شروع انتقال و نکات مهم

این راهنما نحوه انتقال فروشگاه خود را به ثمین از بستر دیگری تشریح می‌کند. شما می ‌وانید از آن به عنوان نقطه شروع و به عنوان یک منبع راهنما استفاده کنید، تا مطمئن شوید که هیچ چیز را فراموش نخواهید کرد.

در این صفحه اطلاعات زیر ارائه شده است:

  1. جمع‌آوری داده‌های فروشگاه
  2. سازماندهی محصولات پس از انتقال به ثمین
  3. تنظیم دامنه
  4. تنظیم درگاه پرداخت
  5. آزمایش عملکرد
  6. دعوت از مشتریان برای ورود به فروشگاه جدید

قبل از شروع اضافه کردن محصولات و تنظیم پرداختهای خود، تنظیمات اولیه را به طور کامل انجام دهید تا آدرس فروشگاه، آدرس ایمیل و سایر تنظیمات فروشگاه شما به‌روز باشد.

در مورد اینکه چگونه می‌توانید حساب خود را مدیریت کنید و به اطلاعات صورتحساب خود دسترسی پیدا کنید، اطلاع پیدا کنید. حساب پرسنل را اضافه کنید، به طوری که هر یک از اعضای پرسنل شما دارای یک حساب کاربری شخصی باشند و تمام اطلاعات حساس حساب ایمن بمانند.

جمع‌آوری داده‌های فروشگاه

هنگام انتقال به ثمین، باید محتوای سایت و یا پلتفرم قبلی خود از قبیل محصولات و صفحات وبلاگ خود و همچنین داده‌هایی مانند سفارشات مشتریان خود را از بستر قدیمی فروشگاه خود منتقل کنید.

انتقال اطلاعات شما زمان‌بر است، بنابراین در اسرع وقت کار را شروع کنید. داده‌های موجود خود را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای انتقال نیاز دارد. انواع داده‌هایی را که در سیستم عامل قدیمی خود موجود دارید، لیست کنید. در این لیست، تعداد داده‌های مربوط به هر مقدار را درج کنید. نمونه‌هایی از انواع داده‌هایی که ممکن است بخواهید آن‌ها را انتقال دهید عبارتند از: محصولات، مشتریان، سفارشات تاریخی (سفارشاتی که انجام شده است)، کارت‌های هدیه، کدهای تخفیف، وبلاگ، صفحات (حمل و نقل، تماس با ما و سایر صفحات وب) و بررسی محصولات.

پس از تصمیم‌گیری در مورد داده‌هایی که می‌خواهید به پلتفرم ثمین ببرید، باید تصمیم بگیرید که چگونه این داده‌ها را تغییر داده و کار انتقال را انجام دهید. ما در اینجا چند گزینه راهنما قرار داده‌ایم که می‌توانید برای انتقال اطلاعات خود استفاده کنید:

گزینه‌هایی که برای انتقال داده انتخاب می‌کنید به منابع برنامه‌نویس شما و میزان داده‌ای که می‌خواهید انتقال دهید بستگی دارد. اگر نیاز به انتقال محتوای زیادی دارید‌، احتمالاً نیاز به استفاده از یک برنامه انتقال داده دارید. اما از کپی کردن و چسباندن به عنوان راه‌حلی ساده غافل نشوید، به خصوص هنگامی که نیاز به انتقال مقادیر کمی از محتوا، مانند صفحات حمل و نقل و خط مشی‌ها دارید. برنامه‌های انتقال داده میزان کارهایی را که باید برای وارد کردن اطلاعات مربوط به محصول خود و ذخیره مطالب از فروشگاه آنلاین فعلی خود در ثمین انجام دهید، کاهش می‌دهند.

اگر تصمیم دارید محصولات و مشتریان خود را به صورت دستی برای ثمین وارد کنید ، می توانید از فایلهای CSV برای ذخیره اطلاعات بستر سابق و وارد کردن آنها به فروشگاه ثمین خود استفاده کنید.

سازمان دهی محصولات پس از انتقال 

زمانی که مشتری برای خرید محصولات مورد نظر خود وارد فروشگاه شما می شود، بدترین چیز این است که با یک بازار آشفته و پر از کالاهایی روبرو گردد که به درستی جایگذاری نشده اند. بنابراین بهتر است یک مجموعه ایجاد کنید تا محصولات خود را بصورت دسته‌بندی سازمان داده و پیدا کردن آن‌ها را برای مشتریان خود آسان‌تر نمایید.

می توانید منوهای کشویی را اضافه کنید و لینک‌هایی به دسته بندی‌های موجود در فروشگاه خود ایجاد کنید.

تنظیم دامنه فروشگاه

هنگام راه‌اندازی فروشگاه از طریق پلتفرم ثمین می‌توانید دامنه جدید ایجاد شده بوسیله پلتفرم ثمین را برای فروشگاه خود استفاده نمایید و یا دامنه مرتبط با فروشگاه سابق را به حساب ثمین جدید خود منتقل کنید.

برای تعیین دامنه مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد حساب فروشگاه خود شوید.

در نوار بالای صفحه بر روی آیکون داشبورد کلیک کنید.

بر روی افزودن دامین اختصاصی کلیک کنید.


در صفحه باز شده ادرس مورد نظر را وارد نموده و بر روی افزودن کلیک نمایید.

دامنه‌ای که تعیین می‌کنید آدرسی است که مشتریان شما در مرورگر، نتایج جستجو و رسانه‌های اجتماعی مشاهده خواهند نمود.

