مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

معرفی سایت‌های رایگان برای ثبت فروشگاه آنلاین

تیم محتوا سلدان
نوشته شده در تاریخ May 07, 2022
با رونق گرفتن خرید و فروش اینترنتی، فروشگاه‌های آنلاین متعددی نیز در

با رونق گرفتن خرید و فروش اینترنتی، فروشگاه‌های آنلاین متعددی نیز در سال‌های اخیر فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. گسترۀ محصولات و کیفیت خدمات این فروشگاه‌ها تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. همچنین بسیاری از خدمات این سایت‌ها مبتنی بر موقعیت مکانی کاربران هستند و نزدیکی فروشگاه آنلاین یا تأمین‌کنندگان آن به محل زندگی افراد در سرویس‌دهی آنها نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. رقابت گسترده‌ای که در این حوزه ایجاد شده است پیدا کردن فروشگاه آنلاین مناسب را برای کاربران بسیار دشوار کرده است. در این مقاله به معرفی سایت‌هایی می‌پردازیم که می‌توان به صورت رایگان فروشگاه‌های آنلاین را در آنها ثبت کرد و به معرفی کسب‌وکار به مخاطبان پرداخت.

گوگل‌مپس؛ ثبت فروشگاه آنلاین روی نقشه

نقشۀ گوگل یکی از کامل‌ترین و دقیق‌ترین سامانه‌های موقعیت‌یاب در جهان است. گزارش وضعیت ترافیک و مسیریابی هوشمند از مهم‌ترین ویژگی‌های آن محسوب می‌شود. گوگل همچنین فهرستی از کسب‌وکارهای گوناگون را از منابع متعدد آنلاین استخراج می‌کند و به صورت خودکار یا با کمک کاربران، آنها را روی نقشه نشان‌گذاری می‌کند. پس از آن، کاربران وسیع این اپلیکیشن می‌توانند هر نوع اطلاعاتی اعم از عکس و ویدئو را به همراه امتیاز و نظر شخصی خود اضافه نمایند. فروشگاه‌های آنلاین نیز امکان ثبت رایگان سایت خود یا دفتر شرکت و نمایندگی‌هایشان را دارند. ثبت فروشگاه‌های آنلاین علاوه بر معرفی و افزایش مشتریان، تأثیر بسیار زیادی بر اعتبار شما نزد مخاطبان و اطمینان بخشیدن به آنها برای خرید اینترنتی دارد. می‌توانید نشانی سایت و آدرس و تلفن دفاتر مرکزی و شعب خود را نیز برای ایجاد اعتماد بیشتر در گوگل‌مپس وارد کنید.

کی‌کجاس؛ بانک اطلاعات شهری آنلاین ایران

«کی کجاس» یک بانک اطلاعات شهری مبتنی بر نقشه است. این سایت برای توسعه و به روز نگه داشتن اطلاعات خود از محتوای باز استفاده می‌کند و همۀ کاربران می‌توانند در این زمینه مشارکت کنند. امکان ثبت رایگان فروشگاه‌های آنلاین نیز از دیگر امکاناتی است که برای کسب‌وکارهای اینترنتی فراهم شده.

کاربران کی‌کجاس می‌توانند انواع کسب‌وکارها، مکان‌های تفریحی، فروشگاه‌ها و به طور کلی

کاربران کی‌کجاس می‌توانند انواع کسب‌وکارها، مکان‌های تفریحی، فروشگاه‌ها و به طور کلی هر نوع اطلاعاتی را به دست بیاورند که ممکن است در مورد شهر خود به آن احتیاج داشته باشند. یافتن نزدیک‌ترین مرکز خرید و مسیریابی دقیق آن از روی نقشه نمونه‌ای از این خدمات است.

مهم‌ترین خدمتی که کی کجاس به کاربران خود ارائه می‌دهد، امکان ثبت نظر و تصاویر کاربران از فروشگاه‌ها و محصولات و خدمات آنها است. به این ترتیب، بازدیدکنندگان قادر خواهند بود تجربیات مراجعین قبلی را مطالعه کنند و تجربۀ خود را نیز از حضور در آن مکان یا استفاده از آن خدمات به اشتراک بگذارند.

جست‌وجو در کی‌کجاس این امکان را در اختیار افراد می‌گذارد که با درک درست‌تر و دید بازتری دست به انتخاب بزنند. این سایت علاوه بر نشان دادن میانگین امتیاز هر مکان بر اساس نظر مستقیم مخاطبان، پیشنهادهای دیگری را نیز بر اساس علاقه‌مندی اشخاص به آنها ارائه می‌دهد که می‌تواند در انتخاب جایگزین کمک فوق‌العاده‌ای کند.

گفتنی است که سرعت جست‌وجو در این سایت بسیار مطلوب است و نقشۀ به کار رفته در سایت نیز بسیار دقیق است. شما با استفاده از اپلیکیشن موبایل کی‌کجاس می‌توانید بر اساس مکان‌یاب گوشی خود محل دقیق خود را روی نقشه ببینید و اطلاعات مکان‌های اطراف خود را به طور دقیق به همراه نظرات کاربران مشاهده نمایید. همچنین پیشنهادهای شگفت‌انگیزی نیز همواره به مخاطبان داده می‌شود که گاهی بسیار غافلگیرکننده هستند.

