مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

آموزش عکس برداری حرفه ای | قسمت 2 - عکسبرداری با iPhone

تیم محتوا سلدان
نوشته شده در تاریخ June 29, 2020

عکسبرداری با آیفون برای محصولات، یکی از مهم ترین نکاتی است که باید با دقت آن را انجام دهید تا بتوانید یک فروش خوب را در وب سایت‌تان تجربه کنید. در واقع ممکن است فکر کنید که برای عکسبرداری از محصولات، نیاز به تجهیزات پیشرفته استودیویی است، اما با وجود یک آیفون در دست، می توانید به راحتی اقدام به عکسبرداری با آیفون برای محصولات سایت کنید. حتما نیاز نیست تا همیشه محصولات مورد نظر خود را در وب سایت شخصی خودتان به فروش برسانید، بلکه شما می توانید از محصولات برای سایت هایی نظیر دیوار، شیپور و... عکسبرداری کنید.در اینجا چند نکته در رابطه با عکسبرداری با آیفون برای شما ذکر شده است که با دنبال کردن آن، می توانید بهترین عکس ها از محصولات خود در رابطه با فروش آنلاین و افزایش فروش، بگیرید.

دوربین حرفه ای گوشی ایفون

برای عکسبرداری از محصول فروشگاه آنلاین نیازی به DSLR نیست. دوربین 12 مگاپیکسلی، f / 2.2، 29mm آیفون 6 به خوبی می تواند پاسخگوی مسائل شما باشد. آیفون 7 پلاس از دوربین 12 مگاپیکسلی حتی پیشرفته تر از 28 میلی متر در f / 1.8 و 56 mm در f / 2.8 ایجاد شده است که می توانید با آن، به خوبی اقدام به عکسبرداری با آیفون برای محصولات کنید. از مزایای دوربین آیفون می توان به فوکوس خودکار، فلش به موقع و... اشاره کرد. آیفون های قبلی دارای یک دوربین 8 مگاپیکسلی نسبتا خوبی بودند که برای عکس های آنلاین میتوانستند بسیار مناسب باشند.

تمیز کردن محصولات برای فروش آنلاین به هنگام عکسبرداری با آیفون

قبل از شروع عکسبرداری، محصولات خود را به خوبی تمیز کنید. هر چیزی که می فروشید باید تا حد ممکن تمیز به نظر برسد، گرچه هیچ کس انتظار ندارد کالای استفاده شده، چیز جدیدی به نظر برسد. اطمینان حاصل کنید که محصولات شما عاری از گرد و غبار، خاک و یا تیکه های زباله است. عکسبرداری با آیفون برای محصولات را در دسته بندی های مختلف انجام دهید تا هم کار خود را سازماندهی کرده باشید و هم اینکه عکس ها را با یک استایل خاص عکسبرداری کرده باشید.

محیط اطراف خود را تمیز کنید

کالای شما باید از محیط آن جدا شود تا توجه خریدار متمرکز شود. مشتریانی که به سایت شما وارد می شوند و قصد خرید محصول دارند، نباید محیطی که محصول در آن عکسبرداری با آیفون صورت گرفته شده را مشاهده کنند. اگر تصاویر از محصولات بی کیفیت باشد، مشتری ترجیح می دهد تا از یک سایت دیگر سفارش خود را ثبت کند.

عکسبرداری با آیفون و روشنایی از محصولات

عکس خود را در طول روز با استفاده از نور طبیعی از یک پنجره بگیرید یا روی یک عرشه در فضای باز یا در حیاط خلوت عکسبرداری کنید. از فلاش و سایه های ناخوشایند و منحرف کننده آن بپرهیزید زیرا باعث می شود تا محصول غیر طبیعی جلوه داده شود. نور طبیعی همچنین باعث می شود که کالای شما به رنگ واقعی نشان داده شود. در اوایل صبح یا اواخر بعد از ظهر، اقدام به عکس برداری کنید که آفتاب تیز وجود نداشته باشد و تصاویر واقعی به نظر برسند.

روشن کردن لامپ در محیط

با روشن کردن لامپ در صحنه می توانید روشنایی برای یک محصول را آسان تر کنید و همچنین عکس های خارق العاده ای را به وجود آورید. حتما به هنگام عکسبرداری با آیفون، به زیبا کردن جلوه های ویژه برای محصولات خود دقت کنید تا کاربر ترغیب به خرید از سایت شود. به طور کلی، یک جفت چراغ، از جهت های مخالف، نور را از روی یک جسم پر می کند تا سایه های نامربوط را از بین ببرد. می توانید بدون نیاز به خرید تجهیزات ویژه، محصولات خود را با تابلو پوستر و لامپ های میز تنظیم کنید.

استفاده از پس زمینه متضاد

اگر محصولات شما رنگ تاریک به خود گرفته است، از یک پس زمینه سبک و ساده استفاده کنید. اگر محصولات شما سبک و ساده است، از یک پس زمینه تاریک استفاده کنید. فرش های ساده، حوله، ورق یا پتو می تواند زمینه ای آسان را برای عکسبرداری با آیفون برای محصولات سایت فراهم کند. اگر به دنبال یک جایگاه ویژه برای عکسبرداری با آیفون برای محصولات هستید، می توانید از تخته تشک، فوم، رول کاغذ سفید یا تابلو پوستر که به رنگ سیاه یا سفید موجود است، استفاده کنید. یک ورق را روی کف یا میز و ورق دوم را که در مقابل یک دیوار قرار دارد، بگذارید.

