مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

کسب درآمد از فروش بسته‌های محصول با حق عضویت

تیم محتوا سلدان
نوشته شده در تاریخ April 19, 2022
بسته‌های محصول با حق عضویت (Subscription box) نوعی استراتژی بازاریابی و روشی

بسته‌های محصول با حق عضویت (Subscription box) نوعی استراتژی بازاریابی و روشی برای توزیع کالا هستند. این مدل کسب‌وکار مبتنی بر حق اشتراک یا آبونمان است و در ازای مبلغی که مشتری در بازه‌های زمانی مشخص پرداخت می‌کند، محصولاتی را به طور مستمر به او ارائه می‌دهد. جذابیت بسته‌های اشتراکی برای مشتریان ریشه در این واقعیت دارد که آنها در این فرایند تولیداتی را کشف می‌کنند که در غیر این صورت احتمال کمی داشت از وجود آن مطلع شوند. مصرف‌کنندگان از این طریق محصولات متفاوت و برندهای جدید را امتحان می‌کنند و بر اساس نیازهای خود دست به انتخاب می‌زنند. لوازم آرایشی نمونۀ خوبی برای این مدل تجاری هستند، زیرا افراد به این ترتیب محصولات گوناگونی را امتحان می‌کنند و سازگاری آنها را با پوست و موی خود می‌سنجند. همچنین از این طریق همواره در جریان تغییر و تحولات جدید و مُدهای تازه قرار خواهند گرفت. در این مقاله، ایده‌هایی را برای کسب درآمد از فروش بسته‌های محصول با حق عضویت مطرح می‌کنیم و فرصت‌هایی را بررسی می‌کنیم که در ایران برای این بازار بکر وجود دارد.

ویژگی‌های بسته‌های با حق عضویت موفق

محصولاتی که به صورت بسته‌های با حق عضویت ارائه می‌شوند طیف بسیار وسیعی را در بر می‌گیرند. کتاب، موسیقی، محصولات بهداشتی، انواع خوراکی، اسباب‌بازی و بسیاری موارد دیگر سال‌ها است که به این صورت به دست علاقه‌مندان خود می‌رسند. با بررسی نمونه‌های موفق این حوزه در نقاط مختلف جهان می‌توان ویژگی‌هایی مشترک را برای آنها برشمرد که به مشتریان گسترده‌تر و فروش بیشتر این بسته‌های اشتراکی کمک کرده‌اند:

خواستۀ مشتریان را برآورده کنید.

محصولاتی را انتخاب کنید که مشتریان شما همواره برای آنها هزینه می‌کنند. سپس بکوشید آنها را متقاعد کنید که تهیۀ اشتراک شما بهترین راه برای خرید آن محصولات است. بسیاری از لوازم بهداشتی مثل صابون و شامپو و کرم جزو مصارف عمومی و همیشگی بسیاری از افراد است. پیشنهاد پرداخت حق عضویت و فرستادن منظم این کالاها با هزینه‌ای کم، مخاطبان زیادی در سراسر دنیا داشته است.


اجازه دهید مخاطبان‌تان چیزهای جدیدی کشف کنند.

یافتن راه‌حل‌های جدید برای نیازهای موجود بسیار لذت‌بخش است. کسب درآمد از فروش بسته‌های محصول با حق عضویت در بسیاری از موارد با پیشنهاد کشف چیزهایی همراه است که ممکن است مخاطبان از آنها خوش‌شان بیاید. تولیدکنندگان این بسته‌ها در واقع به مخاطبان خود می‌گویند که دیگر لازم نیست وقت خود را برای جست‌وجوی چیزهای جدید بگذارند. همچنین به آنها اطمینان می‌دهند که هیجان‌انگیزترین کالاهای موجود در بازار را برای آنها گلچین می‌کنند.

مشتریان خود را راضی و خوشحال نگه دارید.

یکی از کاربردهای مهم بسته‌های با حق اشتراک، هدیه دادن آنها است. افراد زیادی برای فرزندان، خویشاوندان، همکاران و دوستان خود هدیه‌هایی متناسب با علاقه‌های آنها تهیه می‌کنند. اگر دوستی دارید که حیوان خانگی دارد، می‌توانید برای او پکیجی متناسب با پت او پیدا کنید. برای کودکان نیز می‌توان کتاب یا اسباب‌بازی‌های متناسب با سن آنها را یافت و آنها را آبونه کرد. در نتیجه، بسته‌بندی جذاب و انتخاب درست محصولات برای کسب رضایت مخاطبان شما ضروری خواهد بود. همچنین باید بکوشید در طول زمان، ارتباط عاطفی مشتریان با مرسولات شما حفظ شود. یکی از مهم‌ترین دلایل تمدید اشتراک بسته‌های محصول با حق عضویت راضی نگه داشتن دائمی مخاطبان است.

سبک زندگی آدم‌ها را بسازید.

