مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

داستان سلدان | تغییر در روش راه اندازی سایت و کسب و کارهای آنلاین

مهرداد پژوهان
نویسنده مهرداد پژوهان
نوشته شده در تاریخ February 21, 2021
پشت هر محصول یک داستان نهفته است. داستان سلدان از ساخت فروشگاه

پشت هر محصول یک داستان نهفته است. داستان سلدان از ساخت فروشگاه آنلاین شروع نشد! ما در حال توسعه یک زبان برنامه نویسی گرافیکی به اسم Niomatic بودیم. این زبان برنامه نویسی امکان ساخت برنامه های پیچیده برای ماشین ها را بر اساس بلوک های گرافیکی با یک فرمول جدید فراهم می آورد. زبان برنامه نویسی Niomatic بر پایه یک ساختار کاملا جدید طراحی شد که ما اسم آن را Trigger-flow گذاشتیم. این ساختار توسط من طراحی و با زبان های برنامه نویسی Java و C پیاده سازی شد. طراحی برنامه در این پلتفرم به قدری ساده و قابل فهم توسط کاربر می باشد که حتی محیط گرافیکی طراحی نرم افزار آن برای سیستم عامل اندروید و iOS توسعه داده شد. برنامه های ساخته شده توسط Niomatic به اختصار applet نامیده میشود که قابلیت اجرا بر روی تمام گوشی های تلفن همراه و حتی میکروکنترلرها به کمک یک برنامه واسط Niomatic Runtime سبک و سریع را دارد. این مطلب در رابطه با مزایای فوق العاده Niomatic نیست، پس به داستان اصلی برگردیم. توسعه چنین سرویس بزرگ و متحول کننده ای نیاز به سرمایه زیادی داشت، اما مشکلی در این مسیر جلوی ما را گرفت! کشوری که ما در آن در حال توسعه Niomatic بودیم! ما در ایران کار می کردیم. تمام عوامل بازدارنده و مخرب بر سر راه ما بود. ایران یک کشور با اقتصادی شکننده و سیاست خارجی ناپایدار است. نظام مالی این کشور از تمام جهان ایزوله بوده و امکان راه اندازی کسب و کار بین المللی در آن و مراوده مالی با کاربران خارج از آن وجود ندارد. چنین شرایط اسف باری موجب شد تا مسیر طراحی و توسعه محصول را از مباحث اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و روباتیک به سمت بازار جدید موقتا تغییر دهیم. این مسیر جدید در سال ۲۰۱۸ پلتفرم های e-commerce بود. ما تیم بسیار قوی، نخبه و با انگیزه ای داشتیم، تقریبا تمام چیزی که برای ساخت یک محصول لازم است. اما مسئله تنها ساخت محصول نیست! حتی داشتن محصول هم کافی نیست! ما نیاز به یک محصول عالی داشتیم! چیزی که تا به حال وجود نداشته و کاربران بلقوه آن تشنه رسیدن به آن باشند. قدم بعدی پیش از دست به کار شدن برای طراحی محصول، رسیدن به یک ایده و یک داستان قوی پشت آن ایده بود.

کمی از شرایط آن روزها برایتان بگویم. در ابتدای ۲۰۱۸ خبری از کرونا نبود! چیزی که ۲ سال بعد رخ داد و باعث انفجار تجارت آنلاین در سال ۲۰۲۰ شد. در آن سال (۲۰۱۸) پلتفرم های فروشگاه ساز مانند Shopify بعد از سال ها فعالیت با استقبال مواجه شد و همچنین توجه شرکت هایی مانند Wix بیش از پیش به سمت e-commerce جلب شد. این پلتفرم ها علاوه بر نرم افزار، زیر ساخت، سرور و پشتیبانی فنی آن را به کاربرانشان ارائه می دادند. این فرق مهمی میان یک پلتفرم e-commerce و بسته های فروشگاه ساز و سایت سازی مانند WordPress و PrestaShop است. همیشه مشکل بزرگ بعد از نصب یک سایت با بسته های نرم افزاری، مشکلات در همخوانی پلاگین ها، نصب افزونه ها، به روز رسانی و آنلاین نگه داشتن سرویس از نظر فنی و مدیرتی هزینه ها است. شاید از من بپرسید خوب

چه مسیری توسط پکیج های نرم افزاری سایت ساز ارائه میشود؟

چه مسیری توسط پکیج های نرم افزاری سایت ساز ارائه میشود؟

1- خرید یا دریافت نرم افزار (Open source).