تنظیم درگاه پرداخت 

برای اطمینان از صحت عملکرد پرداخت توسط مشتریان، باید درگاه پرداخت را تنظیم کنید. درگاه پرداخت به شما امکان می دهد بصورتی ایمن پرداخت از طریق کارت‌های اعتباری را بپذیرید. ثمین ارائه دهنده درگاه پرداخت خود و همچنین درگاه‌های پرداخت شخص ثالث پشتیبانی شده می‌باشد.

برای تنظیم درگاه پرداخت مراحل زیر را دنبال نمایید:

وارد حساب فروشگاه خود شوید.

در نوار بالای صفحه بر روی آیکون حسابداری کلیک کنید.

بر روی درگاه کلیک کنید.


در صفحه باز شده ارز مورد نظر برای درگاه پرداخت را انتخاب نمایید.در ثمین می توانید برای هر ارز یک درگاه انتخاب نموده و کنترل بیشتری بر حساب خود داشته باشید.


اگر تصمیم به استفاده از درگاه پرداخت ثمین داشته باشید، می‌توانید از پرداخت هزینه‌های اضافی پرداخت خودداری کنید، همچنین پرداخت‌های خود را مستقیماً از حساب فروشگاه ثمین خود مشاهده کنید.

آزمایش عملکرد 

اکنون که تنظیمات درگاه پرداخت خود را پیکربندی کرده‌اید، باید عملکرد آن را امتحان کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز کار می‌کند. انجام یک سفارش آزمایشی به شما کمک می کند تا فرایند طی شده مشتریان خود را هنگام خرید محصولاتتان درک کنید.

می توانید اقدامات زیر را برای آزمودن عملکرد صحیح سیستم پرداخت فروشگاه بصورت آزمایشی انجام دهید:

بازپرداخت و لغو سفارش

انجام یا بخشی از انجام یک سفارش

بایگانی یک سفارش موفق

دعوت از مشتریان برای ورود به فروشگاه جدید

بعد از اینکه اطلاعات محصولات خود را انتقال داده و فروشگاه خود را راه اندازی کردید، می‌توانید از طریق ایمیل مشتریان خود را برای ایجاد حساب در فروشگاه جدید خود دعوت نمایید.این کار علاوه بر اطمینان از اینکه مشتریان قدیم خود را به پلتفرم جدید انتقال می دهید، می تواند در مشتریان باعث افزایش اعتماد گردد، چرا که  با دریافت ایمیل دعوت به فروشگاه جدید خواهند دید که شما به حفظ مشتریان خود اهمیت می دهید. انتقال فروشگاه به سلدان

اگر از قبل وب سایت تجارت الکترونیکی دارید، یا از یک پلتفرم تجارت الکترونیکی متفاوت برای کسب و کار خود استفاده می‌کنید، باید اطلاعات مربوط به محصول و سایر مطالب بستر فروش خود را برای انتقال به ثمین سازمان‌دهی نمایید.این راهنما کمک می‌کند تا از اینکه انت

بستن و غیرفعال کردن فروشگاه

اگر شما صاحب فروشگاه هستید ، می‌توانید فروشگاه خود را موقتاً غیرفعال کرده و یا فروشگاه خود را کاملاً ببندید. برای اطمینان از درستی غیرفعال شدن فروشگاه شما باید با هر ارائه دهنده خدمات شخص ثالثی که از فروشگاه شما استفاده می‌کند تماس بگیرید.برای غیرفعال نمود

دسترسی پرسنل

چنانچه برای فروش محصولات کسب و کار کوچک تا بزرگ خود از ثمین استفاده می‌کنید برای بهبود عملکرد خود و مدیریت فروش نیازمند بکارگیری افراد دیگری نیز خواهید بود. مدیر فروشگاه می‌تواند افرادی را تحت عنوان پرسنل خود وارد حساب فروشگاه نموده و برای هرکدام میزان مش

امنیت حساب کاربری

اتصال رایانه یا دستگاه تلفن همراه به شبکه اینترنت همواره شامل درجه ای از خطر است. بدون توجه به وسعت تجارت شما، مجرمان سایبری ممکن است شما و اطلاعات شما را هدف قرار دهند، به همین دلیل ثمین برای محافظت از خود و مشتریان، فرآیند امنیت حساب را توصیه می‌کند. ب

مدیریت صورت حساب

اطلاعات صورتحساب شما شامل شماره حساب و یا شماره حساب‌هایی پرداختی است که در ثمین تعریف می‌کنید. فروشگاه شما به این حساب‌ها متصل شده و مبلغ شارژ، کارمزد و هزینه‌های فروشگاه از این حساب ها کسر می گردد. اگر می‌خواهید اطلاعات صورتحساب خود را به‌روز کنید، می‌تو

فروش از طریق کانال های آنلاین

می توانید از ثمین برای فروش محصولات خود در کانال‌های مختلف فروش آنلاین استفاده کنید. کانال‌های فروش نمایانگر بازارهای مختلفی هستند که محصولات خود را می‌فروشید. با اتصال هر کانال فروش به ثمین، می‌توانید محصولات، سفارشات و مشتریان خود را در یک مکان پیگیری کن

مدیریت حساب کاربری

با ورود به داشبورد خود در ثمین فروشگاه‌های ایجاد شده توسط شما نمایش داده می‌شوند و همچنین در این قسمت می‌توانید اقدام به ایجاد فروشگاه جدید نمایید. در نوار بالای داشبورد اطلاعات مربوط به حساب‌های تجاری کیف پول و نیز مدارک قابل مشاهده و ویرایش هستند.در قسمت

فروش در فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی یک خانه آنلاین برای تجارت شما است. شما می‌توانید از آن برای ایجاد صفحات وب، انتشار وبلاگ و فروش محصولات خود با مضامین زیبا و ایجاد یک دامنه شخصی استفاده کنید. برای فروش با یک فروشگاه آنلاین باید در ثمین پلن قیمت خود را انتخاب نمایید.