شناخت علاقه‌مندی‌ها و ارتباط با مشتریان بهترین راه برای پیشرفت کسب‌وکار شما است. بکوشید هر چه بیشتر اشتیاق آنها را درک کنید و به شکلی خلاقانه نیازهای جدیدشان را برآورده کنید. فراموش نکنید که کسب درآمد از فروش بسته‌های محصول با حق عضویت با گذشت زمان حاصل می‌شود.


ایده‌هایی برای بسته‌های محصول با حق عضویت

با رونق گرفتن کسب‌وکارهای آنلاین، فروش بسته‌های محصول با حق عضویت رشد چشمگیری داشته است. شما می‌توانید پکیج‌هایی سفارشی برای مخاطبان خود تهیه ببینید و آنها را به سراسر دنیا پُست کنید. در ادامه، ایده‌هایی خلاقانه را برای راه‌اندازی کسب‌وکاری مبتنی بر فروش بسته‌های با حق اشتراک در ایران مطرح می‌کنیم که می‌توانند برای شما الهام‌بخش باشند.

بسته‌های اشتراک کتاب و نشریات

یکی از قدیمی‌ترین حوزه‌های خرید حق اشتراک و آبونمان در سراسر جهان، روزنامه‌ها و مجلات هستند. انتشارات متعددی نیز برای فروش کتاب و دیگر آثار چاپی خود از این سیستم استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، بسیاری از متخصصان این حوزه به انتخاب بهترین کتاب‌ها متناسب با سن و علاقه‌مندی افراد می‌پردازند. این افراد با تعریف بسته‌هایی منحصربه‌فرد و دریافت حق عضویت به مخاطبان خود خدمات می‌دهند. اشتراک آنلاین جیره کتاب یکی از طرح‌های موفقی بود که در ایران انجام گرفت و هنوز فرصت‌های بسیار زیادی در این حوزه وجود دارد که کسی به آنها نپرداخته است.

فروش بسته‌های اسباب‌بازی با حق عضویت

بچه‌ها عاشق اسباب‌بازی هستند. دریافت منظم جعبه‌هایی پُر از اسباب‌بازی یکی از بهترین هدیه‌هایی است که می‌توان به کودکان داد. توجه به گروه سنی کودکان و فراهم آوردن محصولات مناسب برای هر رده با توجه به نیازهای آنها مهم‌ترین کاری است که باید در این زمینه انجام شود. بنابراین، سفارشی کردن این بسته‌ها بر اساس اطلاعات دریافتی از مشترکان، مانند دختر یا پسر بودن و علاقه‌مندی‌های کودکان به بازی‌های فکری یا عروسک‌ها، امر حساسی خواهد بود.

اشتراک محصولات آموزشی و سرگرمی

انواع کیت‌های الکترونیکی و رباتیک برای نوجوانان بسیار سرگرم‌کننده هستند. این لوازم علاوه بر سرگرم کردن مخاطبان، ابزاری برای مهارت‌آموزی آنها محسوب می‌شوند. معلمان زیادی سرهم‌کردن و ساخت این کیت‌ها را به دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها توصیه می‌کنند. از سوی دیگر، گستردگی و تنوع این تولیدات شرایط مناسبی را برای تبدیل آنها به بسته‌های محصول با حق عضویت فراهم آورده است.

اطلاعات عمومی روز

مردم علاقۀ زیادی به دانستن و آگاهی دارند. در نتیجه، ارائۀ بسته‌هایی آموزشی با محوریت بالا بردن اطلاعات عمومی می‌تواند مخاطبان فراوانی داشته باشد. هنگام برگزاری جام جهانی، داشتن جدول کامل مسابقات و اطلاعات جامعی از تاریخچۀ این مسابقات، محل برگزاری فعلی و تیم‌های حاضر بسیار جذاب خواهد بود. همچنین معرفی مکان‌های دیدنی شهر و ارائۀ راهنمایی‌هایی برای تفریح در شهر یا سفر به دیگر شهرها در بازه‌های زمانی گوناگون برای کسب درآمد از فروش بسته‌های محصول با حق عضویت کافی خواهد بود. معرفی رویدادهای فرهنگی و هنری در سطح کشور و شرایط شرکت در آنها نیز برای برنامه‌ریزی افراد بسیار خوشایند است.

اشتراک کارهای دستی

دستورالعمل‌های دی‌آی‌وای (DIY)، اوریگامی، جواهرسازی، بافندگی، قلاب‌بافی و انواع کاردستی‌ها برای طیف وسیعی از افراد جذاب است. این بسته‌ها می‌توانند با توجه به سن‌وسال، جنسیت، توانایی‌ها و علاقه‌مندی‌های اعضا به طور ویژه برای آنها تهیه شوند. همچنین می‌توان سرگرمی‌هایی را در نظر گرفت که به صورت گروهی انجام می‌شوند، مثل چیدن پازل‌های بزرگ یا ساخت وسایل پیچیده‌تر که به مهارت‌های متنوعی احتیاج دارند. اشتراک این بسته‌های محصول، به دلیل همراه شدن آموزش و سرگرمی در آنها، بسیار مورد استقبال خانواده‌ها است.

