ایجاد فروشگاه

در بخش فروشگاه های من، «ایجاد فروشگاه» را کلیک کنید ، یک عنوان برای فروشگاه خود انتخاب کنید که نام فروشگاه شما خواهد بود (این نام به عنوان مثال میتواند نام کسب و کار شما باشد مثلا کیک و شیرینی).

داشبورد سلدان برای ساخت فروشگان آنلاین
داشبورد سلدان برای ساخت فروشگان آنلاین

قدم اول

عنوان : یک نام فارسی برای فروشگاه خود انتخاب نمایید.


فعال : به منظور فعال بودن فروشگاه می بایستی حالت فعال تیک خورده و به مرحله بعدی بروید. چنانچه بدون نیاز به پاک کردن فروشگاه، خواستید صرفا موقتا از حالت بازدید عموم خارج نمایید، می توانید تیک را برداشته تا گزینه غیرفعال به نمایش درآید.

با گذر از هر مرحله، به درصد نوار بالایی اضافه شده و تا مرحله آخر به 100% می رسد. این بدین معنی بوده که شما تمامی موارد ضروری ساخت فروشگاه را تکمیل نموده اید.

زبان فروشگاه خود را انتخاب کنید، سپس وضعیت فروشگاه خود را تنظیم کنید تا فعال یا غیرفعال باشد. بهتر است در آغاز ایجاد فروشگاه که محصولاتی درآن قرار داده نشده و تنظیمات کامل انجام نشده، آن را در حالت غیرفعال قرار دهید و بعد از قرار دادن کلیه محصولات موردنظر و اتصال درگاه به آن، به حالت فعال برگردانید.

قدم دوم

نام : یک نام انگلیسی برای فروشگاه خود انتخاب نمایید. این نام در انتهای آدرس وبسایت سلدان شما برای جستجو و پیدا کردن شما توسط مشتریان قرار می گیرد. برای مثال نام دامنه فروشگاه را testshop2 می گذاریم. مشتریان شما با این آدرسی که در اختیار آنها قرار می دهید می توانند وارد فروشگاه شما شوند. همچنین می توانید دامین های اختصاصی خود را به فروشگاه وصل کنید و نیازی به خرید هاست نداشته باشید. تنها با تنظیمات DNS میتوانید به میزان دلخواه دامین به سلدان اضافه کنید. یکی از ویژگی های سلدان این است که بابت افزودن فروشگاه و در اختیار قرار دادن هاست برای شما هیچ وجهی دریافت نخواهد کرد .


در قسمت پایین، پیش نمایشی از گوگل سرچ فروشگاه خود مشاهده می کنید. با کلیک بر روی آن و دنبال کردن آن، اطلاعات کامل تر را مشاهده خواهید کرد.

ایجاد فروشگاه را کلیک کرده و آنرا ایجاد کنید.

قدم سوم

در این بخش اطلاعات تماس کسب و کار خود را وارد می کنید.

توضیح درباره فروشگاه : در این بخش می بایستی اطلاعات مربوط به

توضیح درباره فروشگاه : در این بخش می بایستی اطلاعات مربوط به موضوع فعالیت فروشگاه نوشته شود. به عنوان مثال برای یک فروشگاه اسباب بازی می توان توضیحاتی طبق شکل زیر درج نمود. می توانید توضیحی برای فروشگاه ارائه دهید به عنوان مثال : «این یک فروشگاه آزمایشی است.» ، برای توضیح فروشگاه تا 600 کاراکتر می توانید وارد کنید. این توضیحات اصلی فروشگاه شماست که در گوگل نمایش داده خواهد شد. بعد از کلیک «ذخیره» ، پیش نمایش سایت شما در پایین صفحه نمایش داده خواهد شد.

آدرس فروشگاه : آدرس دقیق فروشگاه خود را وارد کنید زیرا سلدان از این اطلاعات برای تایید آدرس و دریافت نشان های تایید هویت و تایید کسب و کارتان استفاده می کند.

