درگاه پرداخت IDPay


به منظور فروش محصولات و خدمات در فروشگاه آنلاین خود، اتصال یک درگاه به منظور انجام تراکنشات مالی الزامی می باشد. با توجه به تنوع درگاه های موجود در سایت، شما می توانید با توجه به نوع کسب و کارتان، درگاه متناسب با آن را انتخاب نمایید. برای فعال کردن درگاه پرداخت IDPay پس از ثبت نام و طی مراحل ذیل می توانید کلید را دریافت نموده و درگاه را به حالت فعال در بیاورید.

توجه داشته باشید، قبل از اضافه کردن درگاه پرداخت به فروشگاه خود، می بایستی از قسمت حسابداری> نرخ ارز طبق اموزش زیر ، ارز مورد استفاده در فروشگاه خود را انتخاب نمایید، با توجه به استفاده از سلدان در کشورهای مختلف، علاوه بر ارزهای محلی، ارزهای دیجیتال نیز می تواند برای معاملات مورد استفاده قرار بگیرد.

ابتدا از صفحه داشبورد خود به قسمت حسابداری و سپس نرخ ارز وارد شوید. با کلیک بر روی ارزهای فعال بر کاربران، ارزهای پیشنهادی نمایان می گردد که شما می توانید با توجه به نوع ارز کابران فروشگاه خود، یک یا چند ارز را انتخاب نمایید.

با انتخاب ارز، در صفحه درگاه شما می توانید درگاه های مختلف

با انتخاب ارز، در صفحه درگاه شما می توانید درگاه های مختلف محلی و بین المللی را به فروشگاه خود متصل کنید. بدین منظور بر روی افزودن درگاه جدید کلیک نمایید.

حال برای اتصال درگاه ریالی به فروشگاه خود، از ارزهای رسمی، ریال

حال برای اتصال درگاه ریالی به فروشگاه خود، از ارزهای رسمی، ریال را انتخاب نموده و در لیست نمایان شده آِ دی پی/ IDPay را کلیک کنید.


در این صفحه، تصویری نشان داده شده است که شما می بایستی  کلید خصوصی محرمانه که طبق اموزش پایین تر از سایت IDPay دریافت می کنید را در اینجا وارد نمایید. بدین منظور در پنجره باز شده روی " لینک سایت ای دی پی" کلیک نمایید.

پس از کلیک بر روی آدرس سایت، به صفحه IDPay وارد می شوید. پس از ساخت حساب کاربری و ساخت حساب بانکی طبق مراحل زیر پیش رفته تا کلید خصوصی این افزونه را دریافت نمایید.

توجه: در هنگام ساخت کاربری، با توجه به الزامات جدید، می بایستی اطلاعات خود را در حساب کاربری IDPay  کامل کنید. در صورت نقص مدارک ، حساب شما تایید نشده و نمی توانید از این سرویس استفاده کنید


قدم اول

ایجاد وب سرویس جدید : بر روی گزینه وب سرویس های من از سمت راست صفحه قسمت پایین وارد صفحه وب سرویس ها می شوید. گزینه ایجاد وب سرویس جدید را برای اتصال افزونه به سایت سللدان کلیک کنید.

قدم دوم

قدم دوم

ساخت وب سرویس موردنظر : در این صفحه شما با پر کردن کادرهای مختلف می توانید وب سرویس خود را بسازید. دقت داشته باشید که اصلی ترین بخش برای اتصال درگاه به سلدان همین صفحه بوده که قابلیت ویرایش اطلاعات نیز وجود دارد.

قدم سوم

قدم سوم

انتخاب نام، حساب و طرف پرداخت کننده : یک اسم دلخواه برای وب سرویس مرتبط با سلدان وارد نمایید. برای تراکنشات مالی شامل دریافت و واریز وجوه یکی از حسابهایی که از قبل در IDPay تعریف نموده را انتخاب کنید.  حتما گزینه نوع کارمزد را "درصدی از دریافت کننده" انتخاب نمایید.

قدم چهارم

قدم چهارم

انتخاب نام وب سایت و IP : برای تکمیل این کادر آدرس سایت سلدان را وارد نموده ولی گزینه IP  را خالی بگذارید.

