مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

اصول موفقیت با ری دالیو، قسمت 1 - دعوت به ماجرا جویی

مهرداد پژوهان
نویسنده مهرداد پژوهان
نوشته شده در تاریخ December 27, 2021

این متن ترجمه من از خلاصه اصول موفقیت ری دلیو است که با شما به اشتراک گذاشته ام. من با ری دلیو از طریق سخنرانی های TED و کتاب فوق العاده اصول (Principles) آشانا شدم. ری دلیو موسس یکی از بزرگ ترین اچ فاندهای جهان یعنی بریدج واتر است. اما در صحبت هاش نبایستی به دنبال جملات و رموز موفقیتی که تا به حال از طریق سایت ها و افراد سود جو شنیدید باشید! افراد زیادی با فروش راز های موفقیت ثروت مند می شوند و حرف های بی ارزشی را در اینترنت، اینستاگرام و یا سایت ها موفقیت منتشر می کنند! اما یک سوال ساده از خودتون بپرسید، اگر این افراد به راستی رازهای موفقیت را می دانستند چرا باید برای فروش آن تبلیغ می کردند و یا پکیج های آموزشی می فروختند!؟ متنی که می خوانید ترجمه ی من از خلاصه کتاب اصول موفقیت ری دلیو هست، از یک کلیپ 30 دقیقه ای که خود ری دلیو، راوی آن است.

ری دلیون
ری دلیون

این کتاب یکی از ستون های اصلی در خلق سلدان بود، بارها و بارها اصول ری دلیو رو مطالعه کردم، و سخنرانی هایش را گوش دادم، این دقیقا چیزی بود که به فهم اینکه می خواهم چه کاری بکنم و چطور این مسیر را طی کنم به من کمک کرد. نمی دانم در میان این همه دکانِ فروشِ موفقیت، مطالبی از متفکرانی مانند ری دلیو، ست گودین، مالکوم گلدول، سیمون سینک و ... چه میزان مخاطب دارد، به همین دلیل اگر شما هم تشنه شنیدن این مطالب هستید از طریق کامنت و یا به اشتراک گذاری این مطلب، خواسته خودتان را بیان کنید.

دعوت به ماجرا جویی

قبل از اینکه شروع کنیم، اجازه بدید، به این واقعیت اذعان کنم که نسبت به آنچه که باید بدونم، چیز زیادی نمیدونم. میدونم هر موفقیتی که در زندگیم داشتم، بیش از هرچیز، به خاطر دونستن این بوده که چطور با نادانسته های خودم کنار بیایم. اینکه به دیگران بگم چکار کنند، به نظرم گستاخانه است، ولی من این کار رو انجام میدم! چون معتقدم اصولی که باعث موفقیت من شده، میتونه به دیگران هم در رسیدن به اهدافشون کمک کنه. الان در مرحله ای از زندگیم هستم که برام مهمتر است، به جای اینکه به دنبال موفقیت بیشتری برای خودم باشم، آنچه درمورد مسیر موفقیت یاد گرفتم را به دیگران نیز معرفی کنم. آنچه با این اصول می کنید به خودتون بستگی داره. شما باید به شکل مستقلی فکر کنید، چون این خود شما هستید که میتونید اصول تان را بر اساس ارزش هایی که دارید توسعه دهید. این من را به اولین و اساسی ترین اصلم  می رساند: شما باید خودتان به این شناخت از حقیقت برسید که چه چیزی درست است. پس بیاید شروع کنیم.

 شما نیاز دارید خودتان به این شناخت برسید که چه چیزی درست است.

 در مرحله اول، متوجه شدم که به این اصول احتیاج دارم. این اصول، روش های هوشمندانه ای برای مدیریت اتفاقاتی است که بار ها و بار ها در موقعیت های مشابه رخ می دهند. برای هرچیزی اصولی وجود دارد، از اسکی و تربیت فرزند گرفته تا آشپزی و غیره. تصمیم دارم، برخی از مهم ترین و اساسی ترین اصول زندگی را که بر نحوه تصمیم گیری برای انجام کارها، اثر میگذارد را با شما به اشتراک بگذارم.

من کارم را با این اصول شروع نکردم. بلکه آن ها حاصل یک عمر تجربه ام هستند. بیشتر، با اشتباهاتم و فکر کردن درموردشان! اصول زندگی من ساده هستند ولی کامل نیستند. هنوز هم برای گرفتن بهترین تصمیمات تلاش میکنم و هنوز هم اشتباهاتی دارم که باعث می شود تا همواره اصول جدیدی را یاد بگیرم.

