چگونه با سرمایه‌ای اندک، فروشگاه آنلاین راه اندازی کنیم؟امروزه دیگر تاسیس یک فروشگاه آنلاین جمع و جور کار سختی محسوب نمی‌شود. فناوری تجارت الکترونیک پیشرفت بسیاری داشته است بنابراین راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی و آغاز به فروش کالاها بسیار ساده است. البته اگر علاقمند به حضور در کسب و کار فروشگاه‌های اینترنتی هستید، دانستن مفاهیم اساسی تجارت الکترونیک ضرورت ویژه‌ای می‌یابد. در ابتدا تا جایی که می‌توانید از فیلم های آموزشی، مقالات تجارت الکترونیک و برنامه‌های تجاری مطالب مرتبط بیاموزید و سپس با افرادی که در این حوزه فعال بوده و هم اکنون فروش آنلاین انجام می‌دهند، صحبت کنید. نکته دیگر اینکه خودتان هم به صورت آنلاین خرید کنید تا با فضای مبادلات در دنیای تجارت الکترونیک و فرصت های بازار آشنا شوید. افراد تازه وارد به این حوزه بهتر است که فروشگاه آنلاین کوچک و جمع و جوری به راه بیندازند. در ادامه به تعدادی از نکاتی که باید قبل از تاسیس فروشگاه مد نظر قرار دهید، اشاره می‌کنیم.

کالای مناسب فروشگاه خود را برگزینید.

انتخاب کالای مناسب و صحیح برای فروش در چنین فروشگاهی، تضمین کننده موفقیت شماست. شاید خیلی کلیشه‌ای به نظر بیاید اما مهم ترین عامل پیروزی و موفقیت کسب و کار شما، علاقه به کالایی است که می‌فروشید. بسیاری از افراد به اشتباه کالایی را برای فروشگاه خود انتخاب می‌کنند که هم‌اکنون فروش بالایی در بازار دارد. باید توجه داشت که وقتی فروش کالایی بالاست نتیجتا رقابت نیز در بازار آن شدت زیادی می‌یابد.اگر شما اشتیاق بالایی، نسبت به کالایی که میفروشید دارید در نتیجه تنها خودتان میتوانید فروشگاه خود را از دیگران متمایز کنید. دقت داشته باشید که همیشه کالایی را انتخاب کنید که از نظر خودتان ارزش خرید دارد و همچنین دانش شما در مورد آن، بیشتر از یک خریدار سطح متوسط باشد.به این فکر کنید چرا مردم باید از شما خرید کنند. شما باید محصولی به آنها ارائه دهید که باور داشته باشند ارزشش بالاتر از هزینه ای است که میپردازند و همچنین عرضه این کالا برای شما با کسب سود همراه باشد. بله تعجب نکنید، فروش کالایی که سودی بالا دارد و یا ارزش ادراک‌شده آن بالاست همیشه یک طرح فوق العاده محسوب می‌شود. محصولات دست ساز یا شخصی سازی شده همیشه سود و فروش بالاتری خواهند داشت در حالیکه محصولات تکنولوژیکی همواره با فشار سوددهی مواجه هستند و با گذر عمرشان از قیمت آنها کاسته میشود. اگر پیش از این، تصمیمتان را در خصوص ورود به دنیای تجارت الکترونیک گرفته اید به شما خوشامد میگوییم.

فروشگاه آنلاین خود را در کجا باید پایه‌گذاری کنید.

برای فروش آنلاین دو گزینه پیش روی شماست:

 1. فروش در بازارهای اینترنتی معروف
 2. فروش از طریق فروشگاه کوچک خودتان.

