مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

اصول موفقیت - بخش دوم، واقعیت را در آغوش بگیرید و با آن کنار بیایید!

مهرداد پژوهان
نویسنده مهرداد پژوهان
نوشته شده در تاریخ January 18, 2022

راهی که در زندگی انتخاب می کنید، مهم ترین تصمیم شماست. تصمیم من این بود که زندگی عالی داشته باشم و بیشتر از روزمرگی و عادی بودن، می ترسیدم تا شکست! از اونجایی که کارم را با سرمایه شروع نکردم و بیشتر از یک تخت برای خواب و غذا برای خوردن نیاز نداشتم، میتونستم تصمیماتم رو برای پیگیری ماجراجویی هایم تغییر دهم. پس از همان کودکی، دنبال چیزی که میخواستم میدویدم، میفتادم ، بلند میشدم و دوباره می دویدم، دوباره شکست میخوردم و با هربار افتادن چیزی را یاد گرفتم، پیشرفت کردم و شکست کمتری داشتم. با چندین بار انجام دادن، یاد گرفتم که این روند را دوست داشته باشم، حتی با وجود اینکه شکست بخشی از آن است. از طریق آن با واقعیت رو به رو شدم و یاد گرفتم چطور باهاش کنار بیام، که الهام بخش یکی دیگر از اساسی ترین اصول من شد.


حقیقت بنیان و اساس ایجاد نتایج خوب است.

حقیقت بنیان اصلی ایجاد نتایج خوب است. در حقیقت، منظور من چیزی بیشتر از نحوه کار دنیا نیست. معتقدم، قوانین واقعی، از طبیعت گرفته شده اند و انسان آن ها را خلق نکرده است اما ما میتوانیم از آن ها برای تکامل خودمان و به دست آوردن اهدافمان استفاده کنیم. فهمیدن این موضوع باعث شد فردی فوق العاده واقع بین شوم، منظورم این است که تبدیل به کسی شدم که دستاوردهای بزرگ حاصل از درک عمیق، پذیرفتن و کار با واقعیت را آنطوری که هست، و نه آنطوری که آرزویش را داشتم، را پذیرفته است.

 وقتی میگم یک آدم فوق العاده واقع بین هستم، گاهی مردم فکر میکنند میگم رویا ها نمیتوانند تحقق پیدا کنند. بدون شک حقیقت ندارد. بدون دنبال کردن رویا ها، زندگی تکراری می شود. منظورم این است که از نظر من واقع گرای مفرت بودن بهترین راه برای انتخاب رویاهای خود و بعد رسیدن به آن ها است. داشتن آرزوهای بزرگ به علاوه پذیرش حقیقت به علاوه داشتن اراده راسخ مساوی با داشتن یک زندگی موفق است.

متن: رویا + واقعیت + اراده = یک زندگی موفق


باور دارم که این فرمول برای همه درست است. اما یک زندگی موفق چطور به نظر میرسد؟ هرکسی باید خودش تصمیم بگیره که موفقیت چیست. برایم مهم نیست که میخواهید فرمانروای جهان باشید یا میخواهید زیر نخل خرما زندگی کنید یا هرچیز دیگری، واقعا نمیدونم. هرکدام از ما اهداف خود را بر اساس ارزش های خود انتخاب میکنیم و بهترین مسیر را برای دستیابی به آن ها انتخاب میکنیم. اما همه ی ما باید تصمیماتی بگیریم که به خوبی کار کنند. خصوصا زمان مواجهه با مشکلات، اشتباهات و نقاط ضعفی که سد راه میشوند.

 مشکلات – اشتباهات – نقاط ضعف

برای موفقیت ، باید همه ی واقعیت های خود را بپذیریم، مخصوصا واقعیت های ناخوشایندی که آرزو می کردیم واقعیت نمی داشتند. در ابتدا، به این واقعیت های ناخوشایندی که باعث درد های زیادی برای من شدند، نگاهی میندازیم. اما من میدونم که این درد ها فقط روحی و روانی بوده اند و اگر من جور دیگه ای به آن ها نگاه کنم، همه چیز تغییر می کند. من به مشکلات مانند معما نگاه میکنم و اگر بتوانم آن ها را حل کنم به من پاداش داده میشود. آن ها به من کمک میکنند تا بتوانم با مشکل کنار بیام و اصول مقابله با مشکلات مشابه را در آینده به من میدهند. یاد گرفتم درد را به عنوان راهنمایی در نظر بگیرم که یک فرصت عالی برای یادگیری در اختیارم می گذارد و این باعث شد که درک کنم درد به اضافه تامل مساوی با پیشرفت است.

درد + تامل = پیشرفت

ریلکس کردن بسیار ارزشمند بوده است زیرا به من کمک می کند تا به موضوعات نگاه دقیقتری بیندازم. فهمیدم وقتی خودم را آرام کردم و واقعیت ها را پذیرفتم و با آنها کنار آمدم، پاداش ها برایم لذت بخش شدند و درد کمرنگ شد. هرکدام از ما توانایی منحصر به فردی در منطقی فکر کردن، برای تامل درون خودمان و شرایطمان اطرافمان داریم تا به پیشرفت شخصیمان جهت دهیم. انجام این کار فقط دنبال کردن یک روند ساده پنج مرحله ای است.


برای دیدن کلیپ دوبله شده توسط بچه های سلداناینجا را کلیک کنید.
با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

مهرداد پژوهان
نویسنده مهرداد پژوهان
تاریخ انتشار: January 12, 2022 January 18, 2022

مطالب مرتبط با اصول موفقیت - بخش دوم، واقعیت را در آغوش بگیرید و با آن کنار بیایید!

مطالب مرتبط با اصول موفقیت - بخش دوم، واقعیت را در آغوش بگیرید و با آن کنار بیایید!