آووکادو

آووکادو یک سرویس فروش آنلاین برای فروشندگانی است که به هر دلیل قصد افزودن محصولات به فروشگاه خود را ندارند. برای مثال شما خدماتی را به مشتریانتان می دهید که متناسب با درخواست ایشان است و قیمت گذاری سفارش بعد از ثبت درخواست مشتری صورت می پذیرد. برای مثال مشتریان شما لیست از محصولاتی که میخواهند از آمازون سفارش دهند را برایتان می فرستند و شما هزینه سفارش را مشخص کرده و وجه سفارش را ردیافت می نمایید. یا خدمات برگزاری مهمانی و مراسمات را دارید که بنا به درخواست مشتری مبلغ و آیتم های سفارش تغیرر می نماید. در این شرایط قیمت و نوع محصولات تا پیش از سفارش مشتری مشخص نیست. این نوع از فروش به ویژه در کانال های فروش مثل اینستاگرام و تلگرام مرسوم بوده و همواره حجم زیاد درخواست ها و مدیریت سفارشات چالشی بزرگی برای رشد و درآمد زایی فروشندگان است. برای فروش این محصولات سرویس آووکادو اولین و تنها راه حل موجود برای شما و مشتریانتان است تا تجربه ی یک معامله خوب را داشته باشید.


دریافت سفارش از طریق آووکادو

به کمک سرویس آووکادو قادر هستید به یکی از دو روش زیر فروش خود را مدیریت و سفارشات را دریافت نمایید:

1- ساخت صورت حساب

شما به عنوان فروشنده یک صورت حساب شامل عنوان و مبلغ را وارد نموده و یک صورت حساب می سازید. این صورت حساب یک لینک برای مشتری در اختیارتان می گذارد که آن را بایستی به مشتری خود دهید. مشتری از طریق این لینک اطلاعات گیرنده را وارد کرده و اقدام به پرداخت آنلاین می نماید. همچنین مشتری از طریق همین لینک قادر به پیگیری و دیدن وضعیت سفارشات خود خواهد بود. برای ساخت صورت حساب آووکادو از طریق این لینک و یا از مسیر داشبورد فروشگاه > کانال ها > آووکادو > ساخت صورت حساب جدید می توانید اقدام نمایید.

فرم ساخت صورت حساب توسط فروشنده در روش اول
فرم ساخت صورت حساب توسط فروشنده در روش اول


لینک آووکادو ایجاد شده برای خریدار یک لینک امن بوده و هر فرد با داشتن آن لینک می تواند اطلاعات سفارش را مشاهده کرده و پرداخت نماید.

2- دریافت سفارش از طریق فرم آووکادو (مخصوص دریافت سفارشات حجم بالا)

در این حالت شما یک لینک ثابت (your-domain.com/avocado) خواهید داشت. این لینک را از طریق بایو اینستاگرام و یا هر روش دیگر در اختیار مشتریانتان قرار داده و ایشان از طریق این لینک وارد فرم دریافت سفارش فروشگاه شما می شوند. آیتم های مورد نظر خود را وارد کرده، که می تواند شامل عنوان، توضیح، لینک و تصویر باشد؛ و در نهایت سفارش را ثبت می کند. سپس شما مبلغ سفارش را محاسبه و در نهایت مشتری قادر به پرداخت سفارش به صورت آنلاین و طی کردن باقی مراحل خواهد بود.

فعال سازی و ویرایش فرم دریافت سفارشات آووکادو

برای فعال نمودن فرم دریافت سفارشات آووکادو به مسیر داشبورد فروشگاه > کانال ها > آووکادو  مراجعه نموده و کلید فعال بودن دریافت سفارش را  مطابق تصویر زیر بزنید.

صفحه مدیریت فرم دریافت سفارشات آووکادو
صفحه مدیریت فرم دریافت سفارشات آووکادوپیگیری سفارشات توسط مشتری

مشتری از طریق لینک پرداخت و یا لینک ثابت فرم آووکادو فروشگاه شما، قادر به دیدن تاریخچه سفارشات و پیگیری سفارشات خود خواهد بود. دقت نمایید در حالت اول ایجاد صورت حساب توسط فروشنده، لینک پرداخت همان لینک پیگیری بوده و جالب آنکه خریدار بدون ورود به فروشگاه شما از طریق لینک دریافتی قادر به پرداخت سفارش خواهد بود.

لیست سفارشات مشتری
لیست سفارشات مشتری


پردازش سفارشات توسط فروشنده

پردازش سفارشات آووکادو بسیار ساده و مشابه مراحل پردازش دیگر سفارشات در سلدان می باشد. تنها تفاوت در آن است که شما بایستی مبلغ سفارش مشتری را تایین و تایید نمایید تا مشتری قادر به پرداخت مبلغ سفارش باشد. برای مشاهده لیست سفارشات دریافتی به صفحه داشبورد فروشگاه > سفارشات > آووکادو مراجعه نمایید.