2- خرید سرور یا هاست.

3- نصب سایت، نصب و تنظیم دیتابیس، انجام تنظیمات.

4- خرید و نصب پلاگین حتی برای کوچکترین امکانات، جستجو صرف زمان و تلاش زیاد برای رفع مشکلات، انجام تنظیمات و پیدا کردن پلاگین های مناسب از میان هزاران گزینه.

5- خرید و نصب یک پلاگین آماده و یا استخدام یک برنامه نویس برای طراحی قالب سایت و بررسی مجدد همخوانی پلاگین با قالب نصب شده.

6- راه اندازی سرویس های فروشگاهی، محصولات، پرداخت و تنظیمات حمل و نقل.

7- به روز نگه داشتن سایت، استخدام متخصص برای رفع ایرادات، آنلاین نگهداشتن و مدیریت منابع زیر ساختی و سرورها برای سایت بسته به تقاضای بازدید کنندگان.

هزینه چنین روشی بسیار زیاد است! برای راه اندازی چنین سایتی نیاز به صرف چند ده هزار دلار و چندین هفته زمان خواهید داشت. باید هزینه های ماهانه را نیز به این ها اضافه کنید. این یک روش قدیمی برای صاحب یک کسب و کار آنلاین شدن بود که در حال پیوستن به تاریخ است.

چه مسیری توسط پلتفرم هایی مانند Shopify‌ و Wix ارائه می شود؟

1- عضویت و خرید سرویس.

2- خرید یک قالب و یا استخدام افرادی برای طراحی قالب سایت.

3- نصب و خرید افزونه ها (به صورت اختیاری برای داشتن امکانات بیشتری نسبت به امکانات پایه).

4- افزودن محصولات، روش پرداخت و مدیریت سفارشات و ارسال.

هزینه راه اندازی فروشگاه آنلاین با این روش به نسبت روش قبلی بسیار پایینتر است اما یک مشکل در این فرایند وجود دارد!

طراحی مسیر جدید راه اندازی کسب و کار برای کارآفرینان

طراحی مسیر جدید راه اندازی کسب و کار برای کارآفرینان

کاری که ما در سلدان انجام دادیم طراحی یک مدل جدید برای راه اندازی کسب و کارهای آنلاین و کوتاه کردن مسیر اجرای یک ایده بوده است. در این مدل تمرکز بر روی فراهم آوردن امکان ساخت یک فروشگاه و سایت حرفه ای، کامل و با تمام امکانات یک کسب و کار مقیاس پذیر به شکلی سریع، بدون دردسر و با هزینه ۰، توسط هر فرد در هر کجای جهان و با هر بودجه ای است. در حقیقت ما ابزارهای حرفه ای فروش از مدیریت فروشگاه، پردازش سفارشات و طراحی انواع مشوق ها گرفته تا سرویس دراپشیپینگ و صندوق فروشگاهی آنلاین (POS) را به صورت پیشفرض در اختیار همه قرار میدهیم. تمام این ابزارها بر روی تمامی پلن های سرویس سلدان فعال و با توجه به اینکه سرویس سلدان پلن مادامالعمر رایگان ارائه می نماید، می توان گفت برای اولین بار حرفه ای ترین ابزار ها به صورت برابر و فارق از سطح مالی آن ها در اختیار همه مردم جهان که به اینترنت دسترسی دارند قرار گرفته است.

