مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

سلدان، پلتفرم فروشگاه ساز پیشرو

مهرداد پژوهان
نویسنده مهرداد پژوهان
نوشته شده در تاریخ April 02, 2021

در این مقاله به شرح فعالیت های سلدان در زمینه ارزهای دیجیتال می پردازیم. این مقاله به منظور آگاه سازی افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در توکن سلدان نگاشته شده است.


چشم انداز، اهداف و دستاوردهای

سلدان با هدف ایجاد بستری برای مبادلات مالی آسان بر پایه ریال، دلار و ارز های دیجیتال طراحی شده است. سلدان یک کیف پول آنلاین می باشد. این کیف پول مبالغ ریالی، دلار و ارز های دیجیتال را در خود نگهداری می نماید. مبادلات در این بستر سریع و آنی بوده و علاوه بر دارا بودن مزیت پشتیبانی از ارز های دیجیتال مانند بیتکوین و اتریوم، مشکلات تایید تراکنش که عملی زمان بر در مبادلات بر پایه بلاکچین می باشد را نخواهد داشت. 

کسب کارهای کوچک و بزرگ قادر خواهند بود با استفاده از خدمات

کسب کارهای کوچک و بزرگ قادر خواهند بود با استفاده از خدمات متنوع، مبادلات مالی خود را مدیریت نموده و به صورت خودکار در آورند. از جمله این خدمات می توان به ارائه API، تایید هویت، لینک پرداخت، درگاه پرداخت و ایجاد رسید های دیجیتال اشاره نمود که در زمان نگارش این مقاله به صورت کامل پیاده سازی و عملیاتی گشته است.

سلدان در بستر وب، اپلیکیشن اندروید و iOS در دسترس می باشد. طراحی واسط کاربری آسان و جذاب به همراه پیاده سازی بالاترین سطح امنیت، تایید هویت و امکانات ورود امن به شبکه، از مزیت های کلیدی سلدان می باشد. نقطه قوت سلدان نسبت به PSP های ایرانی و دیگر شرکت های تسهیل پرداخت، امکان مبادله ارزهای دیجیتال برپایه بلاکچین مانند بیتکوین و اتریوم و همچنین مبادلات دلاری از طریق وبمانی می باشد.


مشکل چیست؟

امنیت مبادلات مالی ریالی، در حال حاضر مبادلات بر پایه ریال، برپایه مبادله پول کاغذی، چک و یا کارت های اعتباری می باشد. با تمام مزایا و کارایی این روش ها، کمبودهای جدی در این زمینه نیز مشاهده می گردد. برای مثال پایین بودن امنیت مبادلات بر پایه کارت های بانکی یکی از این مشکلات است. امنیت کارت اعتباری در گرو عدم افشا کلید رمز بوده که به دفعات به صورت یک مؤلفه امنیتی ثابت و استاتیک برای هر تراکنش مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این مراحل انجام تراکنش با کارت های بانکی زمان بر بوده و نیازمند وارد کردن شماره کارت، کد CVV، تاریخ اعتبار و رمز کارت است.

حال شرایطی را فرض کنید که برای پرداخت پول یک خرید در یک رستوران، کد QR بر روی فیش را با گوشی خود اسکن نموده و مبلغ رسید را به آسانی از طریق اپلیکیشن خود پرداخت می نمایید. تایید هویت شما از طریق اثر انگشت، عنبیه یا تشخیص چهره به مراتب امن تر از وارد نمودن یک کد رمز ثابت خواهد بود.

مدیریت مبادلات مالی برای افراد و شرکت ها، انجام تراکنش های مالی، پرداخت حقوق، پرداخت پاداش و یا هزینه های مستمر در شبکه بانکی بسیار زمان بر و دشوار می¬باشد که خود هزینه های جانبی غیر ضروری را ایجاد می نماید. حال فرض کنید API های امنی برای مدیریت مالی در اختیار توسعه دهندگان قرار بگیرد، آسانی دسترسی به این سرویس ها امکان ایجاد تعداد زیادی نرم افزار و افزونه برای افزایش سرعت، کاهش هزینه و ریسک مبادلات مالی شرکت ها و افراد را فراهم خواهد آورد.

