داشبورد فروشگاه

با کلیک بر روی هر فروشگاه در صفحه فروشگاه ها، به صفحه داشبورد فروشگاه وارد می شوید. در این صفحه اطلاعات جامعی از میزان کاربران، سفارشات، گزارشات مالی، نظرات و افزونه های فعال قرار دارد.  در بخش داشبورد فروشگاه می توانید اطلاعات کاملی از وضعیت کنونی فروشگاه خود مشاهده کنید.

در بالای صفحه سمت چپ، نشان هایی که به فروشگاه شما، براساس شرایطی خاص اختصاص داده شده اند را مشاهده می کنید.

مشخصات فروشگاه

در قسمت اول مشخصات کلی فروشگاه را می بینید شامل: نام فروشگاه و توضیحات مربوط به آن، نام اختصاصی و آدرسی که کاربران از طریق آن وارد فروشگاه شما می شوند، لینک فروشگاه و نقشه سایت.

مشخصات فروشگاه، تنظیمات دامنه اختصاصی


نقشه سایت چیست؟

نقشه سایت یک شمای گرافیکی از سایت را نشان می دهد . در صورتی که تمایل دارید سایت شما داخل موتورهای جست و جوی گوگل اضافه شود ، از این سایت مپ (site map) می توانید استفاده کنید.

بخش دیگر ، دامین های فروشگاه را نشان می دهد که دامین های اختصاصی اضافه شده توسط شما را نمایش می دهد. برای افزودن دامین های بیشتر، «افزودن دامین های اختصاصی» را کلیک کنید و نام دامنه را وارد کنید. برای افزودن دامنه، باید تنظیماتی را در بخش DNS وارد کنید که در بخش افزودن دامنه اختصاصی توضیح داده می شود.

بخش بعدی ارزهای فروشگاه را نمایش می دهد. برای فراهم کردن امکان خرید توسط مشتریانتان ، در بخش حسابداری، ارزهایی را که فروشگاه میتواند پشتیبانی کند انتخاب کنید. توضیحات لازم در بخش حسابداری آورده شده است.

گزارش کاربران بر اساس موقعیت جغرافیایی

گزارش کاربران مهمان و عضو بر اساس موقیعت جغرافیایی و بازه زمانی انتخابی


تنوع کالا

در قسمت بعدی داشبورد، اطلاعاتی در رابطه با محصولات شما نمایش داده می شود. تعداد محصولات فیزیکی ، تعداد محصولات مجازی و نموداری که میزان تغییر انواع این محصولات در فروشگاهتان را نمایش می دهد.

میزان تنوع کالای موجود در فروشگاه


سفارشات در صف انتظار

بخش بعدی، سفارشات در صف انتظار را توصیف می کند؛ سفارش کالاهای مجازی و فیزیکی و تعداد سفارشات دریافتی. برای مثال در قسمت سفارش کالاهای فیزیکی، سفارشهایی که در انتظار پردازش هستند بر اساس مرحله پردازش آنها به شما نمایش داده می شوند.

گزارش سفارشات در صف فروشگاه

گزارش بازدید کنندگان

گزارش بازدید صفحات، تعداد کاربران جدید و کاربران بازگشتی سایت

کاربران فروشگان

در قسمت بعدی میتوانید اطلاعات مربوط به کاربران را مشاهده کنید؛ تعداد عضوهای جدید در روز و همچنین تعداد کل کاربران نمایش داده می شود.

گزارش فعالیت کاربران عضو شده سایت


گزارش مالی

بخش دیگر ، گزارش مالی فروش شماست. بر اساس ارزهایی که در سایت شما مبادله می شود اطلاعات نمایش داده میشوند. نمودار اول شامل مقدار فروش و مقدار پرداختی است. فرق مقدار پرداختی و مقدار فروش در این است که وقتی سفارشی ثبت و نهایی شود ، مبلغ سفارش با عنوان «مبلغ فروش» ثبت می شود، در صورتی که سفارش پرداخته شود ، مبلغ پرداختی آن با عنوان «مبلغ پرداخت» در سیستم ثبت می شود.