لیست سفارشات دریافتی

 لیست سفارشات را هر لحظه می توانید از طریق داشبورد فروشگاه > سفارشات > آووکادو مشاهده نمایید. همچنین روزانه گزارش سفارشات دریافتی و پرداخت های مشتریان شما از طریق سرویس آووکادو، به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

مرکز پردازش سفارشات آووکادو
مرکز پردازش سفارشات آووکادو


قیمت گذاری سفارش

وارد سفارش دریافتی شده و مبلغ هر آیتم را مشخص کرده و کلید تیک سبز رنگ را بزنید. بعد از ثبت قیمت برای هر آیتم وضعیت آیتم به صورت خودکار از حالت در انتظار بررسی به حالت تایید شده تغییر خواهد کرد. همچنین شما می توانید وضعیت آیتم هایی که امکان تهییه آن را ندارید به حالت رد شده تغییر دهید. در این حالت آیتم به عنوان رد شده به مشتری نشان داده شده و مبلغی بابت آن دریافت نخواهد شد.

قیمت گذاری سفارش
قیمت گذاری سفارش

تایید و ثبت فیش

مبلغ مجموع سفارش در صورت حساب محاسبه و به شما نمایش داده می شود. زمانی که تمام آیتم های سفارش قیمت گذاری شد (مبلغی بالاتر از 0 ریال برای آیتم های تایید شده) و هیچ آیتمی در وضعیت در انتظار بررسی قرار نداشت، با زدن کلید سبز رنگ ویرایش اطلاعات، صورت حساب تایید و قابل پرداخت می گردد. در این زمان یک پیامک برای مشتری ارسال شده و به وی برای بررسی و پرداخت سفارش اطلاع رسانی خواهد شد.

تایید صورت حساب و ارسال پیامک برای مشتری
تایید صورت حساب و ارسال پیامک برای مشتری

افزودن نماد به فروشگاه

برای افزودن نماد به سایت خود به بخش تنظیمات > منو رفته و هر یک از سه جایگاه خالی را انتخاب نمایید. تب ورودی را در حالت html قرار داده و کد زیر را وارد نمایید. مقادیر مشخص شده در هر کد را با مقدار اختصاصی وبسایت خود جایگزین نمایید. کلید ذخیره را بزنید. در ص

اتصال به API

برای ارسال درخواست بایتسی یک Bearer توکن ایجاد نمایید. به چندین روش می توان توکن دسترسی را ایجاد نمایید. در این مطلب یاد خواهید گرفت چگونه انواع توکن های دسترسی را با استاندارد Oauth2 در سلدان بسازید.

افزودن دامنه شخصی به سلدان

به منظور قراردادن دامنه شخصی خود بر روی سلدان (در این حالت ادرس سایت فروشگاه تان در سلدان همان ادرس دامنه شما می شود) ابتدا از این لینک وارد سایت ابراروان شده و ثبت نام کرده و وارد پنل کاربری خود می شوید.سپس طبق تصویر زیر از مسیر CDN-> انتخاب دامنه-> افزود

مفهوم دامنه

به زبان ساده، دامنه نام وب سایت شماست. دامنه آدرسی است که کاربران اینترنت می توانند به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.

درگاه پرداخت و تراکنش ها

شما می توانید فروشگاه خود را به درگاه های آنلاین متصل نمایید.

روش های بدست آوردن سکه های ثمین

ثمین برنامه ای جهت گسترش شبکه فروشندگان با محوریت فعالیت کاربران آغاز نموده است. در این برنامه هر افراد در ازاء مشارکت خود مبلغی پاداش در حساب کیف پول خود به صورت شارژ در ثمین دریافت می نماید.

نرخ تبدیل سکه های ثمین

شما قادر خواهید بود که سکه های ثمین خود را به هر یک از ارزهای دیگر تبدیل نمایید. برای مثال شما می  توانید سکه های ثمین را به صورت شارژ مبالغ دلار و ریالی به حساب ثمین خود واریز نموده یا آن ها را به حساب ثمین دیگران انتقال دهید. دقت نمایید که مبالغ شارژ قاب

گزارش میزان درآمد حاصل از برنامه ریفرال سلدان

مقدار درآمد و روش محاسبه آن به پلن ریفرالی که از آن استفاده می کنید بستگی دارد. پلن ریفرال عمومی در منوی کسب درآمد وجود دارد و با کلیک بر روی آن طرح های درآمدی قابل مشاهده هستند . شما با قرار دادن این لینک در وب سایت یا ارسال آن به دوستان خود می توانید