آشپزی و دستورپخت

فرستادن منظم دستورپخت به همراه مواد اولیه امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. فروش این بسته‌های محصول با حق عضویت به نیاز بسیاری از مردم جهان پاسخ داده است که هر روز با این سؤال مواجه می‌شدند که برای صبحانه یا ناهار یا شام چه چیزی بپزیم. این بسته‌ها محدود به غذای روزانه نیستند و می‌توانند برای آخر هفته‌ها و مهمانی‌هایی در تاریخ مشخص مثل مناسبت‌ها نیز تهیه شوند. همچنین انواع کیک و شیرینی، ترشی‌ها، نوشیدنی‌هایی مثل قهوه و چای و انواع تنقلات را می‌تواند پوشش دهد. فروش باکس‌های ویژۀ آشپزی با حق اشتراک، به شرط حفظ کیفیت مواد اولیه و مقرون‌به‌صرفه بودن آنها، راه بسیار مناسبی برای کسب درآمد است. این موضوع به طور ویژه برای کارآفرینان بومی در سراسر کشور قابل توجه خواهد بود، زیرا دسترسی به مواد اولیه تازه و طبیعی مثل سبزیجات محلی یا ماهی تازه برای آنها فراهم است.


ارسال محصولاتی برای حیوانات خانگی

افراد زیادی پت دارند و مراقبت و سرگرمی از آنها برایشان بسیار مهم است. نیازهای روزمره این حیوانات خانگی به انواع غذا، تقویت‌کننده‌ها، خاک و اسباب‌بازی برای تدارک دیدن بسته‌هایی با حق عضویت کافی است. این بسته‌ها باید متناسب با نوع حیوان خانگی تهیه شوند و کیفیت آنها تضمین شوند. غذای برخی پرندگان و آبزیان بسیار حساس هستند و تأمین غذای مناسب آنها در بازه‌های زمانی مشخص باید به دقت انجام شود. بسیاری از فروشندگان آنلاین در سال‌های اخیر با پیروی از همین قواعد پیشنهادهای گوناگونی را برای مشتریان خود در نظر گرفته‌اند.

بسته‌های باغبانی با حق عضویت

انواع بذر، پیاز گل و نهال به همراه خاک، کود، گلدان و ابزار باغبانی یکی از انرژی‌بخش‌ترین بسته‌هایی است که علاقه‌مندان به گل و گیاه می‌توانند دریافت کنند. فرستادن منظم دسته‌گل نیز هدیه‌ای دوست‌داشتنی و دلربا است. بسیاری از شرکت‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها برای زیبا کردن فضای کار خود سفارش روزانۀ شاخه گل می‌دهند. در نتیجه، فروش بسته‌های وسایل باغبانی، کشاورزی و گل و گیاه با حق عضویت می‌تواند مخاطبان بسیار زیادی را به خود جذب کند.


حق اشتراک بسته‌های سلامت و تناسب اندام

انواع ویتامین‌ها و مکمل‌ها با برندهای متنوع در بازار موجود هستند. انتخاب بهترین آنها برای نیازهای افراد گوناگون با سنین مختلف کاری تخصصی است. بنابراین کسب اطلاعات لازم از مشتریان و دریافت بازخورد از آنها پس از مصرف برای این کسب‌وکار ضروری است. همچنین فرستادن لوازم ورزشی به همراه کدهای تخفیف برای عضویت در باشگاه‌های ورزشی یکی دیگر از خدمات مهم این حوزه است. انگیزه دادن به مخاطبان برای توجه به سلامت و تناسب اندام موضوعی است که نباید آن را فراموش کرد.

بسته‌های محصولات بهداشتی و آرایشی با حق عضویت

کسب درآمد از فروش بسته‌های محصول با حق عضویت در حوزۀ لوازم آرایشی و بهداشتی احتمالاً رایج‌ترین ایده در این حوزه است. باید یادآوری کرد که گرچه شرکت‌ها و برندهای گوناگونی به این شیوۀ فروش و بازاریابی روی آورده‌اند، هنوز این بازار جای کار بسیار زیادی دارد. انواع تولیدات مراقبت از پوست، مو و دندان و نیز لوازم بهداشت شخصی در این دسته‌بندی می‌گنجند. شامپو، صابون، مسواک، خمیردندان، نخ دندان، کرم ضدآفتاب و بسیاری موارد دیگر جزو کالاهای مصرفی هستند و به طور مداوم باید آنها را تهیه کرد. از سوی دیگر، به‌روز بودن لوازم آرایشی و زیبایی موضوع دیگری است که می‌توان با تهیۀ پکیج مناسب، آن را نیز پوشش داد. همچنین نباید فراموش کرد که هدیه دادن بسته‌های محصولات آرایشی با حق عضویت بسیار خوشایند خواهد بود.

با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

تیم محتوا سلدان
نویسنده تیم محتوا سلدان
تاریخ انتشار: April 19, 2022 April 19, 2022

مطالب مرتبط با کسب درآمد از فروش بسته‌های محصول با حق عضویت

مطالب مرتبط با کسب درآمد از فروش بسته‌های محصول با حق عضویت