 حقیقت بنیان و اساس دستیابی به نتایج خوب است.

رویا + واقعیت + اراده = یک زندگی موفق

 در ابتدا، لازم بود از قاعده هایی که مرا احاطه کرده بودند ، فرار کنم. به این معنی که باید به خودم فکر کنم. اگر نمی خواهید زندگی ای داشته باشید که توسط دیگران هدایت می شود ، پس باید خودتان تصمیم بگیرید که چکاری را انجام دهید.

 1. تصمیم بگیرید چکاری انجام دهید!

 2. شجاعت انجام آن کار را داشته باشید!

 اما خود من هم این را از ابتدا نمیدانستم و بلکه از ماجراجویی هایی که داشتم ، یاد گرفتم. وقتی نگاهی به گذشته ام می کنم، الان میفهمم که زمان مانند یک رودخانه است که ما را به جلو هدایت کرده و باعث میشود با واقعیت هایی رو به رو شده و ما را مجبور به تصمیم گیری میکند. نمی توانیم حرکت خود را به پایین رودخانه متوقف کنیم و نمی توانیم مانع این برخورد ها شویم. فقط می توانیم به بهترین روش ممکن با آنها مواجه شویم. در طول زندگی خود با میلیون ها تصمیم روبه رو خواهید شد. کیفیت تصمیمات شماست که کیفیت زندگیتان را تعیین می کند. در طول زندگیم، با ارزش ترین چیزهایی که آموخته ام، نتیجه اشتباهاتی بوده که با فکر کردن بهشان به شکل گیری این اصول کمک کرده اند ،درنتیجه اشتباهات مشابهی را تکرار نکردم. این اصول باعث شدند که من، یک بچه معمولی از طبقه متوسط لانگ آیلند، به یک فرد بسیار موفق تبدیل شوم. همچنین آن ها باعث فراهم کردن کار و روابط معنا داری برای من شدند که حتی بیشتر از این موفقیت های مرسوم، برای آن ها ارزش قائل هستم.

مردم گاها از من می پرسند چطور این کار را انجام دادم! می توانم بهتان اطمینان بدم که به دلیل منحصر به فرد بودنم ، نبوده است! این نتیجه یک رویکرد منحصر به فرد به زندگی بود و معتقدم تقریبا هرکسی میتواند آن را به دست بیاورد.با بهترین فروشگاه ساز رایگان، کسب و کار خود را آنلاین کنید.

30 روز ضمانت بازگشت مبلغ

با نرخ پایین فروش آنلاین خود خداحافظی کنید!

ری دلیو کیست؟

ریموند توماس دالیو، زاده 8 اوت 1949، یک میلیاردر سرمایه‌گذار آمریکایی و مدیر صندوق تامینی است که از سال 1985 به عنوان مدیر سرمایه‌گذاری بزرگترین صندوق تامینی جهان، Bridgewater Associates، خدمت کرده است. او Bridgewater را در سال 1975 تاسیس کرد. در نیویورک. در طی ده سال، سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری از صندوق بازنشستگی بانک جهانی به آن تزریق شد. دالیو به عنوان یکی از بزرگترین نوآوران در دنیای مالی در نظر گرفته می‌شود، که بسیاری از روش‌های رایج مانند برابری ریسک، همپوشانی ارز، آلفای قابل حمل و مدیریت اوراق قرضه با شاخص تورم جهانی را در صنعت مالی رایج کرده است.

کتاب اصول موفقیت ری دلیو درباره چیست؟

اصول زندگی و کار کتابی است که در سال 2017 توسط ری دالیو، مدیر بریدج واترمنتشر شده است. این اصول بر اساس اصولی که او در حین اداره Bridgewater Associates توسعه داده بود نگارش یافت. این کتاب از چندین فصل تشکیل شده است. در ابتدا رِی درباره زمان کودکی خود صحبت می کند و در ادامه تمام کتاب به صورت یک ماجراجویی هیجان انگیز روایت می شود. ماجراجویی که در طی 70 سال تجربه به صورت اصولی عملی در مدیریت یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری جهان درآمده و برای خواننده روایت می شود.

مهرداد پژوهان
نویسنده مهرداد پژوهان
تاریخ انتشار: November 07, 2021 December 27, 2021

مطالب مرتبط با اصول موفقیت با ری دالیو، قسمت 1 - دعوت به ماجرا جویی

مطالب مرتبط با اصول موفقیت با ری دالیو، قسمت 1 - دعوت به ماجرا جویی