مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

چرا کسب و کار شما برای جذب مشتریان جدید و کاهش هزینه ها نیاز به یک شبکه اجتماعی اختصاصی دارد؟

مهرداد پژوهان
نویسنده مهرداد پژوهان
نوشته شده در تاریخ August 24, 2021

در این مطلب درباره چرایی راه اندازی شبکه اجتماعی خصوصی (Free Community Platform) و چگونگی ساخت آن برای کسب و کار خود خواهید آموخت.زمانی که این مقاله را می نویسم راه اندازی شبکه های اجتماعی خصوصی موضوع جدید و در عین حال بسیار جذاب و رو به رشدی برای کسب و کارهای آنلاین و شرکت های بزرگ است. بگذارید با یک مثال آشنا شروع کنم. چند بار برای یافتن جواب سوالی در گوگل به یک انجمن آنلاین هدایت شده اید؟ جایی که خود افراد درباره تجربیات خود می نویسند و سوال های یک دیگر را پاسخ می دهند! در میان سایت های فارسی زبان هم می توانید مثال هایی مانند نی نی سایت و انجمن های تخصصی فنی و پزشکی را با یک جستجو در گوگل به سادگی بیابید. فواید راه اندازی چنین انجمن هایی آنچنان زیاد است که شما هر کسب و کاری داشته باشید بدون شک در انتهای این مقاله تصمیم به ساخت آن خواهید گرفت و من نیز بهترین گزینه برای ساخت رایگان یک انجمن خصوصی به کمک سایت ساز سلدان را به شما معرفی خواهم کرد.

ساخت انجمن یا شبکه اجتماعی اختصاصی چه مزایایی برای کسب و کار من دارد؟

تصور کنید چقدر از زمان افرادی که می شناسید در شبکه های اجتماعی سپری می شود! دلیل این امر جذابیت این شبکه ها برای مخاطبان شان است، افراد محتوایی که دوست دارند را دنبال کرده و می توانند محتوای خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. این اثر شبکه ای در این نوع از رسانه ها است که جذابیت آن را برای مخاطبان شان ایجاد می نماید. حال فرض کنید سایت شما به جای ارائه یک طرفه محتوا (برای مثال وبلاگ)، امکان به اشتراک گذاری دو طرفه محتوا را فراهم می نمود! مشتریان شما تجربیات شان از کسب و کار شما را به اشتراک می گذاشتند و سوال های خود را در آنجا مطرح می نمودند. رشد شبکه اجتماعی سایت شما موجب رشد کسب و کارتان می شد و به صورت مستمر محتوای ارزشمندی برای سایت شما به صورت رایگان تولید خواهد شد. راه اندازی یک انجمن همیشه چالش بر انگیز بوده است اما نگران نباشد، راه حلی بسیار ساده با استفاده از فروشگاه ساز رایگان سلدان، در این مقاله به شما معرفی خواهم کرد.

دلایل ساخت شبکه اجتماعی خصوصی برای کسب و کارها
دلایل ساخت شبکه اجتماعی خصوصی برای کسب و کارها

۱- ساخت شبکه اجتماعی برای تولید محتوای رایگان و سئو سایت

در ابتدای راه شما بایستی محتوای مفیدی در انجمن خود قرار دهید تا افراد را تشویق به فعالیت در آن کنید، دقت نمایید که این شما هستید که فرهنگ حاکم بر شبکه اجتماعی خود را تعریف کرده و مدیریت می نمایید. به مرور کاربران شما نیز اقدام به گذاشتن محتوای خود کرده و این حجم از محتوای یکتا و با ارزش تاثیر چشمگیری بر رتبه شما در نتایج گوگل خواهد داشت. هرچقدر کامیونیتی شما رشد نماید شما نتایج بهتری بدون صرف حتی یک ریال بدست خواهید آورد. این حجم از محتوا به کمک موتور سئو فوق العاده سلدان سایت شما را در صدر نتایج گوگل جای خواهد داد.