امکان مبادلات ارزی بین المللی، یکی از مشکلات بزرگ ایرانیان برای خرید خدمات از سایت های و یا در سفرهای خارجی، مبادله مالی می باشد. این در حالی است که مبادلات مالی بر اساس دلار دیجیتال مانند وبمانی و ارز های دیجیتال مانند بیتکوین، در اکثر سایت های معتبر و کشورها پذیرفته شده است. حال فرض کنید کیف پول شما مبالغ ریالی، دلاری و ارز های دیجیتال شما را یکجا نگهداری می نماید. این ارز ها به سادگی قابل انتقال به حساب های دیگر در شبکه و یا آدرس کیف پول های اصلی، مانند وبمانی، بیتکوین یا اتریوم می باشد.

سادگی استفاده از ارز های دیجیتال، استفاده از ارز های دیجیتال نیازمند داشتن یک دانش حداقلی برای ایجاد کیف پول ، مدیریت دریافت ها و پرداخت ها و حفظ امنیت کیف پول (wallet) دارد. همچنین زمان بر بودن تایید تراکنش در شبکه و عدم وجود مؤلفه ای مانند رسید در مبادلات بر پایه این ارز ها، ره گیری مبادلات برای فروشنده خدمات دشواری های خاص خود را داشته که این امر توسط سرویس های واسط حل شده است. حال این سرویس بر روی سلدان ایجاد شده است. به این ترتیب که تراکنش ها نه به وسیله یک فرد بلکه توسط سیستم و از روی بلاکچین مربوط به ارز مورد نظر، تایید می گردد. این فرایند نیازمند ایجاد آدرس های یکتا و مدیریت مبالغ جابجا شده می باشد.

مبادلات مالی گردشگر های خارجی و افراد غیر ایرانی در داخل کشور، امکان مبادله ارزی با کشورهای همسایه، با توجه به قابلیت افزودن ارزهای جدید به سلدان ، امکان گسترش فعالیت این سامانه در کشورهای همسایه از جمله عراق و ترکیه وجود خواهد داشت.

در یک نگاه

سلدان پرداخت استارتاپی است که در زمستان سال 1395 با هدف ساماندهی و نظارت به مبادلات مالی و همچنین ایجاد حس امنیت به کاربران خود تحت حمایت شرکت دانش بنیان هوداک طب، تولید کننده تجهیزات پزشکی و شرکت هوداک صنعت آسیا، تولیدکننده در صنعت اینترنت اشیاء شروع به فعالیت نمود. متخصصین بازاریابی گروه شرکت های هوداک، پس از تحقیقات در بازار ایران و تشخیص خلاء امنیت و اعتماد در مبادلات مالی بر پایه ارزهای سنتنی و دیجیتال در کنار پتانسیل رو به رشد در حوزه fintech با ارائه اطلاعات به روز شده به تیم تحقیق و توسعه این استارتاپ، همواره جدیدترین بازخوردها را از مشتریان اولیه منتقل نموده اند. این مهم، تضمین کننده ارائه یکی از بهترین و ایمن ترین خدمات مالی از سوی دست اندرکاران سلدان در بین بازیگران حوزه فینتک می باشد. ما در سلدان پرداخت خدمات مالی بر پایه ارزهای سنتی (ریال) و ارزهای دیجیتال به صورت یک کیف پول دیجیتال ارائه می نماییم. این خدمات شامل ایجاد بستری برای خرید و فروش ارزهای مذکور، ایجاد لینک های پرداخت برای کسب و کارها به منظور فروش کالا و خدماتشان و موتور انجام معاملات خودکار بر پایه هوش مصنوعی (AI) می باشند. هم اکنون سلدان پرداخت در قالب وبسایت و اپلیکیشن های موبایلی خدمات خود را در داخل کشور ارائه می نماید. همواره بر این باور هستیم که : ما بهترین نیستیم، متخصصین ما تنها کاربران باتجربه ای بوده که این تجربه های سلدان را مدیون انتقادات و پیشنهادات شما مشتریان عزیز در طول هشت سال فعالیت گروه شرکت های هوداک در زمینه های مختلف می باشند.

