مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

آموزش عکس برداری حرفه ای | قسمت 4 -دوربین گوشی های مختلف

تیم محتوا سلدان
نوشته شده در تاریخ July 15, 2020

از مهم ترین دغدغه های وبمستران و صاحبین فروشگاه اینترنتی، عکسبرداری با کیفیت از محصولات است. عکسبرداری از محصول اگر به درستی صورت بگیرد، باعث می شود تا روند افزایش فروش آنلاین به خوبی پیش برود و از این جهت نیز، مشتری بیشتر از قبل ترغیب به خرید می شود. در این مقاله، نکاتی برای شما ذکر شده است که می توانید با رعایت کردن آن، برند کسب و کار خود را شناخته تر از قبل کنید و همچنین به راحتی آمار فروش اینترنتی خود را افزایش دهید.
اگر دوربین عکاسی بالایی ندارید، به این معنی نیست که نتوانید از محصولات خود عکسبرداری کنید. شما می توانید تقریبا با هر دوربینی که در دست دارید، حتی دوربین آیفون و یا یک گوشی اندرویدی، می توانید به راحتی اقدام به عکسبرداری با کیفیت از محصولات خود کنید.
در این مقاله به شما یاد خواهیم داد که چگونه می توانید با استفاده از دوربین گوشی اندروید و یا دوربین آیفون، می توانید به راحتی اقدام به عکسبرداری با کیفیت از محصولات سایت خود کنید و آن ها را در کمترین زمان ممکن در سایت آپلود و در معرض دید کاربران قرار دهید. از این جهت به شما پیشنهاد می شود تا مقاله را به درستی دنبال کنید و اگر بتوانید تمامی راهکارها را به درستی انجام دهید، دیگر نیازی به پرداخت هزینه های سنگین به عکاس های مختلف جهت گرفتن Shot از محصولات خود نیستید.
سرمایه گذاری در بخش عکاسی حرفه ای از محصولات، یک امر ضروری است. هیچ دلیلی مبنی بر رد این موضوع که عکاسی مهم نیست، وجود ندارد و اگر می خواهید تا محصولات سایت شما به فروش برسد، مطمئنا نیاز است تا عکس های با کیفیتی را از یک محصول تهیه کنید و پس از آن اقدام به بارگذاری آن در سایت کنید.

برای عکسبرداری با کیفیت از محصولات، آن ها را به درستی تنظیم کنید

برای عکسبرداری با کیفیت از محصولات، اولین قدم این است که مطمئن شوید صحنه ای که تنظیم می کنید برای شروع، یک تصویر خوب ایجاد می کند. هرکسی که از سایت شما بازدید می کند می خواهد تصاویر با کیفیت و متمرکز بر محصول را ببیند که آنچه را که می فروشید، برای مشتری مشخص کند.

از این جهت، باید مطمئن شوید که محصولات شما تمیز است و تنظیمات شما قبل از شروع گرفتن یک شات، به خوبی عمل می کند تا عکسبرداری با کیفیت از محصولات به درستی صورت بگیرد. برای این کار، چندین نکته در نظر گرفته شده است که در ادامه به آن می پردازیم.

پس زمینه محصولات برای عکسبرداری با کیفیت از محصولات بسیار مهم است

پس زمینه سفید ساده برای بیشتر عکس های محصول شما جوابگو است و می توانید به راحتی عکسبرداری با کیفیت از محصولات را انجام دهید. این اجازه می دهد تا محصول شما مورد توجه قرار گرفته و هرگونه حواس پرتی را برای خود و کاربر از بین ببرد.
همچنین می توانید صحنه را در صحنه های مختلف تنظیم کنید که محصولات شما را در محیط آنها نشان می دهد. برای دنیای فشن، این می تواند روی یک مدل باشد. برای وسایل آشپزی، شما در آشپزخانه عکسبرداری کنید. تجهیزات عکسبرداری، می تواند در بیرون از خانه، بسیار بهتر از خانه عمل کند زیرا در آنجا، نور طبیعی بیشتری وجود دارد که می تواند جذابیت محصول را بیشتر کند. هر چند شما می توانید با لامپ و مقوا، به راحتی اقدام به ایجاد نور مصنوعی فوق العاده در خانه کنید و یک عکسبرداری با کیفیت از محصولات داشته باشید.
اطمینان حاصل کنید که پس زمینه برای محصول و برای مشتری هدف شما، به خوبی کار می کند. از ایجاد حواس پرتی بپرهیزید و مطمئن شوید در هر صحنه ای که عکسبرداری می کنید، باعث می شود تا محصول در معرض دید کاربر قرار بگیرد و باید برای عکسبرداری با کیفیت از محصولات وسواس به خرج دهید.

