مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

ایده‌های کسب‌وکار فروش آثار هنری

تیم محتوا سلدان
نوشته شده در تاریخ April 06, 2022
کسب‌وکار فروش آثار هنری در سال‌های اخیر بسیار تغییر کرده است. خرید

کسب‌وکار فروش آثار هنری در سال‌های اخیر بسیار تغییر کرده است. خرید و فروش آثار هنری دیگر محدود به گالری‌هایی قدیمی و شناخته‌شده نیست. فروشگاه‌های آنلاین آثار هنری رشدی چشمگیر داشته‌اند و استقبال گسترده‌ای در سراسر جهان از آنها شده است. علاوه بر این، خود هنرمندان نیز با ورود به عرصۀ ان‌اف‌تی (NFT) شیوه‌های جدید ارائۀ آثارشان را امتحان می‌کنند. از سوی دیگر، وب‌سایت‌های شخصی هنرمندان تبدیل به محلی برای معرفی، بازاریابی و فروش آثار آنها شده است. اگر قصد دارید در رشته‌های هنری به فعالیت بپردازید یا فعالیت‌های خود را گسترش دهید، پیشنهادهایی که در این مقاله مطرح شده‌اند می‌توانند الهام‌بخش شما باشند.

ایده‌هایی برای کسب‌وکار هنرمندان

اگر به هنر علاقه‌مند هستید و استعداد خود را در این زمینه می‌بینید، برای شما فهرستی از مسیرهایی را تهیه کرده‌ایم که بسیاری از هنرمندان معروف آنها را پیموده‌اند.

آثار هنری کاربردی بسازید.

کارت‌های تبریک جزو کم‌هزینه‌ترین و ساده‌ترین چیزهایی هستند که هنرمندان می‌توانند تولید کنند. فروش این آثار به‌ویژه در مناسبت‌ها بسیار عالی است. برای این منظور شما هم می‌توانید از تصاویر آماده و کلاژ استفاده کنید و هم می‌توانید طراحی منحصربه‌فرد خود را داشته باشید. شمع‌سازی نیز یکی دیگر از تجارت‌های کوچک هنری است که هزینۀ اولیۀ بسیار کمی دارد. هنگام ساخت شمع سعی کنید تمام حواس پنج‌گانه را در نظر بگیرید. فرم، رنگ و رایحه شمع‌ها می‌توانند مشتریان شما را به ذوق بیاورند.


دربارۀ هنر بنویسید.

وبلاگ‌هایی که دربارۀ هنر هستند مخاطبان زیادی دارند. خواندن دربارۀ هنر حتی برای کسانی که فعالیتی در این زمینه ندارند نیز بسیار جذاب است. در گذشته، نشریات عمومی و تخصصی فراوانی وجود داشتند که به چاپ مطالبی آموزنده و سرگرم‌کننده دربارۀ زندگی هنرمندان و آثار آنها می‌پرداختند. اما امروزه امکان نوشتن در این باره و به اشتراک گذاشتن تصاویر در دسترس همه قرار دارد. ساخت پادکست و ویدئو و راه‌اندازی وب‌سایت شخصی نیز از دیگر بسترهای مناسب برای فعالیت در این زمینه هستند.

نقاشی تزئینی بکشید یا مجسمه‌های دکوری بسازید.

دیوار خانه‌ها، شرکت‌ها، مغازه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها پذیرای تابلوهای نقاشی شما هستند. همچنین فضاهای زیادی برای گذاشتن مجسمه‌های کوچک و بزرگ شما وجود دارد. در این کسب‌وکار، وجه دکوراتیو آثار شما مهم‌تر از وجوه دیگر است. بنابراین می‌توانید فکر و خلاقیت خود را پرواز دهید و ایده‌هایی مناسب برای این کار پیدا کنید. نقاشی دیواری و مجسمه‌هایی که در فضای باز نصب می‌شوند نیز گزینه‌های دیگر شما هستند. بعد از انجام چند پروژۀ موفق، مطمئن باشید خیلی زود سفارش‌هایی عالی دریافت می‌کنید.


کار گرافیکی انجام دهید.

گرافیک‌دیزاین زمینۀ فعالیت بسیار مناسبی برای هنرمندان تجسمی است. امروزه امکانات دیجیتالی فراوانی برای انجام این کارها وجود دارد. با یاد گرفتن نرم‌افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ می‌توانید طیف وسیعی از نیازهای این حوزه مانند طراحی لوگو یا طراحی پوستر را انجام دهید. همچنین طراحی قالب‌های وب‌سایت می‌تواند پروژه‌ای خلاقانه برای شما محسوب شود. گفتنی است که آثار هنری گرافیکی طیف وسیعی از تصویرسازی‌های چاپی و دیجیتال را نیز شامل می‌شود که می‌تواند درآمد خوبی برای گرافیست‌ها به همراه داشته باشد.