قرار دادن محصول در جعبه

به منظور از بین بردن سایه های خشن از تصویر، می توانید از داخل جعبه نور، از محصول عکسبرداری کنید. یک جعبه سبک از پیش ساخته خریداری کنید یا می توانید به راحتی خودتان یک جعبه مخصوص عکسبرداری با آیفون برای محصولات ایجاد کنید. از هر جعبه مقوایی که در خانه دارید می توانید استفاده کنید، کافی است آن را به درستی برش داده و آن را با پارچه سفید یا کاغذ نازک پوشش دهید.

به هنگام عکسبرداری با آیفون از هر زاویه ای عکس بگیرید

چندین عکس گرفته شده از زوایای مختلف بگیرید و قسمت های مختلف مورد نظر خود را برجسته کنید. شما می توانید از زوایایی نظیر عکس کامل محصول، عکس های جانبی، کلوزآپ، عکس پشت و عکس زاویه ای تهیه کنید.

از سه پایه استفاده کنید

تعداد بسیاری از سه پایه های قابل حمل مختص به آیفون وجود دارد که می توانید با استفاده از آن، دستگاه هوشمند آیفون خود را ثابت نگه دارید. همچنین می توانید از دکمه های میزان صدا در کنار آیفون خود برای تنظیمات عکسبرداری با آیفون برای محصولات خود استفاده کنید. یكی از سه پایه های محبوب برای آیفون، Joby GripTight One GP است که قیمت آن، 35 دلار است. با این مینی سه پایه منعطف، طراحی شده برای تمامی آیفون ها، بدون نیاز به کاور گوشی و یا حتی با وجود کاور گوشی، می توانید از محصول خود در زاویه های مختلف عکسبرداری کنید. پایه های انعطاف پذیر آن در اطراف محصولات باعث می شود تا بتوانید عکس های بسیار مناسبی را از محصولات خود تهیه کنید. یکی دیگر از سه پایه های موجود برای دستگاه هوشمند آیفون، سه پایه Square Jellyfish Metal Spring است که قیمت آن 17 دلار است و از iPhone SE گرفته تا آیفون 7 پلاس، به راحتی پشتیبانی می کند.یک دستگاهی به نام Tripod Mount وجود دارد که به شما امکان می دهد تا آیفون خود را ایمن کنید و آن را بصورت عمودی یا افقی بچرخانید بدون اینکه نیاز باشد تا دست به آیفون خود بزنید. بازوهای این دستگاه باعث می شود تا تلفن هوشمند آیفون شما، به صورت ثابت نگه داشته شود و بتوانید به راحتی اقدام به عکسبرداری با آیفون برای محصولات سایت خود کنید و آن را بر روی هر پایه سه پایه ای با وجود پیچ های مختلف نصب کنید.

از لنزهای نسبتا قوی استفاده کنید

در واقع به هنگام عکسبرداری با آیفون برای محصولات، نیاز به گذاشتن لنز بر روی آیفون نیست. اما اگر تصمیم دارید که از آیفون خود به عنوان DSLR برای عکسبرداری استفاده کنید، بدون داشتن لنز تله یا لنز با زاویه دید، می تواند عکسبرداری برای شما اندکی مشکل باشد.
لنز هایی نظیر Moment Tele (99.99 $) و Moment Wide (99.99 $) هر دو اپتیک های بسیار خوبی را برای شما ارائه می دهد، علاوه بر این، اجباری به استفاده از این موارد نیست و در واقع، لنزهایی که بر روی آیفون 6 و یا بالاتر وجود دارد، می تواند تا حدودی نیازهای شما را برای عکسبرداری با آیفون برطرف کند.
لنزهای مختلفی برای آیفون وجود دارد که می توانید آن را بر روی دوربین دستگاه هوشمند آیفون خود نصب کنید و با استفاده از آن، اقدام به عکسبرداری با آیفون برای محصولات سایت خود کنید. همانطور که در ابتدای این بخش ذکر شد، هیچ گونه اجباری مبنی بر نصب لنز برای عکسبرداری از محصولات نیست، بلکه اگر لنز را بر روی دوربین آیفون خود نصب کنید، باعث می شود تا بتوانید عکسبرداری بهتری از محصولات خود به ثبت برسانید.