۲- ساخت شبکه اجتماعی برای کاهش هزینه های پشتیبانی

در روز چقدر زمان شما صرف پاسخ گویی به مشتریانتان می شود؟ سوال های تکراری که بایستی مدام به آن ها جواب دهید! در صورتی که امروز شبکه اجتماعی اختصاصی برای کسب و کار خود را راه اندازی نمایید پس از مدتی مخاطبان شما شروع به سوال در انجمن شما خواهند نمود، پس با حوصله به آن ها جواب دهید. اطمینان داشته باشید به مرور این باقی کاربران انجمن شما خواهند بود که جواب سوال دیگران را خواهند داد. در نتیجه در طی زمان هزینه های پشتیبانی و جواب به سوالات تکراری از هزینه های کسب و کار شما محو خواهند شد.

 

یک نمونه انجمن ساخته شده با انجمن ساز
یک نمونه انجمن ساخته شده با انجمن ساز

۳- ساخت شبکه اجتماعی برای فروش محصولات و خدمات

مراحل تصمیم گیری برای خرید بسیار پیچیده است، این یک تصمیم گیری بیشتر احساسی برای اکثر افراد است تا یک تصمیم گیری منطقی. اولین برخورد مشتری با کسب و کار شما اثر چشمگیری بر روی تصمیم وی برای خرید یا نادیده گرفتن شما خواهد داشت. افراد به دنبال تایید جمعی برای تصمیمات خود هستند و خرید آنلاین یکی از جاهایی است که این امر به خوبی نمایان می شود. در صورتی که شما یک شبکه اجتماعی اختصاصی برای کسب و کار خود داشته باشید، مشتریان بالقوه قادر به دیدن تجربیات دیگران بوده و به شما تضمین می دهم که اثر تعریف یک خریدار دیگر در تصمیم گیری یک مشتری جدید بسیار بیشتر از هر پیام تبلیغاتی و حتی بیلبوردهای شهری برای کسب و کار شما خواهد بود.

۴- ساخت شبکه اجتماعی برای افزایش اعتبار برند

یک برند معتبر چه برای یک شرکت، چه برای محصول و یا برند شخصی شما، یکی از با ارزشترین دارایی های شما است. برای ساخت یک برند محبوب تنها دادن پیام های یک طرفه از جانب شما به مخاطبانتان چندان کار ساز نخواهد بود. شما بایستی مخاطبانتان را درگیر برند خود کرده و یک شبکه منسجم و زنده پیرامون برند خود بسازید. این کلید طلایی دستیابی به یک موفقیت چشمگیر در کسب و کارتان خواهد بود.

۵- ساخت شبکه اجتماعی برای ایجاد مشتریان وفادار

آیا می خواهید برند شما به سادگی توسط رقبا و یا چند کاربر ناراضی مورد حمله قرار نگیرد؟ پس جایی برای مشتریان وفادار خود بسازید، باقی کار را خودشان خواهند کرد. این مشتریان وفادار از تصمیم خودشان در استفاده از خدمات کسب و کار شما دفاع کرده و در نتیجه به نحوی غیر مستقیم مدافعان و ترویج کنندگان برند شما خواهد بود. آیا چنین رفتاری شما را به یاد کاربران اپل یا طرفداران باشگاه های فوتبال نمی اندازد؟!

۶- ساخت شبکه اجتماعی برای گرفتن بازخورد مشتریان و بهبود تجربه کاربران

شما بایستی همواره در حال رشد باشید و برای پیشبرد اهداف تان نیاز به باز خورد از مهمترین منبع آن، یعنی مشتریان تان خواهید داشت. یک محیط امن و سالم این امکان را به مشتریان تان می دهد تا تجربیات خودشان را بدون واسطه با شما به اشتراک بگذارند و شما بایستی پذیرای تمام نظرات چه مثبت چه منفی باشید. دقت نمایید که حضور در فضای دیجیتال یک تیغ دو لبه است، در صورتی که تلاش برای سانسور و حذف نظرات مخالف نمایید ممکن است به سرعت به یک برند منفور در میان کاربران تبدیل شوید. دقیقا خطا ای که برند های معروفی امروز دچار آن هستند.

۷- ساخت شبکه اجتماعی برای فروش دانش، مشاوره و کلاس های مجازی

شما دانشی دارید که فرد دیگری نیازمند آن است، سخاوتمندانه دانش خود را در شبکه اجتماعی تان به اشتراک بگذارید، اینگونه مخاطبان بیشماری خواهید یافت، از میان آن ها تعداد زیادی خواهان مشاوره های خصوصی و یا دسترسی به محتوا های اختصاصی شما خواهند بود. این زمانی است که می توانید از طریق سرویس عضویت (subscription) انجمن ساز سلدان اقدام به ساخت تاپیک های خصوصی و غیر رایگان نمایید.