تتو آرتیست شوید.

تتو یا خالکوبی یکی از کسب‌وکارهای روبه‌رشدی است که برای افرادی که استعداد طراحی دارند می‌تواند بسیار پُردرآمد باشد. تتو آرت امروزه شکلی از هنر محسوب می‌شود که با بدن آدم‌ها و زیبایی سروکار دارد. خرید دستگاه تتو کم‌هزینه و یاد گرفتن آن ساده است. با این حال، ماهر شدن در این کار نیاز به زمان دارد. کار خود را با اجرای طرح‌های ساده برای دوستان‌تان آغاز کنید و به مرور آن را گسترش دهید. شرکت در دوره‌های آموزشی آنلاین هم امکان دیگری است که پیشرفت شما را سرعت می‌بخشد و آثار هنری شما را ارتقا می‌دهد.

خوشنویسی کنید.

داشتن خط زیبا استعدادی است که می‌تواند با تمرین شکوفا شود و به درآمد برسد. برای اجرای این آثار هنری فقط نیاز به قلم و کاغذ دارید و متن‌هایی که خودتان یا مشتریان شما مشتاق آن هستند. انواع تابلونگاری و دیوارنوشته هم در همین دسته‌بندی قرار می‌گیرند و افراد زیادی به این مهارت شما نیاز دارند. انواع دعوتنامه‌های دست‌نوشت و دیجیتال هم هستند که می‌توانید هنر خود را از طریق آنها به اشتراک بگذارید.


مدیر هنری شوید.

مدیریت هنری در مجموعه‌های کوچک و بزرگ مختلفی مورد نیاز است. همچنین پروژه‌های گوناگونی نیازمند داشتن مدیر هنری هستند تا زیبایی‌شناسی یکدستی را در کل فرایند انجام کار حاکم کند. سازماندهی و نظارت بر انجام پروژه‌های هنری مهم‌ترین وظیفۀ مدیر هنری است. این شخص باید مهارت‌های مدیریتی را با دانش هنری خود ترکیب کند و کاربرد هر یک از شاخه‌های هنری را در پروژه بررسی کند. گفتنی است که ارائۀ خدمات مشاوره‌ای در زمینۀ هنر نیز مخاطبان زیادی دارد. افراد زیادی برای انتخاب هویت بصری درست به دنبال طرف مشورت می‌گردند. نباید فراموش کرد که داشتن ارتباطات گسترده و به‌روز بودن اطلاعات شما برای پیشرفت در این کار بسیار مهم خواهد بود.

عکاسی کنید.

ساده به نظر می‌رسد، اما عکاسی حرفه‌ای کسب‌وکاری بسیار پُردرآمد است. عکاسان مُد، غذا و معماری نقشی بسیار مهم در صنایع زیرمجموعۀ خود دارند. حوزۀ تبلیغات نیازمند عکاسانی است که بتوانند بهترین تصاویر را ثبت کنند و تأثیرگذارترین فریم‌ها را از میان آنها انتخاب کنند. عکاسی از رویدادها مثل عروسی نیز صنعتی بسیار پُربازده است که افراد زیادی در آن مشغول به کار هستند و هنوز پذیرای هنرمندان فعال و خوش‌ذوق است. همچنین از طریق شبکه‌های اجتماعی یا با طراحی وب‌سایت شخصی خود می‌توانید تمام عکس‌هایی را که از طبیعت گرفته‌اید یا در سفرهایتان ثبت کرده‌اید با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. فروش آثار هنری عکاسی نیز با چاپ کردن و انتخاب قاب مناسب بسیار جذاب خواهد بود.

هنرتان را آموزش دهید.

آموزش هنر شغل پاره‌وقت یا تمام‌وقت بسیاری از هنرمندان در رشته‌های گوناگون است. انواع کلاس‌های طراحی و نقاشی و کارگاه‌های سفال و مجسمه‌سازی همیشه شرکت‌کنندگان خود را دارند. تدریس خصوصی هنر و آموزش آنلاین تاریخ هنر یکی دیگر از امکانات این حوزه است. اگر به آموزش علاقه‌مند هستید و تجربۀ کافی در این زمینه کسب کرده‌اید، به بازگشایی آموزشگاه هنر هم فکر کنید. می‌توانید فعالیت خود را با طراحی وب‌سایت آموزشگاه خود آغاز کنید و بعد از بازاریابی و تبلیغات مناسب، مکانی را هم برای برگزاری کلاس‌ها تهیه نمایید.