استفاده از نرم افزار برای عکسبرداری با آیفون

با گذشت زمان، نرم افزارهای مختلفی برای آیفون به وجود آمد که عکسبرداری با آیفون را برای کاربران راحت تر کرده است.
Camera+: با قرار گرفتن در معرض لمس جداگانه و فوکوس، حالت های عکسبرداری و صحنه های مختلف، عکسبرداری در سطح افقی، وجود جلوه های مختلف و ویژگی های اشتراک گذاری عکس، Camera+ می تواند جزئیات خاصی از محصولات شما را برجسته کند.
Lightroom for iPhone: هنگامی که می خواهید یک عکس با کیفیت را با دستگاه خود بگیرید، از نسخه موبایل Adobe Photoshop Lightroom استفاده کنید. بدون اینکه در سایت Creative Cloud ثبت نام کنید.
Snapseed: در واقع یک نرم افزار برای عکسبرداری با آیفون برای محصولات سایت است که به شما کمک می کند تا بهترین عکس ها را با بهترین کیفیت خلق کنید و به راحتی با وجود ابزارهای پیشرفته ای که در نرم افزار وجود دارد، آن را در سایت خود قرار دهید.

عکس با کیفیت بگیرید

در حالی که لازم نیست شما یک متخصص فتوشاپ باشید، از برخی ابزار رایگان یا آنلاین برای رفع قرار گرفتن در معرض، رنگ صحیح یا برجسته کردن عکس ها می توانید استفاده کنید. عکس های رایگان اپل یا عناصر فتوشاپ Adobe به قیمت 99 دلار، ابزار روتوش ساده را برای شما ارائه می دهند. در واقع اصلاحات بیش از حد ممکن است به عکسبرداری با آیفون شما آسیب بزند، از این جهت، سعی کنید با کمترین کار، بیشترین کیفیت را دریافت کنید.

چیزی به عکس اضافه نکنید

عکس محصولات سایت شما، یک اثر هنری نیست. این عکس ها در واقع برای فروش محصول های سایت طراحی شده است. به تصاویر خود چیزی اضافه نکنید به این خاطر که عکس زیباتر شود و یا به خیال اینکه، عکس های شما کیفیت بهتری داشته باشد. پیشنهاد می شود به هیچ وجه از متن و یا جلوه های ویژه که باعث می شود عکس آماتور به نظر برسد استفاده نکنید. ممکن است در نگاه شما، این یک کار جذاب باشد اما در نگاه مخاطبین می تواند ذهنیت های مختلفی را در رابطه با سایت شما ایجاد کند. پس به این موضوع باور داشته باشید که بهترین ها در سادگی وجود دارد.

دنبال کردن قوانین سایت های مطرح

برخی از سایت های مطرح نظیر eBay و یا آمازون، اقدام به ایجاد مقالات مختلف در رابطه با عکسبرداری از محصولات کرده اند، از این جهت شما برای عکسبرداری با آیفون برای محصولات سایت، می توانید این گونه مقالات را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین عکس ها را برای سایت خود، ایجاد کنید

اهمیت عکسبرداری با آیفون برای محصولات سایت

عکسبرداری از محصولات سایت بسیار حائز اهمیت است. اگر شما به درستی از محصولات سایت خود عکسبرداری کنید، می توانید فروش سایت خود را چندین برابر در بازه زمانی های مختلف، افزایش دهید. بسیاری از کاربران، به هنگام ورود به سایت، اولین چیزی که در نظر میگیرند، عکس های با کیفیت و جذاب است که از محصولات سایت شما گرفته شده است. پس با وجود عکس های با کیفیت، می توانید به راحتی افزایش فروش آنلاین خود را تضمین کنید. برای افزایش فروش آنلاین، راهکارهایی وجود دارد که شما می توانید با به دنبال کردن آن، به راحتی فروش خود را تضمین کنید.هر روز، روش های نوین دیجیتال مارکتینگ پدید می آید که با دنبال کردن آن و موج گیری از طریق روش های نوین مختلف، به راحتی می توانید کاربران سایت خود را افزایش دهید.عکسبرداری با آیفون، می تواند مزایای مختلفی داشته باشد. در واقع اگر بخواهید تا با استفاده از دستگاه هوشمند آیفون خود، اقدام به عکسبرداری از محصولات کنید، دیگر هیچ نیازی به تجهیزات گران قیمت استودیویی و یا دوربین های حرفه ای برای عکسبرداری از محصولات نیست و می توانید برای محصولات سایت خود، به راحتی اقدام به عکسبرداری با آیفون کنید و عکس های با کیفیتی را از محصولات خود تهیه کنید.

دوربین های تلفن هوشمند آیفون، از بهترین دوربین های موجود در رده بندی های گوشی مختلف اندروید و دیگر سیستم عامل هاست که با وجود دوربین 12 مگاپیکسلی آن، می تواند به راحتی با برترین تلفن های هوشمند دنیا رقابت کند. یکی از مزایای دوربین آیفون ها این است که اگر بر روی پشت کاور گوشی آیفون، کلمه 12 مگاپیکسل نوشته شده باشد، به این معنی است که واقعا 12 مگاپیکسل است و صرفا مانند اکثر تلفن های هوشمند برتر دنیا، عددهای خیالی درج نشده است.


با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

تیم محتوا سلدان
نویسنده تیم محتوا سلدان
تاریخ انتشار: June 23, 2020 June 29, 2020

مطالب مرتبط با آموزش عکس برداری حرفه ای | قسمت 2 - عکسبرداری با iPhone

مطالب مرتبط با آموزش عکس برداری حرفه ای | قسمت 2 - عکسبرداری با iPhone