تنظیم روشنایی برای محصولات

نورپردازی طبیعی به رایگان در اختیار شما قرار دارد و همانطور که پیشتر ذکر شد، بسیار بهتر از نور مصنوعی عمل می کند. اگر در حال عکسبرداری در خانه خود هستید، پیش زمینه استودیوی سفید خود را با یک پنجره به چپ یا راست و یک بازتاب سفید به نوعی در طرف مقابل تنظیم کنید. شما می خواهید محصول خود را به طور مساوی و بدون سایه روشن کنید و پس از آن، اقدام به عکسبرداری با کیفیت از محصولات خود کنید.

عکسبرداری از زاویه های مختلف محصول

مشتریان قبل از انجام دادن خرید، می خواهند تا حد امکان ببینند محصول به چه صورت است. با بالا رفتن قیمت یک محصول، آن ها می خواهند اطلاعات بیشتری از یک محصول کسب کنند و ببینند که محصول به چه صورت کار می کند و یا کیفیت آن به چه صورت است. اطمینان حاصل کنید که تصاویر بسیار باکیفیتی از گرانترین محصولات خود را برای افزایش فروش آنلاین تهیه کنید تا کاربر ترغیب به ایجاد سفارش شود و عکسبرداری با کیفیت از محصولات باعث می شود تا فروش اینترنتی بیشتری را داشته باشید. پیشنهاد می شود تا از تمام زاویه های یک محصول عکسبرداری کنید و حتی اقدام به زوم کردن از قسمت های مهم محصول کنید، این زوم کردن بر قسمت های مهم محصول می تواند شامل: زیپ ها، دکمه ها، کنترل ها، تسمه ها و... باشد. هر چیزی که افراد با آنها در تعامل باشند، می توانید به گونه ای زیبا عکسبرداری کنید که ترغیب به ثبت سفارش شود.

انتخاب دوربین مناسب برای عکسبرداری با کیفیت از محصولات

همه گوشی های هوشمند، دوربین های یکسانی ندارند و از این جهت تفاوت هایی میان آن دوربین ها وجود دارد. وقتی صحبت از دوربین های گوشی مختلف می شود، دوربین آیفون یکی از قوی ترین دوربین های گوشی هوشمند است اما واقعیت این است که برخی از تلفن های اندرویدی در حال نزدیک شدن به کیفیت دوربین آیفون هستند. از این جهت، اگر شما گوشی آیفون در دست ندارید، می توانید با استفاده از دستگاه هوشمند اندرویدی خود اقدام به عکسبرداری با کیفیت از محصولات کنید.
انتخاب بهترین دوربین گوشی های هوشمند برای عکسبرداری با کیفیت از محصولات
• آیفون 8 یا نسخه بالاتر
• Google Pixel 2
• سامسونگ گلکسی S8 یا S9
• سامسونگ گلکسی 8 نوت
استاندارد فعلی برای دوربین های موبایل در حدود 12 مگاپیکسل است. هر چیزی در آن سطح به شما کیفیت تصویر مورد نیاز را می دهد. اگر دوربین تلفن شما با کیفیت نباشد، بهتر است از یک دوست کمک بگیرید تا دوربین خود را برای ساعاتی به شما قرض دهد تا عکسبرداری با کیفیت از محصولات را در بهترین حالت ممکن انجام دهید.