شماره تلفن : این شماره تلفن بصورت عمومی نمایش داده می شود و باید با پیش شماره بین المللی آن را وارد کنید. کاربران با استفاده از این شماره با شما ارتباط برقرار می کنند .

وقتی اطلاعات را بصورت کامل وارد کنید، این اطلاعات بصورت اتوماتیک داخل لوکال بیزینس های گوگل ، نمایش داده می شود.

ایمیل : این ایمیل عمومی است و به کاربران نمایش داده می شود .

اطلاعات تکمیلی آدرس: شامل محل فروشگاه ، ایالت یا استان ، کشور و کدپستی. در قسمت پایین تر ، یک نقشه موجود است که با کلیک بر روی آن میتوانید موقعیت جغرافیایی فروشگاه خود را وارد کنید؛ وارد نقشه شده و در مکان مورد نظر خود روی پین وسط صفحه کلیک کنید تا آدرس ثبت شود، اطلاعات آدرس بطور خودکار نمایش داده می شود، روی «ثبت آدرس» کلیک کنید و نقشه را به روز رسانی کنید. این اطلاعات بصورت عمومی برای کاربران نمایش داده می شود.

تصویر فروشگاه : حداکثر فایل ارسالی باید 512 کیلوبایت باشد. سلدان بصورت خودکار میتواند حجم فایل ارسالی شما را کاهش دهد و فشرده کند، اما بهتر است برا آپلود، فایل ارسالی شما حجمی تا 512 کیلوبایت را داشته باشد. بعد از ارسال تصویر ، «ذخیره» را کلیک کنید و اطلاعات را ثبت کنید.


توجه : شما با طی کردن صحیح تمامی مراحل بالا یه فروشگاه اولیه خواهید ساخت. برای اضافه کردن اطلاعات بیشتر همانند آدرس، شماره تماس، لینک های شبکه های اجتماعی و تصویر فروشگاه می توانید با انتخاب گزینه مداد (ویرایش) در صفحه فروشگاه های من برای هر فروشگاه، اطلاعات تکمیلی را اضافه نمایید.
ساخت فروشگاه

در این بخش از سایت تمامی فروشگاه های ساخته شده به همراه اطلاعات کاملی از وضعیت هر فروشگاه قابل دسترس می باشد.

داشبورد فروشگاه

در این صفحه اطلاعات جامعی از میزان کاربران، سفارشات، گزارشات مالی، نظرات و افزونه های فعال قرار دارد. در بخش داشبورد فروشگاه می توانید اطلاعات کاملی از وضعیت کنونی فروشگاه خود مشاهده کنید.

ویرایش فروشگاه

برای اضافه کردن اطلاعات بیشتر همانند آدرس، شماره تماس، لینک های شبکه های اجتماعی و تصویر فروشگاه می توانید با انتخاب گزینه مداد (ویرایش) در ص

تنوع محصول

تعریف تنوع محصول : به عنوان مثال با انتخاب رنگ دلخواه، به صورت خودکار کد رنگ نیز تولید می گردد. همچنین برای یک محصول می توان حجم یا سایز را در ک

موجودی کالا

برای مدیریت موجودی کالا و تنوع های یک محصول می توانید با ورود به صفحه اصلی محصول، از منوی بالا بر روی گزینه موجودی کلیک نمایید.پس از ورود به ص

ویرایش محصول

بعد از اینکه محصول خود را ایجاد نمودید، در صفحه لیست محصولات می توانید با کلیک بر روی گزینه مداد، تمامی اطلاعات آن شامل عکس، مشخصات فنی، قیمت

افزونه های فروشگاه

در این صفحه از سایت تمامی افزونه ها که کارایی های مختلفی به شما ارائه می دهند در دسترس است.

نمایش از دید خریدار

در ابتدای صفحه محصول با کلیک بر روی لینک محصول، به حالت نمایش از دید خریدار هدایت شده تا بتوانید بر روی تنظیمات محصول خود کنترل بیشتری داشته ب