گزارش مالی میزان و تعداد فروش برای 30 روز اخیر

همچنین می توانید از فیلترهایی که در اختیار شما قرار داده شده است استفاده کنید؛ بعنوان مثال نمایش تعداد فروش یا مقدار فروش را فعال و غیرفعال کنید، از فیلتر «ارزهای فعال» میتوانید ارزهای فعال برای نمایش را انتخاب کنید و همچنین از فیلتر «تبدیل ارز» ، اطلاعات نمایش داده شده را براساس ارز مدنظر خود را مشاهده کنید. اطلاعات این دو نمودا، بیانگر میزان فروش و تعداد فروش شما در طی زمان (30 روز اخیر) است.

در بخش حسابداری میتوانید تبدیل ارزها (exchange rate) را تعریف کنید. توضیحات این بخش نیز در بخش حسابداری آورده شده ست.

همچنین در این بخش می توانید درگاه های فعال سایت خود را مشاهده کنید، مقدار دریافتی و میزان فروش شما در 24 ساعت اخیر (در صورتی که دریافت و فروشی داشته باشید) بصورت یک نمودار به شما نمایش داده میشود.


افزونه ها

بخش بعدی افزونه ها هستند که مربوط به اپلیکیشن های فروشگاه شماست. می توانید این اپلیکیشن ها را نصب کنید و با استفاده از آنها به مدیریت فروشگاه یا انجام کارهای خاصی برا فروشگاهتان بپردازید. بعنوان مثال اضافه کردن سرویس های حمل و نقل ، سرویسهای مالی ، پشتیبانی و یا سرویس های بررسی رفتار کاربران.

لیست اپلیکیشن و افزونه های فروشگاه


نظرات و بازخورد مشتریان

بخش بعدی مربوط به نظرات کاربران است که یک نمای کلی از فعالیت کاربران شما را نشان می دهد و شامل: تعداد نظرات ، تعداد لایک ها ، علاقه مندی ها ، امتیازاتی که به متنهای منتشر شده داده شده و تعداد نمایش می باشد.

گزارش نظرات کاربران، تعداد تنمایش، لیست علاقه مندی ها در 30 روز اخیر

میتوانید این اطلاعات را بر اساس روز، هفته و ماه مشاهده کنید و با هفته های قبلی مقایسه کنید.
ایجاد فروشگاه

به منظور ساخت یک صفحه فروشگاه، با کلیک بر روی جدید یا ایجاد فروشگاه جدید می توانید فروشگاه اختصاصی خود را بسازید.

ویرایش فروشگاه

برای اضافه کردن اطلاعات بیشتر همانند آدرس، شماره تماس، لینک های شبکه های اجتماعی و تصویر فروشگاه می توانید با انتخاب گزینه مداد (ویرایش) در ص

ساخت فروشگاه

در این بخش از سایت تمامی فروشگاه های ساخته شده به همراه اطلاعات کاملی از وضعیت هر فروشگاه قابل دسترس می باشد.

تنوع محصول

تعریف تنوع محصول : به عنوان مثال با انتخاب رنگ دلخواه، به صورت خودکار کد رنگ نیز تولید می گردد. همچنین برای یک محصول می توان حجم یا سایز را در ک

افزونه های فروشگاه

در این صفحه از سایت تمامی افزونه ها که کارایی های مختلفی به شما ارائه می دهند در دسترس است.

موجودی کالا

برای مدیریت موجودی کالا و تنوع های یک محصول می توانید با ورود به صفحه اصلی محصول، از منوی بالا بر روی گزینه موجودی کلیک نمایید.پس از ورود به ص

فعال کردن افرونه

به منظور فعال کردن هر افزونه و استفاده از ویژگی های آن در پلتفرم سلدان می بایستی با توجه به دسته بندی ها، افزونه دلخواه را انتخاب کنید

ویرایش محصول

بعد از اینکه محصول خود را ایجاد نمودید، در صفحه لیست محصولات می توانید با کلیک بر روی گزینه مداد، تمامی اطلاعات آن شامل عکس، مشخصات فنی، قیمت