اصول اولیه عکسبرداری از محصول

هنگامی که شما یک تلفن همراه با دوربین مناسب بدست آورده اید، قدم بعدی این است که ببینید چگونه می توانید به درستی از آن استفاده کنید. مهم نیست که دوربین شما چقدر عالی باشد، باید با دقت فکر کنید که چگونه از آن استفاده می کنید و عکسبرداری با کیفیت از محصولات را انجام دهید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

بالاترین کیفیت / وضوح ممکن را جهت عکسبرداری با کیفیت از محصولات انتخاب کنید

برخلاف فیلم، فضای اینجا برای شما هیچ هزینه ای ندارد. بزرگترین اندازه فایل عکسی و بالاترین وضوح تنظیمات تلفن خود را انتخاب کنید تا عکسبرداری با کیفیت از محصولات خود انجام دهید. این تنظیمات تصویر باعث می شود تا شما بهترین عکس را تهیه کنید و هیچ نگرانی بابت حجم فایل عکس نداشته باشید، زیرا به هنگام ویرایش عکس در برنامه فتوشاپ و یا دیگر نرم افزارهای ویرایش عکس، حجم آن به شدت کاهش می یابد و همچنین کیفیت خود را به درستی حفظ می کند.

زیاد زوم نکنید – Zoom بیش از حد ممنوع

زوم دیجیتال برای کیفیت تصویر خوب نیست و معمولا زوم کردن با دوربین آیفون و یا گوشی های هوشمند، باعث افت کیفیت یک عکس می شود و شما نیاز به دوربین های به خصوصی برای این کار دارید. اگر به یک قسمت مهم از یک محصول احتیاج دارید تا عکسبرداری کنید، به محصول خود نزدیک شوید. مطمئنا با نزدیک شدن به جای حساس محصول، بسیار بهتر از زوم کردن بر روی آن قسمت از دور است و می تواند نتیجه بهتری را برای شما به ارمغان آورد. پس در نتیجه، برای عکسبرداری با کیفیت از محصولات، می توانید به جای زوم کردن، به محصول خود نزدیک تر شوید.

دوربین سلفی در مقابل دوربین اصلی گوشی

به جای دوربین سلفی، به شما پیشنهاد می شود تا از دوربین عقب گوشی خود استفاده کنید. دوربین عقب یک گوشی، همیشه وضوح بالاتری نسبت به دوربین جلویی / سلفی خواهد داشت. همچنین، تلاش برای گرفتن عکس با دوربین سلفی تقریبا همیشه زوایای عجیب به شما می دهد و باعث گمراهی شما می شود. از این جهت به شما پیشنهاد می شود تا همیشه از دوربین اصلی گوشی یا همان دوربین عقب استفاده کنید تا عکس های با کیفیت تری را ایجاد کنید و با دوربین عقب می توانید به راحتی عکسبرداری با کیفیت از محصولات را انجام دهید.

تمیز کردن لنز دوربین گوشی

جا به جا کردن لنزهای دوربین گوشی، به راحتی جا به جا کردن کیف پول ساده است. قبل از شروع عکسبرداری دقت کنید که لنزهای دوربین خود را به خوبی تمیز کرده باشید. گرد و غبار، خاک و لک های روی لنز شما باعث می شود تا عکس بی کیفیت باشد و یا لکه هایی بر روی عکاسی شما ایجاد شود که مجددا باز نیاز خواهید داشت تا در ابعاد و زاویه زشت‌تری اقدام به عکسبرداری کنید. از این جهت به شما تمیز کردن لنز دوربین گوشی را پیشنهاد می دهیم تا بتوانید عکسبرداری با کیفیت از محصولات خود را انجام دهید.

استفاده از فلش به هنگام عکسبرداری

فلش گوشی شما به خوبی یک دوربین عکاسی عمل نمی کند. در ابتدا محصول را در یک محیط روشن قرار دهید و پس از آن اقدام به عکسبرداری از محصول کنید. فلش باعث می شود تا نور مصنوعی به محصول داده شود و مطمئنا در ویرایش ممکن است برای یک عکسی که صرفا می توانید در نیم ساعت الی یک ساعت یک پاکسازی ساده را انجام دهید، برای محصولی که با فلش گرفته شده است، حداقل شما به 10 ساعت وقت احتیاج دارید و در بسیاری از مواقع، مجددا نیاز به عکسبرداری مجدد از محصول خواهید بود و پس برای عکسبرداری با کیفیت از محصولات، به هیچ وجه از فلش استفاده نکنید.

ثابت نگه داشتن دوربین گوشی

یکی از بهترین کارهایی که در زمینه عکسبرداری با کیفیت از محصولات می توانید انجام دهید، خرید سه پایه مناسب برای دستگاه هوشمند خود است. در واقع این سه پایه، یک خرید کوچک است که تغییر بزرگی ایجاد خواهد کرد. لرزش دوربین با استفاده از سه پایه از بین می رود و تفاوت بزرگی ایجاد می کند و به شما امکان می دهد دوربین خود را برای عکسبرداری با کیفیت آماده کنید.