بازارهای بزرگ در مقایسه با فروشگاه آنلاین کوچک

فروشگاه های بزرگ مثل آمازون به دلیل برند خاص و توانایی سرمایه‌گذاری بر ارتقای محصولات، مشتریان بسیاری دارند. این بازارها سرمایه گذاری بسیاری در حوزه بازاریابی، زیربنا، خدمات پس از فروش و دیگر موارد مهم در فروش انجام می‌دهند. برای ورود به این بازارها لازم است که کالای خود را در وبسایت آپلود کنید، ادامه مراحل بر عهده مسئولین فروشگاه است. ساخت یک فروشگاه آنلاین کوچک تلاش و کوشش بسیاری بیشتری را می‌طلبد. در این مورد شما نه تنها کالای خود را می‌فروشید بلکه برند خودتان را هم میسازید. اگر در فروشگاه خودتان بفروشید دیگر در میان تعداد انبوهی از فروشندگان ناپدید نخواهید شد. بازارها ممکن است در ابتدای مسیر، گزینه‌ی ارزانی به حساب بیایند اما در بلند مدت سود فروش در سایت خودتان بسیار بیشتر خواهد بود. اگر یک یا دو نفر در اداره فروشگاه نقش دارند، من سلدان را به شما پیشنهاد می‌کنم. سلدان برای کسب و کارهایی که توسط یک یا دو نفر اداره میشوند، گزینه بسیار مناسبی است. سلدان پلتفرمی خودگردان، کاملا رایگان و با کارمزدهای بسیار پایین است. با انتخاب پلن های مختلف می توانید با توجه به سایز کسب و کارتان وارد فضای آنلاین بشوید. با ماشین حساب هوشمند سلدان در صفحه قیمت گذاری می توانید بهترین پلن را با توجه به میزان فروش تان انتخاب کنید. همه امور فنی، امنیتی و بک اِند مثل طراحی، توسعه و هاستینگ(میزبانی) توسط خود سلدان انجام میگیرد. برای اینکه فروشگاه خاص خودتان را طراحی کنید لازم نیست که یک برنامه نویس باشید یا برنامه نویس استخدام کنید. این سایت از نظر گستره دانش بسیار غنی بوده و پشتیبان های آن فوق العاده اند و در همه مراحل به یاری شما می‌ایند. مقیاس پذیری(اسکیلینگ) موضوع ساده ای است. هنگامی فروشگاه شما رشد می‌کند و ارتقا می‌یابد لازم نیست که درباره جابجایی هاست و تغییر آن نگران باشید، فقط طرح جدیدی انتخاب کنید. تجارت مبتنی بر تلفن همراه موضوع بسیار قابل توجهی است و سلدان در این حوزه نیز عالی عمل کرده‌ است. همه صفحات پلتفرم سلدان هم بخش فروشنده و هم خریدار به خوبی بر روی گوشی نیز نمایش داده می شوند و عملکرد مناسبی دارند.

تعدادی از ویژگی‌های چشمگیر سلدان

 • آغاز به کار آسان

 • استفاده رایگان از تمامی امکانات
 • مقرون به صرفه
 • پشتیبانی پیشرفته
 • کاربرپسند ( سیستم UI آن بهتر از رقبا بوده و قابلیت تطابق بالاتری دارد)
 • ارائه پلن ها با ویژگی‌های مختلف
 • توسعه پذیر در اپلیکیشن‌
 • مقیاس پذیر
 • سازگاری با تلفن همراه

فروش آنلاین با برترین فروشگاه ساز حرفه ای در ایران

سلدان پلتفرمی است که به شما امکان این را می‌دهد که فروشگاه و سایت خودتان را بسازید و این کار را بدون نیاز به داشتن هیچ گونه دانش برنامه نویسی و یا حتی استخدام برنامه نویس یا طراح انجام دهید. همچنین در این پلتفرم دیگر نیازی نیست پکیجی را خریداری کنید، پلاگین‌های مختلفی را خریداری کنید و نصب کنید . حتی نیازی به داشتن اطلاعات فنی و پشتیبانی سایت را نخواهید داشت. تمام این کارها توسط تیم سلدان انجام خواهد شد. یکی از ویژگی‌های سلدان ، نسبت به رقبایی مثل شاپیفای فایل در این است که در این پلتفرم دیگر شما نیاز ندارید حتی قالب‌هایی را انتخاب کنید، خریداری کنید، نصب کنید و ساختار کلی فروشگاه برای مشتریان شما در یک قالب خیلی حرفه ای و زیبا براساس نوع محصولتان به صورت خودکار ساخته می‌شود بدون اینکه شما نیازی داشته باشید که با تنظیمات پیچیده یا طراحی‌های پیچیده سروکار داشته باشید و همینطور هم برای فروشگاه‌تان امکان این را فراهم می‌کنید که بتوانید لندینگ پیج‌های خاص خودتان را هم طراحی کنید. مثلا اگر برندی دارید یا آفری دارید یا محصول خاصی را می‌خواهید پروموت کنید، می‌توانید از لندینگ پیج بیلدر سلدان هم استفاده کنید که به راحتی با drag and drop می‌توانید سکشن‌های مختلف را به صفحه لندینگ اضافه کنید و یک صفحه لندینگ استاندارد با تمام ویژگی‌های مربوط به تایپوگرافی و دیزاین و UI/UX را داشته باشید. برای راه اندازی کسب و کار آنلاین به چیزی بیشتر از یک فروشگاه ساز معمولی نیاز دارید. اگر به دنبال جواب هستید این مطلب را بخوانید:مزیت فروش از طریق فروشگاه آنلاین خودم نسبت به بازار آنلاین چیست؟

اخت یک فروشگاه آنلاین کوچک تلاش و کوشش بسیاری بیشتری را می‌طلبد. در این مورد شما نه تنها کالای خود را می‌فروشید بلکه برند خودتان را هم میسازید. اگر در فروشگاه خودتان بفروشید دیگر در میان تعداد انبوهی از فروشندگان ناپدید نخواهید شد.