توجه:  دقت کنید حتما در قسمت وبسایت آدرس را https://selldone.ir وارد نمایید. هر آدرس دیگری به عدم تایید وب سرویس منجر می شود.
%7B%22rects%22%3A%5B%7B%22startX%22%3A84%2C%22startY%22%3A203%2C%22w%22%3A384%2C%22h%22%3A90%7D%5D%2C%22bg%22%3A%22https%3A%2F%2Fselldone.ir%2Fcdn-shop-images-1%2Fcontents_articles_Screenshot20210314IDPaypng94704162e1e82fb1f9383f62d429b690.png%22%7D

قدم پنجم

روش بازگشت پس از پرداخت: در این قسمت می بایستی حتما روش بازگشت پس از پرداخت را POST انتخاب نمایید. دقت کنید به صورت پیشفرض این گزینه روی GET  قرار دارد.


قدم ششم

اطلاع رسانی تراکنش های دریافتی: به منظور آگاه شدن از مبادلات مالی شامل واریز و برداشت ها می توانید آدرس ایمیل و پیامک خود را وارد کنید. همچنین با استفاده از ربات IDPay تلگرام به سادگی آمار تراکنشات خود را در تلگرام مشاهده نمایید.

در نهایت با انتخاب گزینه ذخیره به صفحه زیر منتقل می شوید.

در نهایت با انتخاب گزینه ذخیره به صفحه زیر منتقل می شوید. در مقابل عبارت API KEY یک شماره یا همان کلید خصوصی بوده که می بایستی آن را کپی کنید.

قدم هفتم

قدم هفتم

اتصال درگاه به فروشگاه : به صفحه حسابداری>درگاه در سایت سلدان بازگشته و با کلیک بر روی IDPay این شماره کپی شده را در محل خالی پایین کلید خصوصی محرمانه وارد نموده و سپس افزودن درگاه را کلیک نمایید.

درگاه IDPay برای شما فعال شده و با کلیک بر روی کادر

درگاه IDPay برای شما فعال شده و با کلیک بر روی کادر درگاه، اطلاعات جامعی از وضعیت درگاه و تراکنشات قابل مشاهده است.

تعرفه و کارمزد سایت آی دی پی از تراکنشات

تعرفه و کارمزد سایت آی دی پی از تراکنشات

  • نرخ کارمزد وب سرویس آیدی پی به سه مدل مبلغ ثابت، درصدی و پلکانی است.
  • به صورت پیش فرض مدل کارمزد استفاده از وب سرویس آیدی پی به صورت درصدی می باشد که 1 درصد به ازای مبلغ هر تراکنش است و شما بعنوان دریافت کننده وجه باید آن را بپردازید.
  • حداقل مبلغ کارمزد دریافتی از هر تراکنش 100 تومان و حداکثر آن 1,500 تومان می باشد.
  • بعنوان مثال اگر تراکنش دریافتی شما 20 هزار تومان باشد کارمزدی که باید بپردازید 200 تومان است و کارمزد مبلغ 45 هزار تومان 450 تومان می باشد.
  • همچنین از مبلغ 150 هزار تومان تا 50 میلیون تومان نیز کارمزد آن 1,500 تومان می باشد.


دریافت کلیدهای خصوصی یا عمومی

به منظور فعال کردن هر افزونه، با کلیک بر روی نوشته آبی رنگ ورود به سایت مربوطه، به سایت این افزونه منتقل می شود.

فعال کردن افرونه

به منظور فعال کردن هر افزونه و استفاده از ویژگی های آن در پلتفرم سلدان می بایستی با توجه به دسته بندی ها، افزونه دلخواه را انتخاب کنید

افزونه های فروشگاه

در این صفحه از سایت تمامی افزونه ها که کارایی های مختلفی به شما ارائه می دهند در دسترس است.

ویرایش فروشگاه

برای اضافه کردن اطلاعات بیشتر همانند آدرس، شماره تماس، لینک های شبکه های اجتماعی و تصویر فروشگاه می توانید با انتخاب گزینه مداد (ویرایش) در ص

داشبورد فروشگاه

در این صفحه اطلاعات جامعی از میزان کاربران، سفارشات، گزارشات مالی، نظرات و افزونه های فعال قرار دارد. در بخش داشبورد فروشگاه می توانید اطلاعات کاملی از وضعیت کنونی فروشگاه خود مشاهده کنید.

ایجاد فروشگاه

به منظور ساخت یک صفحه فروشگاه، با کلیک بر روی جدید یا ایجاد فروشگاه جدید می توانید فروشگاه اختصاصی خود را بسازید.

ساخت فروشگاه

در این بخش از سایت تمامی فروشگاه های ساخته شده به همراه اطلاعات کاملی از وضعیت هر فروشگاه قابل دسترس می باشد.

تنوع محصول

تعریف تنوع محصول : به عنوان مثال با انتخاب رنگ دلخواه، به صورت خودکار کد رنگ نیز تولید می گردد. همچنین برای یک محصول می توان حجم یا سایز را در ک