بهترینو؛ پلتفرم رایگان معرفی کسب‌وکارهای آنلاین

بهترینو پلتفرمی برای معرفی کسب‌وکارها و محلی برای ارتباط مشتریان با آنها است. انواع کسب‌وکارها می‌توانند نشانی و اطلاعات تماس خود را به همراه توضیح محصولات یا خدمات خود در این وب‌سایت وارد کنند. کاربران نیز می‌توانند کسب‌وکارهای برگزیده را از میان بیش از یک و نیم میلیون مورد ثبت‌شده بیابند و به آنها مراجعه کنند. بازدیدکنندگان این سایت می‌توانند به آسانی در دو دسته‌بندی کسب‌وکارها و محصولات در منطقۀ مورد نظر خود به جست‌وجو بپردازند. همچنین افراد می‌توانند روی نقشه اطلاعات کسب‌وکارها را مشاهده کنند و آنها را بر اساس امتیازشان مقایسه کنند. گفتنی است که مبنای این امتیازها، نظرات واقعی مشتریان قبلی است. در نتیجه، مخاطبان می‌توانند افزون بر خواندن نظرات و دیدن تصاویر اشخاص دیگر، تجربیات خود را نیز اضافه کنند.

علاوه بر حمایت از فروشگاه‌های محلی معتبر، بهترینو یکی از بهترین سایت‌های

علاوه بر حمایت از فروشگاه‌های محلی معتبر، بهترینو یکی از بهترین سایت‌های رایگان برای ثبت فروشگاه آنلاین نیز محسوب می‌شود. دلیل آن نیز روند صعودی خرید و فروش اینترنتی و افزایش تعاملات آنلاین مشتریان با مارکت‌پلیس‌ها (Market place) است. ثبت فروشگاه اینترنتی در بهترینو موجب افزایش مشتریان شما خواهد شد. به نظر می‌رسد که بهترینو مصمم است به مرجع آنلاین معرفی کسب‌وکارهای ایرانی تبدیل شود تا ارتباط مستقیمی بین کاربران پُرشمار خود در سایت و اپلیکیشن با بهترین کسب‌وکارهای اینترنتی ایجاد کند.

BOTW؛ بهترین وب‌دایرکتوری جهان

به سایت‌های مرجعی که به دسته‌بندی دیگر سایت‌ها بر اساس زمینه فعالیت آنها می‌پردازند، وب‌دایرکتوری یا لینک‌دایرکتوری می‌گویند. این فهرست سایت‌ها در گذشته بسیار مهم بودند اما امروزه به دلیل گسترده شدن فعالیت‌ها در اینترنت و پیشرفته شدن موتورهای جست‌وجو، دیگر کارایی سابق را ندارند. برخی از این سایت‌ها لینک‌ها را به صورت خودکار دسته‌بندی می‌کنند که احتمال خطای آنها در مقایسه با دسته‌بندی دستی متخصصان یا کاربران بسیار بیشتر است.

لینک‌دایرکتوری‌ها همچنین اهمیت سابق را برای سئو سایت و بهبود جایگاه آن در موتورهای جست‌وجوگر ندارند. البته این به معنی بی‌تأثیر بودن آنها نیست. فروشگاه‌های آنلاین هنوز می‌توانند از این امکان رایگان برای معرفی و بالا بردن موقعیت خود در سرچ‌ها استفاده کنند. ثبت فروشگاه اینترنتی در یک وب‌دایرکتوری معتبر، بازدیدکنندگان آن را افزایش می‌دهد و اعتماد مشتریان را برای انجام خرید آنلاین جلب خواهد کرد.

BOTW (Best Of The Web) یکی از معتبرترین سایت‌های رایگان برای ثبت فروشگاه آنلاین در دنیا است. این وب‌دایرکتوری از سال 1994 آغاز به فعالیت کرده است و هنوز نیز مورد اعتماد بیش از شانزده میلیون کسب‌وکار گوناگون از جمله فروشگاه‌های اینترنتی است. این سایت بازدیدکنندگان فراوانی از سراسر دنیا دارد و امکانات متنوعی را نیز برای کسب‌وکارهای محلی در نظر گرفته است.

هزار سایت؛ لینک‌دایرکتوری ایرانی

«هزار سایت» یکی از سایت‌های رایگان برای ثبت فروشگاه آنلاین در ایران است. مراجعین آن به سادگی می‌توانند در دسته‌بندی‌های متعدد، سایت مورد نظر خود را پیدا کنند. اگر به دسته‌بندی فروشگاه‌های اینترنتی این سایت نگاهی بیندازید، می‌توانید فهرستی از معتبرترین و مهم‌ترین فروشگاه‌های آنلاین ایرانی را آنجا پیدا کنید و بدون هیچ واسطه‌ای به آنها منتقل شوید.

«هزار سایت» از زمان راه‌اندازی تا کنون هر روز پُرمخاطب‌تر شده و به مرجعی برای جست‌وجوی کسب‌وکارهای گوناگون تبدیل شده است. این لینک‌دایرکتوری علاوه بر راهنمایی مخاطبان خود، رنک خوبی در موتورهای جست‌وجویی نظیر گوگل دارد و در نتیجه کمک زیادی به صاحبان دامنه‌های اینترنتی می‌کند. بنابراین علاوه بر ثبت رایگان فروشگاه، اشخاص می‌توانند با تبلیغ در صفحۀ نخست آن، زمینۀ آشنایی بیشتر مخاطبان را با مجموعۀ خود فراهم آورند.

با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

تیم محتوا سلدان
نویسنده تیم محتوا سلدان
تاریخ انتشار: May 07, 2022 May 07, 2022

مطالب مرتبط با معرفی سایت‌های رایگان برای ثبت فروشگاه آنلاین

مطالب مرتبط با معرفی سایت‌های رایگان برای ثبت فروشگاه آنلاین