ویرایشگر انجمن برای ارسال پست ها UI/UX
ویرایشگر انجمن برای ارسال پست ها UI/UX

شبکه اجتماعی کارآمد برای کسب و کار من باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

برای انتخاب پلتفرم مناسب برای ساخت شبکه اجتماعی بایستی چندین ویژگی کلیدی را در نظر بگیرید که شامل قابلیت گسترش پذیری آسان با افزایش کاربران، واسط کاربری جذاب، تجربه کاربری درگیر کننده و ابزار های آنالیز و مدیریت از جمله آن ها هستند. در ادامه به چند مورد از ویژگی های انجمن ساز سلدان که به خوبی نیاز های کسب و کار شما را پوشش می دهد، اشاره می کنم.

راه اندازی بر روی دامنه اختصاصی

شما قادر خواهید بود انجمن تان را بر روی دامنه اختصاصی و یا دامنه رایگانی که سلدان در اختیار تان قرار می دهد بسازید. هزینه داشتن یک دامنه اختصاصی در سلدان بسیار ناچیز است هرچند با معرفی سلدان با لینک اختصاصی قادر به دریافت آن به صورت رایگان نیز می باشید.

ویرایشگر ساده و جذاب

یک ویرایش جذاب و سریع باعث ترغیب مخاطبان شما برای گذاشتن پست در شبکه اجتماعی شما خواهد شد. انجمن ساز سلدان زیباترین و کارآمد ترین ویرایشگر را در اختیار شما و مخاطبان تان قرار می دهد.

ارسال صوت، ویدئو و متن در انجمن
ارسال صوت، ویدئو و متن در انجمن

قابلیت ارسال مدیا، فیلم، صدا، لینک، نظرسنجی و متن

سلدان به مخاطبان شما این امکان را می دهد تا تصاویر، ویدئو، نظر سنجی و صدای خود را در انجمن شما به اشتراک بگذارند. تمام این امکانات بدون نیاز به کد نویسی یا تنظیم خاصی بر روی انجمن شما از پیش فعال خواهند بود.

قابلیت شخصی سازی

یکی از ویژگی ها مهم یک انجمن خوب قابلیت شخصی سازی آن است که به خوبی در اختیار شما قرار گرفته است.

شخصی سازی شبکه اجتماعی خصوصی با انجمن ساز سلدان
شخصی سازی شبکه اجتماعی خصوصی با انجمن ساز سلدان

میزبانی ابری و نامحدود محتوا

بسیار مهم است که پلتفرم شما کاملا یک سرویس ابری بوده تا قادر به سرویس دهی حتی به میلیون ها مخاطب شما باشد. با ساخت شبکه اجتماعی خود با پلتفرم ابری سلدان دیگر دغدغه افزایش منابع، نگهداری سرور ها و هزینه های سر سام آور آن را نخواهید داشت.

ابزارهای مدیریت انجمن

مدیریت یک انجمن ممکن است چالش بر انگیز باشد، سلدان مدیریت انجمن را در چند لایه برای شما ساده کرده است. مدیران سایت قادر به مدیریت کلی انجمن بوده و کاربران عادی نیز می توانند در سالم نگه داشتن محیط مشارکت داشته باشند. انواع امکانات از جمله ریپورت کردن تخلف ها، محدود سازی دسترسی در بعضی دسته بندی ها و یا موضوعات، بخشی از این ویژگی های متمایز کننده پلتفرم انجمن ساز سلدان است.

گزارش گیری از شبکه اجتماعی و فعالیت کاربران
گزارش گیری از شبکه اجتماعی و فعالیت کاربران

هزینه ساخت یک انجمن چقدر است؟

ساخت یک انجمن در سلدان کاملا رایگان است، تنها شما نیاز به دعوتنامه دارید که می توانید آن را از دیگران و یا از ما درخواست نمایید. در صورتی که قصد اتصال دامنه اختصاصی را دارید می توانید به لیست قیمت فروشگاه ساز سلدان مراجعه نمایید.