آّیا از طریق فروشگاه ساز نیاز به استخدام برنامه نویس دارم؟

برای اینکه فروشگاه خاص خودتان را از طریق فروشگاه ساز داشته باشید لازم نیست که یک برنامه نویس باشید یا برنامه نویس استخدام کنید.

برای فروش آنلاین فروشگاه خود را در کجا باید پایه‌گذاری کنم؟

برای فروش آنلاین دو گزینه پیش روی شماست: 1-فروش در بازارهای اینترنتی معروف 2-فروش از طریق فروشگاه کوچک خودتان.

چرا نوع محصولی که برای فروش دارم در موفقیت من موثر است؟

انتخاب کالای مناسب و صحیح برای فروش در چنین فروشگاهی، تضمین کننده موفقیت شماست. شاید خیلی کلیشه‌ای به نظر بیاید اما مهم ترین عامل پیروزی و موفقیت کسب و کار شما، علاقه به کالایی است که می‌فروشید🧡 پسندیده: 0

💡 تشویق: 1

تیم محتوا سلدان نویسنده: تیم محتوا سلدان
تاریخ انتشار: July 11, 2020 05:25
تاریخ آخرین بازنویسی: July 20, 2020 10:44افزایش درامد خرده فروشان با عبور از کرونا، رفتار مشتریانتان تغییر کرده است!

🧡 پسندیده: 0

💡 تشویق: 1

پاندمی و همه گیری ویروس کرونا، یکی از اتفاقات تعیین کننده در زمان ما خواهد بود که عواقب اقتصادی آن تا سال ها و برای همیشه بر روی رفتار و ذائقه ی مشتری ها تاثیر می گذارد.

برترین تکنیک های فروش آنلاین که قطعا درآمدتان را چند برابر می کند!

🧡 پسندیده: 0

💡 تشویق: 1

گر واقعا دلتان می خواهد بهتر بفروشید، دیگر دنبال تکنیک نگردید؛ در همین مقاله ای که روبریتان است، مجموعه ای از بهترین تکنیک های فروش B2B را برایتان جمع کرده ایم که همگی بر اساس تحقیقات انتخاب شده اند

اهمیت ارزش طول عمر مشتری (CLTV) در فروشگاه های اینترنتی

🧡 پسندیده: 0

💡 تشویق: 1

اهمیت ارزش طول عمر مشتری در جذب و افزایش کاربران و مشتریان سایت یا نتورک اینترنتی است، مخصوصا برای افزایش درآمد از فروش اینترنتی.

اَبَر چالش های کسب و کارهای آنلاین که باید آنها را بدانید!

🧡 پسندیده: 0

💡 تشویق: 1

در این مقاله به بررسی مهم ترین چالش هایی که کسب و کارهای کوچک و متوسط در فضای آنلاین با آنها دست و پنجه نرم می کنند می پردازیم

چگونه فروشگاه اینترنتی برای صفحه اینستاگرام خودم بسازید؟

🧡 پسندیده: 0

💡 تشویق: 1

در این مقاله قصد داریم بهترین روش ساخت وبسایت فروشگاهی برای صفحه اینستا را به شما معرفی کنیم. با خواندن این مقاله شما نیز دقیقا مسیر افرادی را طی خواهید کرد که همین الان فروش بسیار بالایی دارند.

کرونا، بحرانی که رشد بازار آنلاین را چندین سال به جلو انداخت! می خواهید جا نمانید؟

🧡 پسندیده: 0

💡 تشویق: 1

در این مقاله به بررسی 15 روش پیشنهادی به منظور افزایش فروش کسب و کارها در شرایط کرونا می پردازیم.

کاوشی در بازار، 45 ایده سودآور برای راه اندازی کسب و کار ورزشی

🧡 پسندیده: 0

💡 تشویق: 1

میخواهید یک کسب‌و‌کار ورزشی را آغاز کنید و به دنبال ایده هستید؟ در این مقاله میتوانید لیستی از سودآورترین فرصت‌ها و کسب‌و‌کار های ورزشی را مشاهده کنید.

بهترین ایده های مشتری مداری در سال ۲۰۲۱

🧡 پسندیده: 0

💡 تشویق: 1

در این جهان بزرگ که مشتریان گزینه های بی نهایتی برای خرید دارند، صادقانه باید اظهار کنیم که بابت حضورشان در فروشگاه مان از آن ها بسیار صمیمانه تشکر می نماییم. ما عاشق مشتریانمان هستیم.