کیف پول

نگهداری حساب ها و امکان انتقال وجه به دیگران. هر کاربر می تواند 5 حساب رایگان ایجاد نماید. حساب های بیشتر نیازمند پرداخت مبلغ ایجاد حساب می باشد. حساب های سلدان از ارز های ریال، دلار، بیتکوین و اتریوم پشتیبانی می نماید.

رسید های دیجیتال

ایجاد رسید های مدت دار، با مبلغ و شماره حساب مقصد مشخص و یکبار مصرف. معمولا برای دریافت مبالغ زیاد و یا اجرای قرارداد ها ایجاد می گردد. یک قرارداد می تواند با ایجاد رسید دیجیتالی همراه باشد که پرداخت یا عدم پرداخت آن توسط هر دو طرف معامله و یا طرف های سوم قابل پیگیری و بررسی می باشد.

درگاه پرداخت

درگاه پرداخت سلدان برای انجام تراکنش توسط فروشگاه های اینترنتی توسعه یافته است. از این درگاه می توان برای دریافت مبالغ ریالی، دلار و ارز های دیجیتال استفاده نمود. امکان پرداخت توسط این درگاه برای دارندگان حساب کاربری سلدان و افرادی که حساب سلدان را ندارند (پرداخت های خارجی مانند دارندگان کارت متصل به شبکه شتاب، یا کیف پول های اصلی بیتکوین یا اتریوم) فراهم می باشد.

لینک پرداخت

لینک های پرداخت دارای مبلغ مشخص و یک لینک ثابت می باشند. با ورود به این لینک امکان پرداخت مبلغ برای ایجاد کننده لینک وجود خواهد داشت. از این لینک معمولا برای فروش از طریق شبکه های اجتماعی، دریافت کمک مالی توسط برنامه نویس ها و خیریه ها و یا پشتیبانی مالی از پروژه های عمومی استفاده می گردد. دریافت وجه از این طریق برخلاف درگاه، نیازی به پیاده سازی بر روی یک سرور و یا دانش برنامه نویسی ندارد.

تابلو معاملات

خرید و فروش ارز های دیجیتال نیازمند بستری مناسب برای فروشندگان و خریداران این ارز دارد. با توجه حجم این بازار و نیاز به تبدیل ارز ها در یک سیستم چند ارزی، امکان انجام مبادله میان ارز های دیجیتال و ریال در سلدان تعبیه شده است. مبادله ارز های دیجیتال در سلدان به صورت غیر اعتباری و 100% به صورت مبادلات واقعی صورت میگیرد. به این معنی که هر درخواست فروش و خرید تنها با وجود مبلغ کامل معامله در حساب کاربر و قفل شدن مبلغ در آن حساب بر روی تابلو معاملات ثبت می گردد. به این ترتیب امکان دریافت مبالغ برای تمام ارز ها در هر لحظه برای هر کاربر فراهم می باشد. مبادلات در سلدان به صورت آنی و کاملا خودکار می باشد.

ارسال هدیه

افراد می توانند اعتبار خود را به صورت هدیه برای دیگران ارسال نمایند. در این روش نیازی به داشتن شماره حساب دریافت کننده نبوده و تنها با وارد کردن آدرس ایمیل و یا شماره موبایل، هدیه برای گیرنده ارسال می گردد.

API و توسعه اپلیکیشن های مستقل

امکان اتصال به سرویس سلدان از طریق API برای توسعه دهندگان فراهم آمده است. به این ترتیب امکان ایجاد نرم افزار، اپلیکیشن و افزونه های مالی برای شرکت ها و استارتاپ ها فراهم خواهد آمد. این نرم افزارها می تواند کار انجام تراکنش های مالی در شرکت ها را سریعتر، کم خطا تر ، کم هزینه تر و امن تر نماید.

این مطلب تکمیل می گردد..

با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

مهرداد پژوهان
نویسنده مهرداد پژوهان
تاریخ انتشار: June 10, 2019 April 02, 2021

مطالب مرتبط با سلدان، پلتفرم فروشگاه ساز پیشرو

مطالب مرتبط با سلدان، پلتفرم فروشگاه ساز پیشرو