ساخت یک انجمن چقدر طول می کشد؟

پس از ورود به حساب کاربری و ساخت اولین فروشگاه رایگان در کمتر از ۶۰ ثانیه شما می توانید صاحب یک شبکه اجتماعی اختصاصی شوید. برای داشتن شبکه اجتماعی الزامی به استفاده از ویژگی های فروشگاهی سلدان نیست.

مراحل ساخت یک شبکه اجتماعی رایگان ولی حرفه ای

۱- وارد سایت سلدان شوید. در صورتی که مخاطبان شما غیر فارسی زبان بوده و یا کسب و کار شما خارج از ایران است کلمه Selldone را در گوگل سرچ نمایید.

۲- در سایت ثبت نام کرده و یا مستقیما با حساب جیمیل خود وارد شوید.

۳- یک فروشگاه رایگان بسازید، الزامی به استفاده از امکانات فروشگاهی سلدان ندارید، برای ساخت فروشگاه یک عنوان و نام انگلیسی کفایت می نماید.

نکته: برای ساخت رایگان کامیونیتی، نام کاربری خود و یا نام فروشگاهی که ساخته اید را برای ما در شبکه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام و یا لینکدین (بهترین و سریعترین گزینه) با منشن کردن صفحات رسمی سلدان بفرستید تا ما یا دیگر افراد برای شما دعوت نامه ارسال کنیم. معمولا این کار کمتر از چند دقیقه طول خواهد کشید. پس از دریافت دعوت نامه شما نیز قادر به دعوت از دیگران خواهید بود. صفحات اجتماعی سلدان در پایین صفحه سایت قابل یافتن است.

۴- وارد فروشگاه شده و از تب بالا کاربران > انجمن را انتخاب کرده و کلید نصب کامیونیتی را بزنید.

ساختن انجمن برای فروشگاه
ساختن انجمن برای فروشگاه

۵- پس از پر کردن اطلاعات، انجمن شما ساخته خواهد شد. کلید ورود به صفحه کامیونیتی را زده وارد انجمن خود شوید.

 

نمونه انجمن ساخته شده برای فروشگاه آنلاین
نمونه انجمن ساخته شده برای فروشگاه آنلاین

دقت نمایید حتما در سایت خود لاگین نمایید تا ابزارهای مدیریتی انجمن مانند افزودن دسته بندی و دیگر ابزار ها به شما نمایش داده شود. پس از ورود به سایت خود کلید F5 را زده و صفحه را رفرش نمایید.

افزودن دسته بندی به انجمن
افزودن دسته بندی به انجمن

به همین سادگی اکنون شما قادر به ساخت دسته بندی ها و مدیریت محتوا در شبکه اجتماعی اختصاصی خود خواهید بود.

پیش از دیگران اقدام کنید

چه شما یک فروشنده کفش و لوازم ورزشی باشید، چه کسب و کاری در حوزه مشاوره املاک، ساخت روبات های توانبخشی، مشاوره حقوقی، تجهیزات پزشکی، مجلات الکترونیک و هر کسب و کار دیگری، امروز زمان شماست تا از مزایای یک شبکه اجتماعی اختصاصی برای کسب و کار خود و یا حتی برند شخصی تان بهره مند شوید.

 

 

 

با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

ساخت انجمن یا شبکه اجتماعی اختصاصی چه مزایایی برای کسب و کار من دارد؟

فرض کنید سایت شما به جای ارائه یک طرفه محتوا (برای مثال وبلاگ)، امکان به اشتراک گذاری دو طرفه محتوا را فراهم می نمود! مشتریان شما تجربیات شان از کسب و کار شما را به اشتراک می گذاشتند و سوال های خود را در آنجا مطرح می نمودند. رشد شبکه اجتماعی سایت شما موجب رشد کسب و کارتان می شد و به صورت مستمر محتوای ارزشمندی برای سایت شما به صورت رایگان تولید خواهد شد.

مزایای شبکه اجتماعی اختصاصی چیست؟

۱- ساخت شبکه اجتماعی برای تولید محتوای رایگان و سئو سایت. ۲- ساخت شبکه اجتماعی برای کاهش هزینه های پشتیبانی. ۳- ساخت شبکه اجتماعی برای فروش محصولات و خدمات. ۴- ساخت شبکه اجتماعی برای افزایش اعتبار برند. ۵- ساخت شبکه اجتماعی برای ایجاد مشتریان وفادار. ۶- ساخت شبکه اجتماعی برای گرفتن بازخورد مشتریان و بهبود تجربه کاربران.۷- ساخت شبکه اجتماعی برای فروش دانش، مشاوره و کلاس های مجازی.

