته باشید که این کسب‌و‌کار سرمایه اولیه قابل توجهی را می‌طلبد.

40- عکاسی ورزشی

فرقی نمی کند که یک عکاس حرفه‌ای هستید یا آماتور در هر صورت می‌توانید وارد این کسب‌و‌کار شوید. این حوزه 2 بخش دارد: عکاسی و فیلمبرداری ورزشی. سرمایه اولیه این گزینه در حد متوسط بوده و به حد قابل توجهی از دانش نیاز دارد.

41- واسطه ورزشی

در ورزش های حرفه ای واسطه‌ها افرادی خبره هستند که به ترانسفر و جابجایی ورزشکاران مستعد کمک می‌کنند. در مجموع این افراد برای تماشای چگونگی عملکرد بازیکنان در بازی‌های موردنظرشان به شهرهای مختلفی سفر کرده و تطابق مهارت‌های بازیکنان با خواسته‌های موسسات را مورد بررسی قرار می‌دهند.

42- تولید تیشرت‌های ورزشی

این ایده گزینه ای تولیدی به شمار می‌رود. تیشرت ها را میتوان در طرح‌ها، رنگ ها و شکل های متنوعی تولید کرد. با در اختیار داشتن یک اتاق متوسط می‌توانید کار خود را در این حوزه آغاز کنید.

43- آکادمی تنیس

این آکادمی گزینه ای بسیار پربازده بوده و به فضای بزرگی نیز احتیاج دارد. علاوه بر این باید سرمایه لازم برای خرید تجهیزات و استخدام مربیان زبده را نیز در نظر داشته باشید.

44- کلوپ بازی‌های ویدیویی

روز به روز به محبوبیت بازی‌های ویدیویی افزوده می‌شود. مشتریان اصلی این بازی‌ها کودکان و نوجوانان هستند. در هنگام تاسیس یک کلوپ بازی‌های ویدیویی، مکان آن نقش مهمی را ایفا می‌کند. محلی که برای کار خود انتخاب می‌کنید باید نزدیک به مراکز خرید و فروشگاه‌ها باشد.

45- یوگا

علاقه به یوگا هر روز در میان مردم بیشتر می‌شود. اگر یوگا کار می‌کنید و دانش آن را دارید به این گزینه توجه بیشتری داشته باشید. اگر در منزل فضای کافی دارید می‌توانید کار خود را از همانجا شروع کنید در غیر این صورت باید به دنبال محلی مناسب باشید.

نتیجه گیری

صنعت ورزشی فرصت‌های بسیاری در جهت کسب درآمد در اختیار شما قرار میدهد. البته قبل از تصمیم‌گیری در مورد ایده خود باید به رقابت محلی و پتانسیل آن محل توجه کنید.کسب‌و‌کارهای ورزشی به دلیل گسترش بازار کار زنان، توسعه فروشگاه‌های مبتنی بر فناوری و پتانسیل بهبود شرایط اقتصادی در سراسر جهان، اوضاع درآمدی بهتر خواهدند داشت. شما در هر مرحله ای از راه اندازی یا رشد کسب و کارتان هستید، ورود به فضای اینترنت و فروش کالا یا سرویس های تان از اهمیت بالایی برخوردار است. از فروش تجهیزات اسکی گرفته تا ارائه خدمات عکاسی ورزشی، شما می توانید با ساخت کاملا رایگان فروشگاه و وبسایت خود در سلدان و عرضه محصولاتتان به صورت آنلاین، به بازارهای محلی و بین المللی دسترسی پیدا کنید.

ساخت فروشگاه آنلاین برای فروش لوازم ورزشی

بعد از انتخاب ایده مناسب برای راه اندازی کسب و کار ورزشی خود٬ نیاز به ساخت یک سایت و فروشگاه آنلاین دارید. اگر به دنبال داشتن فروشگاه اختصاصی بر روی دامنه خود هستید و یا دسترسی به اطلاعات مشتریان برایتان اهمیت دارد،  بهترین انتخاب برای فروش آنلاین در ایران سلدان است. در فروشگاه ساز سلدان شما تمام ابزارهای لازم جهت راه اندازی کسب و کار آنلاین خود را در اختیار خواهید داشت. از همه مهمتر اینکه تمام مبلغ واریزی مشتری بدون واسطه مستقیم به حساب شما واریز شده و سلدان هیچگونه واسطه گری مالی انجام نمی دهد! در نهایت راه اندازی سایت در سلدان و استفاده از تمام امکانات آن رایگاه بوده و میتوانید همین الان از آن استفاده نمایید.


با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

برای راه اندازی یک تولیدی ورزشی چه محصولی پرسود و چقدر سرمایه لازم است؟

اگر به دنبال یک کسب‌و‌کار تولیدی کوچک در این صنعت هستید، ما به شما کسب‌و‌کار تولید توپ را پیشنهاد می کنیم. انواع توپ‌ها در این صنعت تقاضای بسیار بالایی دارند برای مثال توپ‌های فوتبال، تنیس، کریکت، بسکتبال.

برای راه اندازی فروشگاه آنلاین لوازم ورزشی چه کارهایی لازم است انجام دهم؟

اگر سرمایه اندکی دارید در ابتدا می‌توانید از یک مغازه کوچک شروع کنید. در هر صورت شما باید متناسب با میزان سرمایه‌گذاری خود برنامه ریزی کنید.

کدام روش همکاری با تولیدکنندگان وسایل ورزشی سوداورتر است؟

مغازه خرده فروشی لباس‌های ورزشی یکی از بهترین کسب‌و‌کارهای خرده فروشی ورزشی است. شما میتوانید محصولات را از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان تامین کنید. البته می توانید حق پخش یک تولیدکننده را نیز بخرید.

برای انتخاب مکان کلوب کسب و کار بازی های ویدیویی، چه نکاتی را در نظر بگیرم؟

در هنگام تاسیس یک کلوپ بازی‌های ویدیویی، مکان آن نقش مهمی را ایفا می‌کند. محلی که برای کار خود انتخاب می‌کنید باید نزدیک به مراکز خرید و فروشگاه‌ها باشد.

تیم محتوا سلدان
نویسنده تیم محتوا سلدان
تاریخ انتشار: July 05, 2020 February 08, 2022

مطالب مرتبط با کاوشی در بازار، 45 ایده سودآور برای راه اندازی کسب و کار ورزشی

مطالب مرتبط با کاوشی در بازار، 45 ایده سودآور برای راه اندازی کسب و کار ورزشی