عکس های بیشتری از یک محصول بگیرید

شما محدود به کیفیت دوربین گوشی و تنظیمات پیش فرض آن برای عکسبرداری با کیفیت از محصولات نیستید. برای به دست آوردن تصاویر بهتر، روش های مختلفی وجود دارد. با تنظیمات دوربین خود بازی کنید. به تنظیمات مربوط به دوربین خود بروید و ببینید چه عواملی برای تغییر قدرت در زمینه عکسبرداری وجود دارد. یک بار یک تنظیم مختلف را امتحان کنید و ببینید چه نوع تغییراتی در تصویر نهایی شما ایجاد می شود. از یک برنامه استفاده کنید. می توانید برنامه های دوربین شخص ثالث را از فروشگاه برنامه خود نظیر اپ استور و یا گوگل پلی را برای عکسبرداری با کیفیت از محصولات دانلود کنید. برخی از این برنامه ها عملکرد بسیار زیادی نسبت به نرم افزار دوربین پیش فرض شما دارند. برخی از برنامه های دارای بالاترین امتیاز دانلود را دارند و شما می توانید با تهیه آن، ببینید چه عکس های با کیفیتی می توانید بگیرید. ویرایش کردن عکس محصولات را در یک دستگاه دیگر انجام دهید. از تلفن خود برای برش یا ویرایش تصاویر استفاده نکنید. با برگرداندن تصاویر به رایانه و استفاده از فتوشاپ برای ویرایش تصاویر، نتایج بهتری خواهید گرفت. به هنگام ویرایش عکس، زیاده روی نکنید. هر آنچه را برای ویرایش عکس های خود استفاده می کنید، بهتر است که زیاده روی نکنید. نیاز نیست تا 100 قسمت از یک محصول را برش دهید، از بین بردن پیش زمینه ها و... خوب است، اما می توانید خیلی راحت محصول خود را ساده تر ویرایش کنید. ممکن است فیلترهایی وجود داشته باشد که عکس محصول شما را در کمتر از یک ثانیه به حالت Transparent تبدیل کند.

تصاویر خود را ویرایش کنید. اگر می خواهید تصاویر محصولات خود را ویرایش کنید بدون اینکه هیچ گونه سوادی در زمینه ویرایش ندارید، کار شما بسیار سخت خواهد بود. از این جهت به شما پیشنهاد می شود تا از یک دوستی که در زمینه ویرایش عکس فعالیت می کند، کمک بگیرید و از آن شخص بخواهید تا شما را در زمینه ویرایش عکس آگاه کند و بدانید چگونه می توان اقدام به عکسبرداری مناسب از محصولات و سپس ویرایش عکس ها کرد. خرید لنز اضافی برای دوربین گوشی. با داشتن لنزهای اضافی می توانید عملکرد زیادی به دوربین گوشی خود اضافه کنید. لنزهایی با زاویه دید نزدیک یا عریض می توانند برای گرفتن عکس های خوب از محصول بسیار مفید باشند.

عکس های مختلفی را بگیرید

دیگر لازم نیست یک دوربین حرفه ای یا حتی یک حرفه ای پشت دکمه شاتر وجود داشته باشد. اگر برای فروشگاه خود به تصاویر بهتری نیاز دارید، امروز می توانید به راحتی با استفاده از دستگاه هوشمند خود اقدام به عکسبرداری با کیفیت از محصولات کنید. برای شما که تازه می خواهید عکسبرداری با کیفیت از محصولات را با استفاده از دوربین های اندروید و یا دوربین آیفون شروع کنید، اولین عکس بهترین عکس نخواهد بود و از این جهت می توانید عکس های مختلفی را از یک محصول بگیرید و پس از آن، اقدام به انتخاب بهترین عکس کنید.


با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

تیم محتوا سلدان
نویسنده تیم محتوا سلدان
تاریخ انتشار: July 01, 2020 July 15, 2020

مطالب مرتبط با آموزش عکس برداری حرفه ای | قسمت 4 -دوربین گوشی های مختلف

مطالب مرتبط با آموزش عکس برداری حرفه ای | قسمت 4 -دوربین گوشی های مختلف