شبکه اجتماعی چه ویژگی هایی دارد؟

برای انتخاب پلتفرم مناسب برای ساخت شبکه اجتماعی بایستی چندین ویژگی کلیدی را در نظر بگیرید که شامل قابلیت گسترش پذیری آسان با افزایش کاربران، واسط کاربری جذاب، تجربه کاربری درگیر کننده و ابزار های آنالیز و مدیریت از جمله آن ها هستند.

چگونه یک انجمن بر روی دامنه اختصاصی راه اندازی کنم؟

شما قادر خواهید بود انجمن تان را بر روی دامنه اختصاصی و یا دامنه رایگانی که سلدان در اختیار تان قرار می دهد بسازید. هزینه داشتن یک دامنه اختصاصی در سلدان بسیار ناچیز است هرچند با معرفی سلدان با لینک اختصاصی قادر به دریافت آن به صورت رایگان نیز می باشید.

ویژگی های یک پلتفرم شبکه اجتماعی چیست؟

راه اندازی بر روی دامنه اختصاصی . ویرایشگر ساده و جذاب. قابلیت ارسال مدیا، فیلم، صدا، لینک، نظرسنجی و متن. قابلیت شخصی سازی. میزبانی ابری و نامحدود محتوا. ابزارهای مدیریت انجمن.

هزینه ساخت یک انجمن چقدر است؟

ساخت یک انجمن در سلدان کاملا رایگان است، تنها شما نیاز به دعوتنامه دارید که می توانید آن را از دیگران و یا از ما درخواست نمایید.

ساخت یک انجمن چقدر طول می کشد؟

پس از ورود به حساب کاربری و ساخت اولین فروشگاه رایگان در کمتر از ۶۰ ثانیه شما می توانید صاحب یک شبکه اجتماعی اختصاصی شوید.

چگونه محتوای رایگان برای سایت خود ایجاد نمایم؟

محتوای مفیدی در انجمن خود قرار دهید تا افراد را تشویق به فعالیت در آن کنید، دقت نمایید که این شما هستید که فرهنگ حاکم بر شبکه اجتماعی خود را تعریف کرده و مدیریت می نمایید. به مرور کاربران شما نیز اقدام به گذاشتن محتوای خود کرده و این حجم از محتوای یکتا و با ارزش تاثیر چشمگیری بر رتبه شما در نتایج گوگل خواهد داشت. هرچقدر کامیونیتی شما رشد نماید شما نتایج بهتری بدون صرف حتی یک ریال بدست خواهید آورد.

چگونه هزینه های پشتیبانی را کاهش دهیم؟

در صورتی که امروز شبکه اجتماعی اختصاصی برای کسب و کار خود را راه اندازی نمایید پس از مدتی مخاطبان شما شروع به سوال در انجمن شما خواهند نمود، پس با حوصله به آن ها جواب دهید. اطمینان داشته باشید به مرور این باقی کاربران انجمن شما خواهند بود که جواب سوال دیگران را خواهند داد. در نتیجه در طی زمان هزینه های پشتیبانی و جواب به سوالات تکراری از هزینه های کسب و کار شما محو خواهند شد.

چگونه با ساخت شبکه اجتماعی فروش خود را افزایش دهیم؟

اولین برخورد مشتری با کسب و کار شما اثر چشمگیری بر روی تصمیم وی برای خرید یا نادیده گرفتن شما خواهد داشت. افراد به دنبال تایید جمعی برای تصمیمات خود هستند و خرید آنلاین یکی از جاهایی است که این امر به خوبی نمایان می شود.

مهرداد پژوهان
نویسنده مهرداد پژوهان
تاریخ انتشار: August 24, 2021 August 24, 2021

مطالب مرتبط با چرا کسب و کار شما برای جذب مشتریان جدید و کاهش هزینه ها نیاز به یک شبکه اجتماعی اختصاصی دارد؟

مطالب مرتبط با چرا کسب و کار شما برای جذب مشتریان جدید و کاهش هزینه ها نیاز به یک شبکه اجتماعی اختصاصی دارد؟