ایده‌هایی برای فروش آنلاین آثار هنری

در سال‌های اخیر، با فراهم شدن امکان خرید و فروش آنلاین، کسب‌وکار فروش آثار هنری متحول شده است. در گذشته، گالری‌ها مهم‌ترین مکان‌های فروش آثار هنری بودند. اما امروزه فروشگاه‌های آنلاین آثار هنری جای خود را در این تجارت باز کرده‌اند و تبدیل به فعالان جدی این عرصه شده‌اند. از سوی دیگر، خود هنرمندان نقشی فعال‌تر برای معرفی، ارائه و تبلیغ آثار خود بر عهده گرفته‌اند که رشد روزافزون سایت‌های شخصی هنرمندان و فروش شخصی آثار دیجیتال‌شان در قالب ان‌اف‌تی گویای این وضعیت جدید است. در ادامه، فهرستی از شیوه‌های موفق فروش آثار هنری را گردآوری کرده‌ایم که هر یک امکانات فراوانی را در اختیار هنرمندان قرار می‌دهند.

آثارهنری خود را در گالری‌های آنلاین بفروشید.

در حال حاضر، بیشتر گالری‌های هنری معتبر وب‌سایت رسمی خود را راه‌اندازی کرده‌اند. در کنار آنها، فروشگاه‌های اینترنتی متعددی نیز فعالیت خود را در حوزه فروش آثار هنری متمرکز کرده‌اند و به فروش نقاشی، طراحی، مجسمه و دیگر آثار می‌پردازند. همکاری با این مجموعه‌ها معمولاً تجربه‌ای خوب برای هنرمندان است. هنرمندان جوان می‌توانند از این طریق آثار خود را به خریداران معرفی کنند و آنها را به فروش برسانند. باید توجه داشت که شرایط همکاری این وب‌سایت‌ها با یکدیگر متفاوتند، بنابراین دربارۀ درصدفروش و شرایط ارسال آثار حتماً اطلاعات کامل را از آنها بگیرید.

فروشگاهآنلاین آثار هنری خود را بسازید.

با در دسترس قرار گرفتن ابزارهای جدید سایت‌ساز، طراحی وب‌سایت شخصی بسیار ارزان، ساده و سریع شده است. شما می‌توانید با سلیقه خود سایتی متناسب با نیازهایتان بسازید. همچنین شما می‌توانید با ایجاد بخش فروش آنلاین آثار هنری در سایت شخصی خود، به طور مستقل درآمد کسب کنید. راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی آثار هنری بهترین راه برای توسعۀ کسب‌وکار شما است. فروشگاه‌های آثار هنری آنلاین بسیاری از محدودیت‌های گالری‌ها و آرت‌شاپ‌ها را ندارند، زیرا بیست‌وچهارساعته فعال هستند و از سراسر دنیا به آنها دسترسی دارند. همچنین شما می‌توانید برنامه‌های بازاریابی و روش‌های جذب مشتری مختص به خودتان را پیاده کنید. به طور مثال، می‌توانید تخفیف‌هایی را به مناسبت‌های گوناگون به مشتریان‌تان ارائه دهید.

آثار هنری خود را در قالب ان‌اف‌تی عرضه کنید.

فروش آثار هنری در قالب ان‌اف‌تی (NFT) رشد چشمگیری در سال‌های اخیر

فروش آثار هنری در قالب ان‌اف‌تی (NFT) رشد چشمگیری در سال‌های اخیر داشته است. بهترین راه برای ورود به این تجارت، استفاده از پلتفرم‌های موجود مثل اوپن‌سی (OpenSea) و رریبل (Rarible) است. این بسترها برای ارائۀ آثار هنری به شکل دیجیتال و به طور ویژه برای دیجیتال‌آرت بسیار مناسب هستند. توجه کنید که درآمد شما با ارزهای دیجیتال پرداخت خواهد شد و در نتیجه باید حواستان به امنیت کیف پول مجازی‌تان باشد. همچنین می‌توانید از مشاوران این حوزه برای بازاریابی بهتر آثارتان بهره ببرید.

با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

تیم محتوا سلدان
نویسنده تیم محتوا سلدان
تاریخ انتشار: April 06, 2022 April 06, 2022

مطالب مرتبط با ایده‌های کسب‌وکار فروش آثار هنری

مطالب مرتبط با ایده‌های کسب‌وکار فروش آثار هنری