مزیت پلتفرم ها و در عین حال پاشنه آشیل آن ها

مزیت پلتفرم ها و در عین حال پاشنه آشیل آن ها

پلتفرم ها با شعار ایجاد بستر برای توسعه دهندگان شروع به کار می کنند. هر پلتفرم بستری برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا آن ها بتوانند ویژگی های جدید به پلتفرم اضافه کنند. برای مثال امکان دراپشیپینگ در Wix و یا ساخت صفحه در Shopify و موارد بسیار دیگر که توسط اپلیکیشن ها به این پلتفرم ها اضافه می شود. مشکل همینجاست! کاربر برای اضافه کردن هر ویژگی بایستی هزاران دلار هزینه و زمان زیادی گذاشته و به شکلی مداوم از تعداد زیادی سرویس استفاده نماید که هر کدام روش های درآمدی و subscription fee متفاوتی دارند. آیا به نظر شما این مشکل بزرگی به نظر نمی آید؟ احتمالا جواب این سوال تا به امروز این بوده است که: “

مدل SpaceX در طراحی پلتفرم سلدان

مدل SpaceX در طراحی پلتفرم سلدان

Between 1970 and 2000, the cost to launch a kilogram to space remained fairly steady, with an average of US$18,500 per kilogram. When the space shuttle was in operation, it could launch a payload of 27,500 kilograms for $1.5 billion, or $54,500 per kilogram. For a SpaceX Falcon 9, the rocket used to access the ISS, the cost is just $2,720 per kilogram.
How Elon Musk’s SpaceX Lowered Costs and Reduced Barriers to Space

ما در سلدان دقیقا بر روی حل این مشکل تمرکز کردیم! تجزیه یک سیستم کسب و کار آنلاین، شامل طراحی سایت، فروشگاه، زیرساخت فنی، لاجستیک، پشتیبانی ، POS و باز طراحی کل سیستم به صورت یکپارجه. سلدان امکان ساخت سایت و فروشگاه را برای همه در سراسر جهان با هر سطح درآمد و تجربه ای فراهم می آورد. این تنها یک شعار تبلیغاتی نیست بلکه فلسفه و هدف اصلی سلدان است. کاربران ما قادر هستند محصولات خود را به آسانی در فروشگاهی که در چند ثانیه ساخته اند اضافه کنند، نیازی به برنامه نویسی و طراحی و یا خرید قالب نیست! همه چیز از پیش تنظیم شده است. برای طراحی صفحات یا ایمیل با Drag & Drop یا ایمیل مارکتینگ، افیلیت مارکتینگ ، دراپشیپینگ، طراحی انواع مشوق ها و کدهای تخفیف اتومات، اتوماسیون فرانید ها، اتصال به سخت افزار (IoT)، راه اندازی سرویس دلیوری خصوصی، جمع آوری و آنالیز رفتار کاربران، ایجاد کلوپ مشتریان و شبکه های اجتمائی برای کسب و کار خود نیاز به خرید و نصب هیچ پلاگین و یا خرید هیچ سرویس اضافی نخواهند داشت. هرچند که امکان طراحی و افزودن اپلیکیشن برای توسعه دهندگان خصوصی و شرکت ها در سلدان وجود دارد.


برخى از امكانات جالب سلدان

  • سریعترین ادیتور صفحات Drag & Drop PageHyper
  • سرویس ایمیل مارکتینگ یکپارچه با ادیتور ایمیل Zero-Code Drag & Drop
  • طراحی اپلت، اتوماسیون و اتصال به سخت افزار از طریق Niomatic
  •  سرویس Dropshipping با چرخه کامل
  • پلتفرم مخصوص توسعه دهندگان و متخصصین
  • پلتفرم مخصوص توسعه دهندگان و متخصصین
  • صندوق فروشگاهی آنلاین

با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

صفحه ساز یا پیج ادیتور چیست؟

صفحه ساز، لندینگ ساز و یا Page builder ابزاریست که به کمک آن بدون نیاز به کد نویسی قادر به طراحی صفحات وبسایت خواهید بود.

Page Hyper چیست؟

یک ابزار حرفه ای برای ساخت صفحات لندینگ زیبا و سریع می باشد که به کمک آن می توانید صفحات خود را طراحی کرده و چه در سلدان و یا در هر سایت دیگری قرار دهید.

مهرداد پژوهان
نویسنده مهرداد پژوهان
تاریخ انتشار: January 21, 2021 February 21, 2021

مطالب مرتبط با داستان سلدان | تغییر در روش راه اندازی سایت و کسب و کارهای آنلاین

مطالب مرتبط با داستان سلدان | تغییر در روش راه اندازی سایت و کسب و کارهای آنلاین